جدیدترین اخبار

برخورد قاطع سازمان حفاظت محیط زیست با قصور دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک

صبح امروز جلسه کارگروه ملی آلودگی هوا با حضور نمایندگانی از سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مسئول در قبال قانون هوای پاک در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

در این نشست، دکتر علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: من به نیابت از مردم می‌گویم که دیگر آلودگی هوا برای هیچکس شوخی‌بردار نیست و مردم دیگر به برگزاری جلسه و کارگروه راضی نمی‌شوند و از دستگاه‌ها انتظار عمل دارند. اگر دستگاهی کاهش آلاینده‌ها را به عنوان وظیفه اصلی خود نبیند و برای آن تلاش نکند، باید به مردم پاسخگو باشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: سوء عملکرد دستگاه‌ها در راستای قانون هوای پاک سلامت مردم را تهدید می‌کند و لذا ما به عنوان سازمان حفاظت محیط زیست در قبال وظیفه‌ای که در برابر مردم داریم به هیج وجه کوتاه نمی‌آییم و با هر کوتاهی برخورد می‌کنیم. قصور دستگاه‌ها در اجرای تکالیف قانون هوای پاک برای ما مشهود است و این روند باید اصلاح شود تا انشالله این جلسه خروجی خوبی داشته باشد.کشور در وضعیتی است که در همه زمینه‌ها دچار محدودیت هستیم؛ لذا در همکاری با هم باید به وظایف خود عمل کنیم و تکالیف خود را به خوبی انجام دهیم.

وی افزود: بسیاری از مناطق کشور به‌ طور کامل به چشمه‌های گرد و غبار تبدیل شده‌اند. در بسیاری از مناطق کارخانه‌ها غیرقابل شمارش هستند که ریزگرد‌ها و آلودگی آن‌ها به سمت تهران است و وضعیت بسیار نامناسبی را برای ما رقم می‌زنند. در برخورد با واحد‌های آلاینده برخی مواقع از دیدگاه نظارتی ورود می‌کنیم و گاهی نیز به صورت میدانی، اما در تمام موارد می‌توان ادعا کرد که در کشور، رویکرد ما به سمت و سوی مثبت است.

ادامه مطلب  طالبان از اهرم آب برای فشار آوردن به ایران استفاده می‌کند

سلاجقه با تاکید بر استفاده از خودرو‌های برقی گفت: استفاده از خودرو برقی نیز رویکردی مثبت است و توجه به آن نشانگر این است که عملکرد جهادی در پیش گرفته شده که می‌تواند کارساز باشد.

سلاجقه با تاکید بر اینکه در زمینه کیفی‌سازی سوخت اقدامات مثبتی در حال انجام است و عملکرد در راستای حفاظت از محیط زیست است، تصریح کرد: همه ما باید تلاش کنیم که حفاظت از محیط زیست در اولویت باشد. دیگر نباید به دنبال این باشیم که هر دستگاه چه وظیفه‌ای دارد و چند وظیفه دارد و این مورد دیگر قابل اهمیت نیست. جلسات باید تخصصی باشد و با اولویت‌بندی بررسی کنیم که هر دستگاه چقدر در وظایف خود پیشرفت کرده است.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید