30 تیر 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

اجرای دادرسی برخط یکی از افتخارات سند تحول قضایی

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

اجرای دادرسی برخط یکی از افتخارات سند تحول قضایی

اجرای دادرسی برخط یکی از افتخارات سند تحول قضایییعقوب رشتبر دادستان خوی گفت:  با اجرای مفاد سند تحول قضایی سیاری از مشکلات قضایی مردم در کمترین زمان ممکن حل  میشود که  دادرسی برخط اینترنتی یکی از افتخارات همین سند تحول می‌باشد. 

وی افزود: در دادرسی برخط که در بعضی پرونده بصورت پایلود در استان و شهرستان خوی نیز اجرا میشود،   دیگر نیازی به حضور طرفین پرونده در دادگاه نیست. چون در بعضی مواقع  خواهان و یا خوانده شده بنابه به دلایلی (مریضی _ حضور در خارج از کشور)  که نمی‌توانند در دادگاه حضور یابند دادرسی بصورت الکترونیکی و اینترنتی برگزار شده و حکم صادر میشود.

او ادامه داد: که از مزیت‌های این برنامه اتلاف وقت کمتر و حفظ آبروی مردم می‌باشد و سعی و تلاش دستگاه قضایی این است که مردم با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن به حق خود برسید. 

وی به مسئله زندان و زندانی اشاره کرد و گفت: به همت انجمن حمایت از زندانیان، خیرین و مردم دارالمومنین خوی درسال گذشته در مراسم گلریزان مبلغ  ۱۰ میلیارد و ۴۵ میلیون تومان برای آزادی زندانیان غیر عمد کمک مالی نمودند تا آنها به آغوش خانواده‌های خود برگردند و بسیاری از مشکلات حل شود؛ که امیدواریم امسال مردم دارالمومنین خوی مبلغ زیادی را برای آزادی زندانیان کمک نمایند. 

ماجرای مسمومیت ۹۲۵ نفر با شربت نذری چه بود؟

وی افزود:  مبلغ ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک مراسم گلریزان امسال بود که به ستاد دیه تحویل داده شد تا بصورت وام بدون بهره و کمک بلا عوض به زندانیان مالی پرداخت شود. 

رشتبر تاکید کرد:  با اینکه مردم علاوه بر شهر در بخش‌ها و روستا‌ها نیز جشن گلریزان برگزار می‌کنند و پول‌های زیادی کمک می‌نمایند بخش بسیار مهم این کار که ما به آن افتخار می‌کنیم اعتماد مردم به دستگاه قضایی است  که مایه دلگرمی و تلاش هرچه بیشتر برای خدمت کردن به مردم مومن این شهرستان میشود. 

دادستان خوی به مبارزه با جرایم خشن اجتماعی اشاره کرد و گفت: دستگاه قضا و دادسرایی امنیت مردم را خط قرمز خود می‌داند و با هرکس که امنیت مردم را به خطر بیندازد مبارزه می‌کند. 

وی افزود:  خدا را شاکریم که در شهر ما متهم و اراضل و اوباش سطح یک ندارم فقط یک نفر متهم سطح ۲ داریم با اسم مستعار  پلنگ آذربایجان که در دوران مرخصی می‌خواست از کشور خارج شود در ارومیه دستگیر شده و به زندان بازگردانده شد. 

«علیرضا محجوب» از سوی جامعه کارگری بهترین گزینه برای وزارت کار است 

رشتبر به موضوع حیوان آزاری روز عید قربان اشاره کرد و گفت: با فعال کردن تیم اطلاعاتی فرد خطاکار که با حیوان آزاری احساسات مردم را جریحه دار کرده بود دستگیر وروانه زندان شد تا تصمیمی بازدارنده درباره وی اتخاذ شود. 

دادستان خوی در بخشی از سخنان خودبه حمایت دستگاه قضا از بخش تولید اشاره کردو گفت:  جهت حمایت از تولید،   هرماه از واحد‌های تولیدی استعلام می‌گیریم که در صورت بروزهرگونه مشکل،   با ورود به موقع قضایی مشکلات حل شده تا خللی در خط تولید واحد‌ها پیش نیاید. 

وی در ادامه به مسئله جوانی جمعیت نیز اشاره  کرد و گفت:  با توجه به اینکه جمعیت ما در ده سال آینده بسوی نامطلوب میرود دستگاه قضا با تمام توان با کسانی که بصورت زیرزمینی و داروخانه اقدام به فروش آمپول‌ها و قرص‌های سقط جنین می‌نمایند مبارزه کرده و با آنهایی که باعنوان سقط آفریده‌های خدا را به قتل می‌رسانند برخورد قانونی می‌کنیم  و از مردم استدعا داریم در صورت اطلاع از این مراکز دادستانی را مطلع نمایند. 

دادستان خوی در بخشی از سخنان خودبه مسئله اهدای عضو اشاره کرد وافزود:  براساس آمار رسمی هرساله در کشور ۳ هزار نفر براثر نقص عضو فوت می‌کند و در مقابل آن هرساله ۶. ال ۸  هزار نفر مرگ مغزی میشود واگر فرهنگ سازی شودو خانواده‌های فرد مرگ مغزی رضلایت به اهدای عضو دهند آن ۳ هزار نفر از مرگ حتمی نجات می‌یابند. 

ویتامین‌های موثر برای درمان یبوست

 وی با اشاره به نقش مهم و اثرگذاردادگاه صلح و سازش و خیرین در جلب رضایت اولیای دم برای آزادی محکومین به قصاص گفت:  به همت دادگاه صلح و سازش و خیرین در سال گذشته با عفو و رضایت صاحبان دم  ۸ نفر محکوم به قصاص آزد شده و به آغوش حانواده خود بازگشتند.

 وی همچنین اظهار داشت:  امسال ۴ نفر نیزاز زندانیان واجد شرایط مشمول عفو مقام معظم رهبری بمناسبت عید قربان و غدیر قرار گرفته  از زندان آزاد شدند.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت