31 تیر 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

بیش از ۷۰ میلیارد تومان؛ درآمد کمیته انضباطی در یک فصل/ این پول‌ کجا هزینه می‌شود؟

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

بیش از ۷۰ میلیارد تومان؛ درآمد کمیته انضباطی در یک فصل/ این پول‌ کجا هزینه می‌شود؟

بیش از ۷۰ میلیارد تومان؛ درآمد کمیته انضباطی در یک فصل/ این پول‌ کجا هزینه می‌شود؟


لیگ برتر بیست‌وسوم روز شنبه با قهرمانی پرسپولیس و سقوط 2 تیم صنعت‌نفت آبادان و پیکان به پایان رسید. با وجود اتمام مسابقات لیگ برتر، کار کمیته انضباطی هنوز به پایان نرسیده و این کمیته همچنان احکام مربوط به تخلفات فوتبالی‌ها را صادر می‌کند. کمیته انضباطی این فصل یکی از شلوغ‌ترین سال‌های خود را سپری کرد و هر هفته احکام زیادی از سوی این کمیته صادر شد. احکامی که بسیاری از آن‌ها به شدت سنگین بودند و درآمدزایی قابل توجهی برای فدراسیون فوتبال داشتند. یکی از بزرگ‌ترین سوالات فوتبالی‌ها هم نحوه استفاده از جرائم انضباطی است که فدراسیون فوتبال مدعی شده صرف برگزاری مسابقات می‌شود و به نوعی بخشی از بودجه فوتبال ایران از سوی متخلفین تامین شده است.

50 میلیارد برای یک قانون جنجالی

بدون شک سنگین‌ترین احکام مالی تاریخ فوتبال ایران امسال علیه 2 تیم سپاهان و پرسپولیس صادر شد. این 2 تیم به‌دلیل تخلف در قانون سقف بودجه، به‌ترتیب 40 و 10 میلیارد تومان جریمه شدند و حتی از آن‌ها امتیاز هم کسر شد. باشگاه سپاهان که تخلفات زیادی در این زمینه داشت ابتدا به پرداخت 40 میلیارد و کسر 4 امتیاز محکوم شد که در ادامه کمیته استیناف امتیازات این تیم را برگرداند ولی جلوی بازی 6 بازیکن سپاهان را گرفت که این موضوع در هفته‌های پایانی نیم‌فصل اول آسیب بزرگی به تیم ژوزه مورایس وارد کرد و آغاز خروج این تیم از کورس قهرمانی بود.

شگفتانه دولت جدید برای همه بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان با واریز ی علی‌الحساب

پرسپولیس هم به‌دلیل تخلف در پرداخت مالیات گیورگی گولسیانی به پرداخت 10 میلیارد جریمه و کسر یک امتیاز محکوم شد که امتیاز این تیم هم مثل سپاهان برگردانده شد ولی سرخپوشان جریمه مالی را پرداخت کردند تا کمیته انضباطی از قانون سقف بودجه مبلغ 50 میلیارد تومان درآمد کسب کند.

مساوی‌های میلیاردی در دربی

در سال‌های اخیر حواشی مربوط به دربی پایتخت از اتفاقات فنی آن به مراتب بیشتر بوده و این موضوع باعث شد جرائم زیادی از این مسابقه به حساب کمیته انضباطی واریز شود. دربی رفت استقلال و پرسپولیس با نتیجه یک – یک به پایان رسید و حواشی زیادی در پی داشت. این موضوع باعث شد یحیی گل‌محمدی و علی سامره هر کدام 200 میلیون تومان جریمه شوند و علی شاجانی، ماساژور استقلال هم 26 میلیون تومان جریمه شد. 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس هم به‌دلیل رفتار هواداران خود هرکدام 300 میلیون جریمه پرداختند تا مجموع جرائم دربی رفت از یک میلیارد هم بیشتر شود.

در دربی برگشت حواشی کمتری بین اعضای 2 تیم وجود داشت و مصاحبه خاصی هم نبود ولی هرکدام از تیم‌ها به‌دلیل رفتار تماشاگران خود 500 میلیون تومان جریمه شدند تا این دربی هم یک میلیارد جریمه داشته باشد. کمیته انضباطی در مجموع 2 دربی رفت و برگشت مبلغ 2 میلیارد تومان استقلال و پرسپولیس را جریمه کرد.

دسترسی سریع و کم‌هزینه به خدمات بانکی با "کبالت بانک پارسیان"

بیش از ۷۰ میلیارد تومان؛ درآمد کمیته انضباطی در یک فصل/این پول‌ کجا هزینه می‌شود؟

احکام سنگین در بازی جنجالی آلومینیوم – استقلال

یکی از بازی‌های جنجالی نیم‌فصل دوم لیگ برتر، تقابل آلومینیوم اراک و استقلال بود که حواشی زیادی را در پی داشت. حسین حسینی، کاپیتان استقلال در این بازی با یک جیمی‌جامپ برخورد داشت که این موضوع برای او گران تمام شد و کمیته انضباطی او را به پرداخت 300 میلیون تومان جریمه و یک جلسه محرومیت تعلیقی محکوم کرد. حکم حسینی پس از مصاحبه هفته بعد او سنگین‌تر شد و محکومیت او 30 میلیون تومان اافزایش یافت و یک بازی استقلال را هم از دست داد. باشگاه‌های آلومینوم و استقلال هم به‌ترتیب 200 و 100 میلیون جریمه شدند و محمدحسین مرادمند و حامد بصیری، بازیکنان 2 تیم هم هرکدام 100 و 20 میلیون جریمه پرداخت کردند تا در مجموع این بازی 750 میلیون جریمه نقدی داشته باشد.

کمیته انضباطی همچنین باشگاه تراکتور را به‌دلیل رایگاه اعلام کردن بلیت دیدار با سپاهان 100 میلیون تومان جریمه کرد که این هم با واکنش‌های زیادی همراه شد.

بیش از ۷۰ میلیارد تومان؛ درآمد کمیته انضباطی در یک فصل/این پول‌ کجا هزینه می‌شود؟

حکم سنگین علیه نکونام در هفته‌های پایانی

با تصمیم سازمان لیگ، جرائم انضباطی تیم‌ها در مقطع پایانی لیگ افزایش یافت و این موضوع باعث شد جواد نکونام به‌دلیل صحبت‌های تندی که پس از بازی با نساجی علیه فدراسیون فوتبال و مهدی تاج انجام داده بود 5 میلیارد تومان جریمه شود. مبلغی که البته استقلالی‌ها می‌گویند اشتباه اعلام شده ولی اصلاحیه‌ای در خصوص آن به چشم نمی‌خورد. روزبه چشمی و حسین حسینی هم پس از مصاحبه در همان بازی مجموعا 500 میلیون جریمه شدند و کمیته انضباطی استقلال و نساجی را هم 500 و 100 میلیون جریمه کرد تا این بازی 6 میلیارد و 600 میلیون جریمه مالی داشته باشد.

تلنگری برای رانندگان با رویکرد طنز در «سفر بخیر»

کمیته انضباطی دیروز هم احکام جدیدی اعلام کرد که مهرداد محمدی 500 میلیون، حمیدرضا رجبی، ساکت الهامی و حسین بادامکی هرکدام 2 میلیارد جریمه شدند تا مجموعا 6 میلیارد و 500 میلیون دیگر به حساب فدراسیون فوتبال واریز شود.

بیش از ۷۰ میلیارد تومان؛ درآمد کمیته انضباطی در یک فصل/این پول‌ کجا هزینه می‌شود؟

درآمدزایی باورنکردنی کمیته انضباطی در یک فصل فوتبالی

مجموع جرائم نقدی مربوط به این احکام کمیته انضباطی به عدد باورنکردنی 66 میلیارد تومان می‌رسد که تازه بخشی از این جرائم است. کمیته انضباطی در طول فصل احکام زیادی با مبالغ 100 میلیون تومان و کمتر از آن هم صادر کرده که می‌تواند مجموع جرائم نقدی را به بیش از 70 میلیارد تومان برساند. رقمی که در حد کل هزینه‌های یک فصل فوتبالی یک تیم میانه‌جدولی است و حالا وارد خزانه فدراسیون فوتبال شده است. مشخص نیست که فدراسیون فوتبال دقیقا این ارقام را صرف چه کارهای می‌کند ولی با همین پول می‌توان بخشی از بودجه خرید VAR را تامین کرد.منبع: خبر فوری

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
خبر مهم محمد مخبر برای پزشکیان
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت