جدیدترین اخبار

برگزاری همایش بزرگ وحدت در کرمانشاه

حجت الاسلام جواد فاطمی‌نسب، مدیر مرکز اسلامی استان کرمانشاه امروز (چهارم مهر) در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته وحدت در کرمانشاه، گفت : همایش بزرگ وحدت با حضور ۵۰۰ نفر از علمای شیعه و سنی، روز هشتم مهر در تالار انتظار کرمانشاه برگزار خواهد شد.

 فاطمی نسب با بیان اینکه این همایش با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، استاندار و دیگر مسئولین استان برگزار خواهد شد، گفت: این همایش با حضور ماموستا ملاقادر قادری از چهره‌های شناخته شده تقریبی و نیز یکی از سخنرانان برجسته تقریبی در کشور برگزار خواهد شد.

مدیر مرکز اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری جشن‌های هفته وحدت در سراسر استان به ویژه در مناطق اهل سنت، گفت: به مناسبت هفته وحدت مساجد استان به ویژه مساجد اهل سنت با برپایی محافل مولودی خوانی و دف‌زنی غرق در شور و نشاط خواهند شد.

برگزاری میزگرد‌های تلویزیونی حول محور هفته وحدت و مشترکات بین شیعه و سنی، تقدیر و تجلیل از شخصیت‌های و فعالین تقریبی و… از دیگر برنامه‌های هفته وحدت در کرمانشاه است که مدیر مرکز اسلامی استان کرمانشاه از آن‌ها یاد کرد.

فاطمی نسب هفته وحدت را بهترین زمان برای بیان مشترکات بین شیعه و سنی عنوان و تاکید کرد: اختلافات بین شیعه و سنی آنقدر ناچیز است که جایی برای بیان آن‌ها نیست، لذا باید با تمرکز بر مشترکات در جهت اقتدار بیشتر مسلمانان تلاش کرد. 

ادامه مطلب  3 اتیکت رفتاری که هر خانم مدرنی باید بداند!

وی با بیان اینکه دشمنان دین اسلام در طول تاریخ از اتحاد بین مسلمانان ناراحت بوده اند، گفت: تقابل بین جبهه حق و باطل در طول تاریخ وجود داشته، اما هرجا مسلمانان با هم متحد بوده اند، دشمنان نتوانسته‌اند ضربه‌ای به آن‌ها وارد کنند.

وی ادامه داد: دشمنان تمام تلاش خود را بکار گرفته اند تا مسلمانان را مقابل هم قرار داده و با برجسته کردن اختلافات زمینه تسلط و تعدی به مسلمانان را ایجاد کنند و به همین دلیل هم گروه‌های تکفیری مثل داعش را به راه انداخته اند.

وی با بیان اینکه دشمنان از نفوذ اسلام در دنیا واهمه دارند، گفت: دشمنان مطمئن شده اند که اگر برنامه ریزی نکنند دین اسلام که یک دین کامل است و انسان را به تکامل می‌رساند گستره جهانی پیدا خواهد کرد و این موضوع آن‌ها را از چپاول مسلمانان باز خواهد داشت .منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید