23 تیر 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

تظاهرات در پاریس در پی پیشتازی راست‌های افراطی در انتخابات

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

تظاهرات در پاریس در پی پیشتازی راست‌های افراطی در انتخابات

تظاهرات در پاریس در پی پیشتازی راست‌های افراطی در انتخابات


این تظاهرات پس از اعلام اولین نتایج انتخابات پارلمانی فرانسه به نفع راستگرایان، در میدان جمهوری پاریس آغاز شد. مارین لوپن، رهبر حزب «اجتماع ملی» که حزبش پیشتاز است، از مردم خواسته برای تعیین تکلیف کرسی‌های باقیمانده در دور دوم انتخابات که برای هفتم ژوئیه برنامه‌ریزی شده، با قدرت شرکت کنند تا در نهایت «جردن باردلا» برای پست نخست‌وزیری انتخاب شود. 

با این حال معترضان پس از اعلام نتایج اولیه، هزاران نفر در اعتراضات شرکت کردند. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، تظاهرات چندین ساعت مسالمت‌آمیز بود، اما پس از آن جوانان رادیکال از جنبش بلوک سیاه به این راهپیمایی پیوستند، تجمعات به خشونت کشیده شد. افراطی‌ها با پرتاب منور به سوی پلیس، آتش زدن سطل‌های زباله و شکستن شیشه‌های کافه‌ها شروع به تحریک پلیس کردند.

بلوک سیاه تاکتیکی است که توسط گروهی از معترضان با پوشش سیاه به‌ کار گرفته می‌شود و آنها از پارچه، عینک آفتابی، ماسک اسکی، کلاه ایمنی موتورسیکلت یا اقلام دیگری که صورت را بپوشاند و محافظت‌ کند، استفاده می‌کنند. این پوشش برای پنهان کردن هویت معترضان و جلوگیری از تعقیب قانونی‌شان از طریق سخت کردن تشخیص شرکت‌کنندگان استفاده می‌شود. همچنین گاهی برای محافظت از صورت و چشم‌ها در برابر اسپری فلفل ماموران در تظاهرات به‌ کار می‌رود. این تاکتیک به گروه‌ها این امکان را می‌دهد تا به شکل یک جمعیت منسجم و یکپارچه بزرگ به‌ نظر برسند.

درمان زخم دیرینه اشغال فلسطین و حل آن مسئله همه ما است

حزب راست افراطی «اجتماع ملی» به رهبری مارین لوپن در دور اول انتخابات با ۳۴.۲ درصد پیشتاز است و پس از آن ائتلاف چپ‌گرای «جبهه جدید مردمی» و ائتلاف میانه‌روی امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه با ۲۹.۱ درصد و ۲۱.۵ درصد قرار دارند. ماکرون ۹ ژوئن و در پی شکست سنگین ائتلافش در انتخابات پارلمان اروپا، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شده بود.

مارین لوپن پیروزی خود را در دور اول انتخابات پارلمانی اعلام کرد و گفت: «اردوگاه ماکرون عملا از بین رفته است.»

در این میان، رئیس‌جمهور فرانسه خواستار تشکیل «ائتلاف بزرگ» برای مقابله با احزاب راست افراطی شده است. امانوئل ماکرون به تیم خود دستور داده است تا وضعیت هر حوزه انتخاباتی کشورش را بررسی کند تا ائتلاف‌هایی برای مقابله با راست افراطی پیدا کند که در مرحله اول انتخابات زودهنگام پارلمانی پیروز شده است. طبق گزارش‌ها، ماکرون امروز دوشنبه یک نشست راهبردی در کاخ الیزه برگزار خواهد کرد تا در مورد نتایج انتخابات گفت‌وگو کند.

از سوی دیگر جردن باردلا، یکی از رهبران حزب اجتماع ملی فرانسه گفت، مردم فرانسه تمایل بیش از حد خود را برای تغییر نشان داده‌اند. وی افزود: «مردم فرانسه با این پیروزی گسترده به اجتماع ملی و متحدانش در دور اول تمایل بی‌سابقه‌ای برای تغییر نشان دادند و من از آنها سپاسگزارم.»

فرد توهین‌کننده به حامیان پزشکیان بدون عذرخواهی قهر کرد؛ ترجیح می‌دهم نباشم!

این سیاستمدار فرانسوی همچنین از مردم خواست تا در دور دوم انتخابات که هفتم ژوئیه است، شرکت کنند و خاطرنشان کرد: «این رای‌گیری در تمام تاریخ فرانسه قاطع است و اردوگاه ریاست جمهوری که امروز شکست خورده، دیگر توانایی پیروزی ندارد.»

باردلا همچنین تمایل خود را برای اینکه نخست‌وزیر فرانسه شود، اعلام کرده و افزود: «من قصد دارم نخست‌وزیر همه فرانسوی‌ها شوم، به حرف‌های همه گوش دهم، به مخالفان احترام بگذارم، برای گفت‌وگو و تلاش برای وحدت ملی، محافظت از قدرت خرید، بازگرداندن نظم و امنیت در سراسر کشور و کنترل مهاجرت‌ها آماده باشم.»منبع: خبر فوری

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت