جدیدترین اخبار

ارائه خدمات رایگان حمل‌ونقل به افراد کم‌توان و ناتوان در سطح شهر

صادقی عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۲ بر تعداد مشترکین سامانه حمل و نقل افراد کم توان و ناتوان اضافه شده است، گفت: افزایش ظرفیت و تقویت ناوگان این سامانه بر تعداد مشترکین آن هم اضافه کرده است.

صادقی با اشاره به ظرفیت پیش‌بینی شده برای نیازمندان به این سامانه بیان کرد: درحال حاضر سامانه جانبازان و افراد کم‌توان و ناتوان با ۱۰۹ دستگاه ون، اتوبوس و مینی‌بوس شامل ۸۱ دستگاه ون، ۲۰ دستگاه اتوبوس و هشت دستگاه مینی بوس مناسب سازی شده است.

وی با اعلام تعداد افرادی که از خدمات سامانه حمل‌ونقل استفاده می‌کنند گفت: ابتدای سال جاری تعداد مشترکین این سامانه ۴ هزار و دویست نفر بوده که با تقویت ناوگان و افزایش ظرفیت، این میزان به ۴ هزار و ۶۶۰ مشترک رسیده است. همچنین به طور میانگین روزانه این سامانه به ۳۵۰ تا ۴۰۰ مشترک خدمت رسانی می‌کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به گستردگی خدمات ۲۴ ساعته سامانه حمل‌ونقل در ۲۲ منطقه شهرداری تهران تصریح کرد: شرکت واحد اتوبوسرانی ضمن ارائه خدمات به ۱۱۶ موسسه و تشکل مرتبط با افراد کم‌توان و ناتوان، جانبازان و سایر مشترکین، به سایر افرادی که با شماره ۶۳۰۵ تماس گرفته‌اند نیز خدمات ارائه می‌دهد.

ادامه مطلب  طرح «پول در ازای جا» آمریکا برای اسکان مردم غزه در ۴ کشور

رئیس کمیته هوشمندسازی و شفافیت شورای شهر همچنین با اشاره به خدمت‌رسانی سازمان تاکسیرانی برای دانش‌آموزانِ مدارس استثنایی گفت: در حال حاضر ارائه خدمات سرویس دانش آموزان مدارس استثنایی شهر تهران در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ از خانه به مدرسه و بالعکس در حال انجام است.

صادقی با بیان اینکه ساعات خدمات‌رسانی طبق فعالیت مدارس تنظیم می‌شود، تاکید کرد: سازمان تاکسیرانی شهر تهران متعهد است پس از دریافت صورت وضعیت ماهانه سرویس مدارس استثنایی که توسط آموزش و پرورش تایید شده است، مبالغ را برابر مصوبه تعیین نرخ کرایه و بهای خدمات سرویس مدارس تحصیلی ۱۴۰۲_۱۴۰۳ شورای اسلامی شهر تهران به حساب معرفی شده از سوی شرکت واریز کند.

وی افزود: سازمان تاکسیرانی پس از بررسی و تایید صورت وضعیت، در طول مدت ۱۵ روز نسبت به پرداخت آن اقدام خواهد کرد، همچنین سازمان تاکسیرانی باید هزینه‌های مربوط به دانش آموزان را که اطلاعات آن‌ها از سوی آموزش و پرورش تایید شده است نیز پرداخت کند.

این عضو شورای شهر در پایان با تاکید بر نظارت آموزش و پرورش بر حسن عملکرد این شرکت‌ها گفت: والدین دانش آموزان استثنایی باید اطلاعات فرزندانشان را در سامانه schoolbus.tehran.ir ثبت کنند.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید