31 تیر 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

این گروه از مشمولان از خدمت سربازی معاف شدند

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

این گروه از مشمولان از خدمت سربازی معاف شدند

این گروه از مشمولان از خدمت سربازی معاف شدندسردار مهری خاطرنشان کرد: این معافیت سال گذشته با عنایت خاص رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا به اجرا گذاشته شد. معاون فراجا گفت: از محل معافیت‌های این بخش، سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار نفر از خدمت معاف شدند.

مهری افزود: برابر قانون، افراد متاهل می‌توانند به ازای همسر از ۲ ماه کسری خدمت برخوردار باشند.

وی ادامه داد: همچنین افراد متاهل به ازای فرزند اول، دوم و سوم به بالا نیز می‌توانند به ترتیب از سه، چهار و پنج ماه کسر خدمت بهره ببرند. سردار مهری اضافه کرد: البته سایر کسورات خدمت مورد تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح، همچنان به قوت خود باقی است.

معاون فراجا گفت: امسال کف خدمت سربازی ۱۴ ماه است و افراد بسته به شرایط و قوانین موجود می‌توانند به غیر از دوران ۲ ماه دوره رزم و آموزشی، از یک تا ۲۱ ماه کسر خدمت استفاده کنند. سردار مهری اظهار کرد: دوران خدمت برای سربازان مشمول در یگان‌های مستقر در شهرهای محل سکونت از ۲۴ ماه به ۲۱ ماه رسیده، در مناطقی که افراد به صورت غیربومی خدمت می‌کنند نیز دوران وظیفه آنان ۱۸ ماه شده است.

نشست رئیس‌جمهور منتخب با روسای ستاد‌های اصولگرا

وی یادآور شد: در مناطق عملیاتی و برخی استان‌های دورتر و دارای شرایط سخت، به ترتیب دوران خدمت وظیفه عمومی ۱۴ و ۱۵ ماه است. سردار مهری اضافه کرد: افرادی که بتوانند در پروژه‌های تحقیقاتی شرکت کنند، می‌توانند کسر خدمت بگیرند که تبصره‌ها و قوانین مربوط به آن در مسیر مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است.

معاون فراجا گفت: برای این بخش باید ابتدا این مصوبه نهایی شود و با ابلاغ رییس جمهور به صورت قانون در بیاید. مهری افزود: همچنین برای آن دسته از مشمولانی که پروژه‌های تحقیقاتی مورد تایید ستاد کل نیروهای مسلح را انجام دهند نیز کسوراتی در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: در مجموع با توجه به کسورات تشویقی بیان شده، به طور میانگین خدمت وظیفه عمومی ۱۴ ماه است. معاون فراجا در ادامه با اشاره به فعالیت قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان وظیفه گفت: برای تمامی سربازانی که به دوره آموزشی اعزام می‌شوند دوره‌های مهارت‌آموزی همراه با ارائه مدرک معتبر در نظر گرفته شده که پس از پایان خدمت علاوه بر امکان ایجاد شغل مناسب می‌توانند از تسهیلات بانکی نیز بهره ببرند.

آیین‌های عزاداری محرم در مرغملک چهارمحال و بختیاری

مهری گفت: سال گذشته ۱۶ هزار نفر از این جامعه هدف تسهیلات بانکی اشتغال دریافت کردند. وی بیان کرد: ایجاد شغل و فراهم کردن شرایط استخدام سربازان پس از دوران خدمت وظیفه عمومی، در دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی از اهداف اجرای طرح مهارت‌آموزی سربازان است.

معاون فراجا در خصوص حقوق سربازان نیز گفت: سال گذشته همانند کارکنان پایور، حقوق سربازان را در ۲ مرحله افزایش دادیم. وی یادآور شد: حقوق سربازان وظیفه نیز برابر قانون و با توجه به شرایط خدمتی، بین ۶۰ تا ۹۰ درصد حداقل حقوق کارکنان پایور است که انتظار داریم مجلس شورای اسلامی مصوبات اجرایی شدن این قانون را ابلاغ کند. مهری اضافه کرد: این میزان حقوق در واقع کمک و تشویق برای افرادی است که از نظر اقتصادی مشکل دارند.منبع: خبر فوری

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت