جدیدترین اخبار

جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) در ۱۰۰ بقعه متبرکه قزوین

حجت الاسلام رضا نوروزی معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه قزوین گفت: همزمان با ۱۷ ربیع‌الاول، میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی در امامزادگان شاخص استان در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این جشن‌ها از شب گذشته آغاز و تا امروز ادامه دارد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این مراسم در سطح بقاع متبرکه، آشنایی هر چه بیشتر مردم با سیره و فضایل حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) است.

به گفته این مسئول، سخنرانی پیرامون سیره نبوی و جایگاه اخلاق در دین مبین اسلام، مولودی‌خوانی و برگزاری محفل انس با قرآن به همراه برگزاری مسابقات فرهنگی از شاخص‌ترین برنامه‌های مربوط به این جشن‌ها است.

حجت الاسلام نوروزی ادامه داد: همچنین در این ایام برنامه‌های مختلف از جمله اعزام مبلغ، برگزاری مراسم جشن و سرور، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و راه‌اندازی موکب، کاروان‌های شادی، فضاسازی محیطی بقاع متبرکه و امامزاده‌های شاخص در نظر گرفته شده است.

وی، هفته وحدت را یادگار ماندگار امام راحل دانست و افزود: اختلاف بین روایات اهل سنت و شیعه در باره روز میلاد پیامبر (ص) به فرصت و نماد وحدت تبدیل شده است و حضرت امام خمینی (ره) با درایت، این هفته را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند.

ادامه مطلب  خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی

حجت الاسلام نوروزی تاکید کرد: بنابراین هفته وحدت نماد همدلی، اخلاق محوری و عظمت مسلمانان و برادران شیعه و سنی است و شیعه و سنی در مشترکات با هم وحدت و انسجام دارند و بایستی در جهت زدودن اختلافات و مقابله با دشمن مشترک، تلاش کنند.

وی اضافه کرد: برپایی مراسم‌های هفته وحدت در شهر قزوین و در تمامی بقاع متبرکه شاخص از جمله امامزاده حسین (ع)، چهار انبیاء (ع)، امامزاده اسماعیل (ع)، آمنه خاتون (س) و سایر بقاع شاخص این شهر در حال برگزاری است.

حجت الاسلام نوروزی با اشاره به اهمیت موضوع وحدت، افزود: تلاش شده تا در تمامی این برنامه‌ها اهمیت وحدت و نکوداشت این هفته به خوبی تبیین شود تا مخاطبان بیش از گذشته با این موضوع مهم و اهمیت آن در جوامع اسلامی آشنا شوند.

استان قزوین دارای ۲۲۶ بقعه متبرکه است.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید