3 مرداد 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

ایران معتقد به حل مشکلات جمهوری آذربایجان و ارمنستان از طریق گفتگو است

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

ایران معتقد به حل مشکلات جمهوری آذربایجان و ارمنستان از طریق گفتگو است

شهریار حیدری، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره مناقشه قره باغ گفت: در حال حاضر قره باغ محل مناقشه بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان است منتهی جمهوری آذربایجان با استفاده از ظرفیت‌های کشور‌های فرامنطقه‌ای و رژیم صهیونیستی از لحاظ نظامی نسبت به ارمنستان برتری یافت. این قدرت نظامی دلیل بر این نیست که بخواهد هر جایی را اشغال کند.

وی اظهار کرد: قره باغ از نظر سنتی متعلق به ارمنستان است و اینکه مردم به سمت خاک ارمنستان فرار می‌کنند به دلیل گلوله‌باران‌ها و برخورد ارتش جمهوری آذربایجان است و این امر به معنی از دست دادن ماهیت و هویت ارمنی‌ها در قره باغ نیست، چون از نظر سنتی همیشه متعلق به ارمنستان بوده و هست، اما در تنگنای جغرافیایی قرار گرفتند.

حیدری ادامه داد: امروز جمهوری آذربایجان، قره باغ را به دلیل محاصره در تنگنا قرار داده است و از چهار جهت قره باغ در محاصره است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: مناطقی که قبلا توسط ارمنستان اشغال شده بود بخش عمده‌ای از آن متعلق به جمهوری آذربایجان بود که باکو قبل از درگیری‌های اخیر آن‌ها را پس گرفت، اما قطع به یقین اگر جمهوری آذربایجان با همین رویه ادامه دهد باید برای سال‌های متمادی درگیر جنگ‌های ناخواسته‌ای که رژیم صهیونیستی، ترکیه و آمریکا تحمیل می‌کنند، باشد.

چکش یونسکو بالا رفت

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس بیان کرد: کشور‌های فرامنطقه‌ای به دنبال بهره‌برداری از منابع قفقاز، کریدور‌های جدید و استفاده از خاک جمهوری آذربایجان برای پیوستن به اروپا از نظر ژئوپلیتیکی هستند.

وی تصریح کرد: جمهوری آذربایجان با این رویکرد نمی‌تواند حاکم قره باغ شود و بعد از این هم قره باغ می‌شود موضوع اشغال توسط جمهوری آذربایجان چراکه ارمنستان دائم درصدد بازپس‌گیری خواهد بود پس بهتر است با توافقات سیاسی و میزبانی یک کشور ثالث مثل ایران مشکلاتشان را حل کنند.

حیدری گفت: دولت ارمنستان به ناچار قره باغ را تحویل جمهوری آذربایجان داد، چون جمهوری آذربایجان از لحاظ نظامی برتر است البته باید بگوییم که ارمنستان با جمهوری آذربایجان، رژیم صهیونیستی و ترکیه درگیر است. 

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: جمهوری آذربایجان در سی سال گذشته، چون قدرت درگیری با ارمنستان را نداشت امتیازت کلانی را به رژیم صهیونیستی، آمریکا، انگلیس و ترکیه داده که بتواند توسط آن‌ها قره باغ را پس بگیرد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس بیان کرد: رویکردی که جمهوری آذربایجان انتخاب کرده کارشناسی نیست و باید در آن تجدیدنظر کند، چون در آینده حضور کشور‌های فرامنطقه‌ای تبدیل به یک دردسر برای جمهوری آذربایجان می‌شود بنابراین ایران تمایل دارد این مشکلات در چارچوب گفتگو حل و فصل شود.

نزدیک به ۱۴ میلیون نفر به رویکرد ما اعتماد کرده اند/ بعد از انتخابات، حرکت را متوقف نکردم؛ به سفر استانی رفتممنبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت