جدیدترین اخبار

اختصاص ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار مشاغل خانگی به خوزستان

محمد امین مکوندی مدیر کل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خوزستان گفت: میزان اعتبار تسهیلات مشاغل خانگی استان در سال گذشته هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال بود، فرآیند پرداخت اعتبار امسال مشاغل خانگی در حال انجام است و از متقاضایان خواستاریم با مراجعه به سامانه ثبت نام مشاغل خانگی درخواست خود را ثبت کنند.

او می‌گوید: پرداخت تسهیلات باعث رونق و توسعه بخش اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار می‌شود و هدایت منابع مالی از سال گذشته به منظور دریافت بهترین نتیجه از منابع استان به ویژه در حوزه تولید و اشتغال با دستور استاندار خوزستان به طور جدی دنبال می‌شود.

مدیر کل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خوزستان گفت: هدایت منابع با توجه به حمایت مالی از رسته‌های تولیدی و صنعتی اولویت دار در استان و طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالا انجام می‌‍شود.

او می‌گوید: در سال گذشته مبلغ ۲هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال در بخش رونق تولید پرداخت شده است. مشاغل خانگی مشاغل خرد، خانگی و بانوان را شامل می‌شود  و سال گذشته ۷۰ درصد تسهیلات مشاغل خانگی تخصیص یافته، به بانوان استان پرداخت شده است.

به گفته او سربازان بعد از طی کردن دوره‌های مهارتی امکان دریافت تسهیلات اشتغالزایی را دارند که سال گذشته ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در این بخش پرداخت شد.

ادامه مطلب  دعوت حماس از ایلان ماسک برای دیدن ویرانی های غزه

مکوندی با اشاره به تسهیلات پرداختی در حوزه حمایت از تولید و اشتغال در قالب طرح تبصره ۱۸ گفت: از محل بند الف تبصره ۱۸ سال گذشته چهار هزار و ۴۰۰ میلیار ریال اختصاص یافت و تخصیص بخش غیر نقدی (اوراق) این بخش نیز به زودی آغاز می‌شود.

این مقام مسئول گفت: این رقم برای امسال هفت هزار میلیارد ریال است که پرداخت آن به زودی آغاز می‌شود.

مدیر کل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خوزستان می گوید: از محل جزء سه تبصره ۱۸ برای امسال اعتباری معادل ۲۴ هزار میلیارد ریال تعیین شده که به زودی پرداخت خواهد شد.

مکوندی ادامه داد: میزان اعتبار تخصیص یافته از محل جزء چهار تبصره ۱۸مربوط به نهاد‌های حمایتی برای امسال به استان ۲۵ هزار میلیارد ریال است که پرداخت سهم کمیته امداد آغاز شده است.

او جذب حداکثری اعتبارات، توسعه خوشه‌های صنعتی و حمایت از صاحبان مشاغل و واحد‌های تولیدی درگیر با مشکلات مالی را در اولویت برنامه‌های اقتصادی استان دانست.

مدیر کل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خوزستان گفت: ۱۷ هزار میلیارد ریال از محل جزء یک و ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال از محل جزء ۲ تبصره ۱۶ سال گذشته به دستگاه‌های حمایتی استان اختصاص یافت.

ادامه مطلب  افزایش حقوق کارمندان در ۱۴۰۳ کمتر از ۱۶ درصد

به گفته او طبق دستور بانک مرکزی، بانک‌ها باید ۵۰ درصد منابع خود را تسهیلات پرداخت کنند که سال گذشته این مهم در خوزستان محقق شد.

مکوندی گفت: برای امسال نیز پرداخت ۷۰ درصد منابع بانکی استان به عنوان تسهیلات به ویژه برای فعالان حوزه تولید و اشتغال محقق شده است.

او می‌گوید: بعد از حدود یکسال که از غیر فعال شدن هیات خبرگان بانکی استان گذشته بود؛ مجوز فعالیت دوباره آن با پیگیری‌های استاندار خوزستان از بانک مرکزی اخذ شد.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید