30 تیر 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

جزییات شهریه مدارس غیرانتفاعی؛ خانواده ها شکایت کنند

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

جزییات شهریه مدارس غیرانتفاعی؛ خانواده ها شکایت کنند

جزییات شهریه مدارس غیرانتفاعی؛ خانواده ها شکایت کننداجرای الگوی آزمایشی شهریه در مدارس

محمودزاده با بیان اینکه سال ۱۴۰۱ اولین سال اجرای این الگوی آزمایشی شهریه بود، گفت: امروز این طرح پیشرفت اجرایی مطلوبی داشته است. امسال هم عین قانون را بر اساس الگوی شهری ابلاغ کردیم. در ماده ۱۵ این الگوی شهریه ۷ عامل را برای محاسبه شهریه هر مدرسه تعیین کردیم؛ یکی از این عوامل تعیین شهریه، کیفیت آموزش است که خود ۱۵۰ شاخص دارد؛ عامل دیگر میزان فوق برنامه مدارس است که باید ۶ ساعت در هفته باشد، عامل دیگر تورم آن منطقه و توجه به آمایش سرزمینی است، عامل دیگری که در تعیین نرخ شهریه اثرگذار است بحث فضا، امکانات و تجهیزات و کیفیت نیروی انسانی مدرسه است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی گفت: مدیر و هیئت امنای مدرسه اطلاعات لازم را در سامانه بارگذاری می‌کنند و همکاران ما در منطقه به صورت جزئی اطلاعات ارسال شده را ارزیابی خواهند کرد. کارگروه تعیین شهریه در منطقه وجود دارد که به ریاست مدیر منطقه به ارزیابی اطلاعات مدارس خواهد پرداخت. همین ارزیابی جزئی برای هر مدرسه موجب طولانی شدن فرایند تعیین شهریه مدارس می‌شود. بعد از اینکه منطقه شهریه مطلوب مورد نظر را تعیین کرد، مسئولان استانی شهریه را ابلاغ می‌کنند؛ اگر مدیر و هیئت امنای مدرسه نسبت به شهریه اعلامی اعتراضی داشته باشند می‌توانند اعتراض خود را در سامانه ثبت کنند. کارگروهی هم در معاونت تشکیل شده است تا به همین اعتراضات رسیدگی شود.

راز قاتل سریالی خطرناک با کشتن ۴۲زن فاش شد

۳ نوع وجه از خانواده‌ها در مدارس غیردولتی دریافت می‌شود

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر شهریه برخی مدارس واقعاً پایین بود گفت: کف شهریه را در مناطق مختلف تعیین کردیم. جنبه نظارتی خود را هم همچنان پیگیری خواهیم کرد تا شهریه مدارس از سقف مورد نظر هم تجاوز نکند.

محمودزاده با بیان اینکه ۳ نوع وجه از خانواده‌ها در مدارس غیردولتی دریافت می‌شود؛ گفت: یکی شهریه ثبت نام در مدرسه است که برای تدریس ارائه برنامه‌های درسی اخذ می‌شود. مبلغ این شهریه به صورت دقیق در سامانه برای اطلاع خانواده‌ها درج شده است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در خصوص شهریه امور فوق برنامه، لباس فرم، سرویس ایاب و ذهاب و تغذیه گفت: نرخ این خدمات ربطی به شهریه مدرسه ندارد و حتی به سازمان ما هم مربوط نیست. قیمت گذاری هر یک از این خدمات فرایند‌های خاص خود را دارند و با همکاری انجمن اولیا و مربیان و با رضایت اولیا این قیمت‌ها اعلام می‌شود. لباس فرم بر اساس نرخ اعلامی صنف مربوطه اعلام می‌شود. سرویس مدرسه هم توسط تاکسیرانی اعلام شده است.

شگفتانه دولت پزشکیان برای بازنشستگان | واریزی یک میلیونی یارانه معیشتی جدید به حساب بازنشستگان

وی سومین وجه دریافتی از خانواده‌ها را به موضوع فعالیت‌های آموزشگاهی مرتبط دانست و گفت: فعالیتی مثل آموزش زبان خارجه از جمله این فعالیت‌هاست؛ در یک مدرسه، برخی از اولیا و فرزندانشان می‌خواهند در کنار برنامه درسی، زبان خارجه هم تدریس شود. این فعالیت‌ها که برخی از دانش آموزان در آن شرکت می‌کنند و برخی دیگر تمایلی به حضور در آن ندارند؛ عمدتاً خارج از ساعات برنامه درسی است و مدرسه در ابتدا باید مجوز اجرای این برنامه‌ها را داشته باشد؛ یا با آموزشگاهی قرارداد ببندد و یا خودش مجوز فعالیت آموزشگاهی را کسب کند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی افزود: متأسفانه برخی از اولیا وجوه دریافتی بابت این ۳ موضوع را با هم جمع می‌کنند و در صورت بالا بودن این شهریه مجموع دریافتی، از سازمان مدارس غیردولتی انتقاد می‌کنند. در حالی که اگر تفکیک لازم در شهریه اعلامی صورت بگیرد؛ میزان تخلفات مدارس غیردولتی در اعلام شهریه اصلی خودشان بسیار ناچیز خواهد بود.

خانواده‌های معترض شکایت کنند

وی در خصوص نحوه ثبت شکایات و انتقادات گفت: اگر خانواده‌ها در اعلام شهریه اصلی مدرسه مغایرتی را مشاهده کردند می‌توانند برای ثبت شکایت خود در سامانه اقدام کنند. البته برای تعیین قیمت امور فوق برنامه یا سرویس ایاب و ذهاب هم به مدارس تاکید کردیم حتماً باید بر اساس عرف و قیمت اعلامی از سوی اتحادیه و یا صنف مورد نظر عمل کنند.

ناسا و اسپیس‌ایکس از برنامه خود برای نابودی ایستگاه فضایی رونمایی کردند

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی خاطر نشان کرد: همچنین تاکید کردیم که غذای دانش آموز در مدرسه باید یک غذای معمول مدرسه‌ای باشد. اگر خانواده‌ای برای فرزندش مایل به تهیه غذای بالاتر از حد معمول است می‌تواند در وعده‌های غذایی دیگر برای فرزند خود آن غذا‌ها را در نظر بگیرد.منبع: خبر فوری

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت