جدیدترین اخبار

بعضی از بانک‌ها و موسسات با دریافت ربا مردم را بیچاره کرده‌اند

آیت الله نوری همدانی مرجع در دیدار با عده‌ای از محققان تفسیر قرآن با اشاره به این موضوع که علمای بزرگ معمولاً بخاطر شرایط زمان بیشتر به مباحث روایی پرداختند، شاید در آن زمان لازم بود تا براساس آن روایات صحیح، تفسیر حقیقی از آیات در آینده استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه ما باید پاسخ تهمت‌هایی که در تفاسیرعامه به ما زده شده است را در یک فضای علمی واستدلالی بدهیم ودلایل خود رابیان نماییم افزودند: ما همانطور که امام راحل و قبل آن آیت‌الله العظمی بروجردی فرمودند قائل به تقریب هستیم، ولی به آن معنی نیست که حقایق و دلایل خود را کتمان کنیم، در طول تاریخ فضای مناظره بوده است، در عین اینکه به عقاید هم احترام می‌گذاشتند و از اهانت به هم پرهیز داشتند.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه افزودند: قرآن کتابی است که پیامش تاکنون به درستی به دنیا نرسیده و هر آنچه که هم رسیده، طبق تفاسیر دیگران بوده است.

وی حرکت امام راحل (رحمت الله علیه) را برگرفته از قرآن دانسته و نتیجه آن را این انقلاب با عظمت توصیف نمودند و خاطر نشان کردند که نگهداری از آن هم باید بر اساس تعالیم قرآن باشد، ولی متاسفانه نه تنها هنوز به بعضی از دستورات قرآن عمل نمی‌شود بلکه خلافش در حال انجام است. استاد عزیز و بزرگوار ما مرحوم علامه طباطبایی بعد از عمری در کنار قرآن بودن فرمودند: دو گناه را در قرآن بالاترین گناه دیدم؛ یکی دوستی کفار و دیگری ربا؛ امروز در کشور ما بعضی از بانک‌ها و مؤسسات با دریافت بعضی از عناوینی که مصداق ربا است در حال دریافت ربا هستند و مردم را بیچاره کردند؛ هرچه هم می‌گویم توجه نمی‌کنند. مردم به ما نامه می‌نویسند و استفتائی به ما میرسد، ما هم می‌گوییم حرام است، اما گوش شنوایی نیست؛ البته گزارش می‌دهند ما درست کردیم، ولی در عمل در حال انجام است و شاید هم علتش عدم نظارت باشد.

ادامه مطلب  گواهینامه موتورسیکلت یک روزه صادر می شود

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: قرآن با فقر و جهل و بی عدالتی به شدت مخالف است و انتظار این است که مسئولان به این‌ها رسیدگی کنند و نگذارند به این انقلاب و نظام آسیب برسد. دشمن در حال تبلیغات گسترده علیه انقلاب و اصل اسلام است و بدانید اگر به وظیفه عمل نکنیم این تبلیغات اثر خواهد گذاشت؛ همین تبلیغات، فضایی ایجاد کرد تا عده‌ای بخواهند انتقام خود را از امام بگیرند، ولی به جوانان عزیز که امام را ندیده اند و یا به بخاطر کوتاهی‌های صورت گرفته آن مرد الهی را نشناختند عرض می‌کنم امام مردی بود که جز خدا با کسی معامله نمی‌کرد، در ولایت اهل بیت (علیهم السلام) ممتاز بود و دلش مملو از محبت مردم بود.

بنده همان اعتقادی که از اول به راه امام داشته ام امروز بیشتر معتقدم، چون هدف ایشان را الهی می‌دانم و اعتقاد ایشان بود که این انقلاب زمینه ساز ظهور بشود، بر این اساس بنده از اصل نظام و انقلاب و ولایت فقیه حمایت صریح می‌کنم؛ البته مشکلات و ضعف‌ها را به صراحت بیان می‌کنم و معتقدم مردم بسیار خوب هستند و باید قدر آن‌ها را دانست و به آن‌ها خدمت کرد و مشکلات شان را حل نمود کلام امام که فرمود: «مردم، ولی نعمت ما هستند» را مسئولان باید در عمل در نظر بگیرند.

ادامه مطلب  ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات به ۲۵۶ صندوق خرد زنان روستایی پرداخت شدمنبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید