جدیدترین اخبار

بخشداران باید در جهت منافع مردم قدم بردارند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عباس کاظمی، معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری قزوین در جلسه هم‌اندیشی با بخشداران استان گفت: شما صف مقدم خدمت هستید، در واقع شما در گام اول مأمور نظام و در گام بعدی کارگزار نظام هستید، گفتمان قالب بخشداران باید گفتمان انقلاب باشد و در همان مسیر حرکت کنند.

او افزود: بخشداران به عنوان نماینده حاکمیت در هر بخش هستند و نوع عملکردشان به میزان اعتقاد و باور به نظام اسلامی اثر دارد، مردم عملکرد و گفتمان بخشداران را ارزیابی می‌کنند و آن را به کل حاکمیت تعمیم می‌دهند.

کاظمی با اشاره به اینکه بخشداران در ارائه گزارش همه افراد را در نظر بگیرند، گفت: در جامعه دو طرز تفکر از افراد داریم، برخی افراد کلی‌نگر هستند و باید در ارائه گزارش به آن‌ها به موارد کلی و روایت پیشرفت کلان پرداخت، برخی دیگر جزءنگر هستند و باید جزییات پروژه‌ها و پیشرفت‌ها را برایشان شرح داد تا امیدوار شوند، بنابراین ارائه عملکرد و تبیین اقدامات باید به گونه‌ای باشد که هر دو طیف را در بر بگیرد و امیدآفرینی ایجاد شود.

این مسئول توضیح داد: در سال‌های گذشته وعده‌های فراوانی توسط مسئولین وقت داده شده است و هم‌اکنون شما میراث‌دار آن هستید، توجه داشتید باشید که در وعده‌های خود صادق باشید و اگر وعده‌ای به هر دلیل محقق نمی‌شود دلیل آن را به مردم اطلاع دهید.

ادامه مطلب  اطلاعیه تعطیلی مدارس و ادارات

او یادآور شد: شما قرار نیست رأی بیاورید و وعده دهید، صداقت مهم‌ترین اصل است و وعده‌ها باید براساس ظرفیت و ساختار موجود باشد که تحقق پیدا کند؛ اگر دولت اسلامی محقق نشود به دنبال آن جامعه اسلامی نیز محقق نمی‌شود. انقلاب اسلامی و نظام اسلامی شکل گرفته است و حالا ما باید در جهت تقویت دولت اسلامی گام برداریم.

کاظمی گفت: بخشداران نباید خود را کارگزار جریان سیاسی بدانند بلکه باید در جهت منافع مردم قدم بردارند؛ عدالت محوری و فسادستیزی باید در کلام و رفتار بخشدار احساس شود.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه در حوزه اتباع خط قرمز ما غلبه جمعیتی است، توضیح داد: نباید اجازه دهیم با افزایش غیرمجاز حضور اتباع در استان غلبه جمعیتی رخ دهد، حضور اتباع باید طبق قوانین و صرفا در مناطق تعیین شده باشد، حضور غیرمجاز اتباع می تواند مخاطرات جدی فرهنگی، اقتصادی و امنیتی به وجود آورد و باید در این زمینه برنامه ریزی لازم انجام شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین تصریح کرد: سرشماری از اتباع در حال انجام است، بعد از آن اتباع غیر مجاز شناسایی و در اردوگاه نگهداری خواهند شد و در نهایت افرادی که مجوز حضور در کشور را ندارند به کشور خود بازگردانده می‌شود.

ادامه مطلب  انواع تیپ بدنی خانم‌ها+تست تیپ بدنی

او در ادامه با اشاره به برخی نارضایتی‌ها از عملکرد شوراهای روستا، شوراهای شهر و شهرداری‌ها در سطح استان، افزود: در این زمینه گلایه‌های مردم جدی و به حق است و باید بخشداران نظارت دقیقی بر عملکرد شورای شهر و روستا داشته باشند، در صورت تخلف اخطار دهند و برخورد صورت گیرد.

کاظمی بیان کرد: شورا و شهردار باید در برابر بخشداران نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند، بخشدار نباید در برابر خطاها تسلیم شود بلکه باید محکم بایستد و از حق و حقوق قانونی مردم دفاع و با تخلفات به صورت جدی برخورد کند.

این مسئول در ادامه با اشاره به برخی از آسیب‌های اجتماعی استان قزوین، توضیح داد: نزاع دسته جمعی و سرقت خرد از جمله مسائل مهمی است که در این زمینه باید هم از منظر اجتماعی و هم از منظر انتظامی بررسی های دقیق صورت پذیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین تصریح کرد: ساختار انتظامی استان مربوط به دهه ۸۰ است، اگرچه از نظر نیروی انسانی مشکلی نداریم اما با توجه به اینکه تقسیمات کشوری و نوع جرایم تغییر پیدا کرده است باید ساختار تغییر کند و جایگاه ها اصلاح شود تا شاهد تقویت پاسگاه ها و مراکز انتظامی در همه بخش ها و به ویژه در مراکز جمعیتی باشیم.

ادامه مطلب  سود سهام عدالت متوفیان تا پایان آذر پرداخت خواهد شد

او افزود: با توجه به کمبود ظرفیت و زیرساخت‌های موجود دولتی، مدیران باید از ظرفیت‌های مردمی در جهت حل مشکلات استفاده کنند، ما تجربیات خوبی در استفاده از ظرفیت‌های مردمی مانند دفاع مقدس و دوران کرونا داریم که با همراهی و همکاری مردم بسیاری از مشکلات موجود حل شود.

کاظمی در ادامه با بیان ایجاد کارگروه انتخابات ویژه شهرستان‌ها، گفت: در برگزاری انتخابات راهبرد چهارگانه مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت باید مورد توجه قرار گیرد، مهمترین وظیفه ما تأمین سلامت و امنیت انتخابات است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین تاکید کرد: همه بخشداران و مدیران استانی و شهرستانی توجه داشته باشند که نباید از هیچ کاندیدایی حمایت کنند،اگر مدیری شخص خاصی را حمایت و مهره چینی می‌کند امنیت و سلامت را به مخاطره می‌اندازد، مشارکت را کاهش و رقابت را مخدوش می‌کند که باید بخشدار نظارت کند.منبع: خبرآنلاین

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید