31 تیر 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

به عملکرد بیت کوین در ۳۰ روز آینده امیدوار باشید!

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

به عملکرد بیت کوین در ۳۰ روز آینده امیدوار باشید!

به عملکرد بیت کوین در ۳۰ روز آینده امیدوار باشید!


بیت کوین، پس از عملکرد ضعیف در ماه ژوئن، احتمالاً در ماه ژوئیه بازگشتی قدرتمند را تجربه خواهد کرد. داده‌های تاریخی و نظرات کارشناسان، علی‌رغم چالش‌های موجود، نویدبخش روزهای درخشانی برای پیشگام ارزهای دیجیتال است.

الگوی تاریخی: احتمال بازگشت پرقدرت بیت کوین

وب سایت کوین تلگراف (Cointelegraph) در گزارشی به استناد داده‌های کوین‌گلس (Coinglass) از سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد که بیت کوین به طور متوسط در ماه ژوئن افتی ۰.۳۵ درصدی را تجربه کرده است. با این حال، این ارز دیجیتال معمولاً در ماه ژوئیه بازگشتی قدرتمند داشته است.

آمارها حاکی از آن است که در سال‌هایی که ژوئن با روند نزولی به پایان رسیده، ماه بعد شاهد بازگشتی چشمگیر بوده و قیمت بیت کوین به طور میانگین ۷.۴۲ درصد رشد کرده است. در ۷ مورد از ۱۱ مورد دوره معاملاتی ماه ژوئیه، بیت کوین حداقل ۸ درصد افزایش قیمت را ثبت کرده است. این آمار نشان‌دهنده پتانسیل قوی بیت کوین برای بازیابی در ماه ژوئیه است.

دیدگاه تحلیلگران: خوش‌بینی و احتیاط

مراد (Murad)، تحلیلگر برجسته ارزهای دیجیتال در پستی برای ۱۰۳ هزار دنبال‌کننده خود در ایکس به بازگشت‌های سریع تاریخی در آغاز ژوئیه اشاره کرد.

او با به اشتراک گذاشتن یک چارت خاطرنشان کرد که بیت کوین در شش سال متوالی گذشته، در چند هفته اول ژوئیه حداقل ۲۸ درصد رشد داشته است. این آمار قابل توجه، امیدها را برای عملکرد مثبت بیت کوین در ماه ژوئیه امسال افزایش می‌دهد.

با این حال، پراتیک کالا (Pratik Kala)، مدیر تحقیقات در شرکت مدیریت صندوق ارزهای دیجیتال دیجیتال‌ایکس (DigitalX)، دیدگاه محتاطانه‌تری دارد. او به دیکریپت (Decrypt) گفت:

« ماه ژوئیه دوره‌ای از تثبیت و نوسان کم خواهد بود. بیت کوین به دنبال کاتالیزور بعدی برای حرکت صعودی است. هیچ کاتالیزوری در افق دیده نمی‌شود، اما انتظار می‌رود با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا این وضعیت تغییر کند.»

این دیدگاه متفاوت نشان می‌دهد که بازار ارزهای دیجیتال همچنان با عدم قطعیت‌هایی روبه‌رو است.

چالش‌های پیش رو: بازپرداخت‌های مت گاکس و شرایط اقتصادی

مت گاکس (Mt. Gox)، صرافی سابقاً برجسته ارزهای دیجیتال که یک دهه پیش پس از یک هک قابل توجه ورشکست شد، این هفته شروع به توزیع بازپرداخت‌های بیت کوین به طلبکاران خواهد کرد. طلبکاران که سال‌ها منتظر جبران خسارت بوده‌اند، قرار است حدود ۹ میلیارد دلار بیت کوین بر اساس قیمت‌های امروز دریافت کنند.

تحلیلگران جی‌پی مورگان (JPMorgan) پیش‌بینی می‌کنند که برخی از طلبکاران مت گاکس ممکن است بخشی از دریافتی‌های بیت کوین خود را در این ماه بفروشند که می‌تواند در ابتدا فشاری بر بازارهای ارزهای دیجیتال وارد کند. این موضوع می‌تواند به نوسانات قیمتی بیشتری در کوتاه مدت منجر شود.

در زمینه شرایط اقتصاد کلان نیز تولید ناخالص داخلی واقعی ایالات متحده در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ به نرخ سالانه ۱.۴ درصد افزایش یافت که در مقایسه با رشد ۳.۴ درصدی سه ماهه چهارم سال گذشته، کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد. این کاهش رشد اقتصادی می‌تواند بر تمایل سرمایه‌گذاران به ریسک‌پذیری تأثیر بگذارد.

جاگ کونر (Jag Kooner)، مدیر مشتقات در صرافی بیت‌فینکس (Bitfinex)، به دیکریپت گفته است:

«این کاهش سرعت، نشان‌دهنده کندشدن احتمالی اقتصاد است. با نگاهی به ژوئیه، شرکت‌کنندگان در بازار باید منتظر بازگشت نوسانات باشند؛ زیرا تحولات نظارتی اضافی و سیاست‌های اقتصاد کلان نقش مهمی ایفا خواهند کرد.»

کونر همچنین افزود که در صورت نشانه‌های ضعف بازارهای سنتی، این ممکن است علاقه به بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال را به عنوان سرمایه‌گذاری‌های جایگزین افزایش دهد. همچنین، کاهش احتمالی نرخ بهره می‌تواند به نفع بیت کوین باشد، زیرا وام‌های ارزان‌تر می‌تواند سرمایه را به سمت دارایی‌های پرریسک از جمله بیت کوین جریان دهد. این امر می‌تواند محرک قوی برای افزایش قیمت بیت کوین در ماه‌های آینده باشد.

پیش‌بینی‌ها درباره قیمت بیت کوین

بیت کوین اخیراً شاهد افزایش حدوداً ۳ درصدی بود که قیمت معاملاتی آن را به حدود ۶۳,۰۰۰ دلار رساند و بخشی از زیان‌های خود را از ماه ژوئن جبران کرد. با این حال، احساسات نسبت به بیت کوین و بازارهای گسترده‌تر ارزهای دیجیتال همچنان محتاطانه باقی مانده است.

جاناتان دی وت (Jonathan de Wet)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت معاملات دارایی‌های دیجیتال زیروکپ (ZeroCap)، در مصاحبه‌ای با کوین تلگراف گفت که انتظار دارد بیت کوین در این سطح باقی بماند، اما افزود که ممکن است در هفته‌های آینده با ورود بازپرداخت‌های طلبکاران مت گاکس به بازار، به سطح حمایت کلیدی خود در حدود ۵۷,۰۰۰ دلار سقوط کند.

سطح مقاومتی مهم بعدی برای بیت کوین، رکورد تاریخی آن در حدود ۷۳,۸۰۰ دلار است که در ماه مارس ثبت شد. شکستن این سطح می‌تواند راه را برای افزایش‌های بیشتر قیمت هموار کند.

تعادل میان خوش‌بینی تاریخی و چالش‌های کنونی

در حالی که داده‌های تاریخی و برخی تحلیلگران نسبت به عملکرد بیت کوین در ماه ژوئیه خوش‌بین هستند، چالش‌های پیش رو نباید نادیده گرفته شوند. بازپرداخت‌های مت گاکس و شرایط اقتصاد کلان می‌توانند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارند.

با این حال، عوامل مثبتی نیز وجود دارد. بازپرداخت‌های نقدی قریب‌الوقوع صرافی ورشکسته اف‌تی‌ایکس (FTX) که بین ۱۴ تا ۱۶ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود و انتظار می‌رود پس از تأیید نهایی طرح تعطیلی آن در ماه اکتبر انجام شود و این امر می‌تواند از بازارهای ارزهای دیجیتال حمایت کند. برخی معتقدند که بازپرداخت نقدی، می‌تواند باعث افزایش خرید بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران حوزه ارزهای دیجیتال شود.

آیا جولای ماه طلایی ارزهای دیجیتال خواهد بود؟

سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به بازار ارزهای دیجیتال باید هر دو جنبه را در نظر بگیرند و با احتیاط عمل کنند. تاریخ نشان داده است که بیت کوین توانایی بازگشت قوی پس از دوره‌های نزولی را دارد، اما شرایط اقتصادی و رویدادهای خاص مانند بازپرداخت‌های مت گاکس می‌توانند بر روند قیمت تأثیر بگذارند. در نهایت، ژوئیه ۲۰۲۴ ممکن است ماهی پر از فرصت‌ها و چالش‌ها برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال باشد.منبع: ارز دیجیتال

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
راهنمای کامل بازی تایم فارم (Time Farm)
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت