23 تیر 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

خبر داغ روز دوشنبه ۱۱ تیر برای همه سهام عدالتی ها از واریز سود مرحله سوم

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

خبر داغ روز دوشنبه ۱۱ تیر برای همه سهام عدالتی ها از واریز سود مرحله سوم

خبر داغ روز دوشنبه ۱۱ تیر برای همه سهام عدالتی ها از واریز سود مرحله سوم


سهام عدالت |خبر جدید از واریز سود سهام عدالت مرحله سوم منتشر شده است که ضمن بیان این خبر به شرح اعلام زمان واریز و مبلغ سود مرحله سوم سهام عدالت می پردازیم.

 

سهامداران بیش از ۱ ماه است که منتظر واریز سود سهام عدالت مرحله سوم هستند، اما دولت تاکنون تصمیمی مشخص و واضع در این خصوص نگرفته است. زمان واریز دور سوم سود سهام عدالت کی است؟ مبلغ دقیق این سهام چه قدر است؟

اعلام زمان «واریز سود سهام عدالت» در تیرماه ۱۴۰۳

مبلغ سود سهام عدالت مرحله دوم که اسفند ۱۴۰۲ به حساب سهامداران واریز شد، بسیار کمتر از حد انتظار بود و دولت تصمیم گرفت مابه‌التفاوت مبلغ سود سهام عدالت را از شرکت‌های سهام عدالتی متخلف بستاند و به حساب مشمولین واریز کند. پس از آن برای اولین بار از واریز سود سهام عدالت مرحله سوم صحبت شد و مطابق آن وزیر اقتصاد گفت که مبلغ سود تا پایان خردادماه واریز خواهد شد.

حال که ۹ روز از پایان خردادماه گذشته است، خبری از واریز مرحله سوم سود سهام عدالت نیست. در خبرهای جدید آمده است که احتمالاً واریز مبلغ مابه‌التفاوت سود سهام عدالت مرحله دوم به دولت بعدی کیشده شود.

پایه قیام عاشورا احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر است

واریز سود سهام عدالت مرحله سوم به دولت کشیده می‌شود؟

چندی قبل عسگر توکلی، رئیس هیئت مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت گفته بود که واریز سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ حداکثر تا پایان هفته گذشته انجام می‌شود. اما این مهم اتفاق نیفتاد و حالا ولی‌الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار می‌گوید که برخی شرکت‌ها، سود سهام عدالت سال مالی ۱۴۰۱ را به صورت کامل واریز نکرده‌اند. وی در ادامه گفت:

«۴ شرکت ازجمله شرکت فجر انرژی خلیج فارس از برنامه افزایش سرمایه خبر داده و درخواست خود برای افزایش سرمایه را بر روی کانال کُدال ثبت کرده‌اند.»

به غیر از این شرکت، دو شرکت دیگر نیز که سود سهام عدالت در مرحله دوم را به طور کامل واریز نکرده، برنامه‌ای برای افزایش سرمایه ندارند. بر این اساس به محض اینکه سود مرحله سوم سهام عدالت به شکل کامل از سمت شرکت‌ها واریز شود، مجوزهای لازم از شورای عالی بورس برای واریز اخذ خواهد شد، اما تا زمان تکمیل این وجه نمی‌توانیم برای واریز مرحله سوم زمان دقیق اعلام کنیم.

یک شاسی‌بلند برقی از کره‌جنوبی راهی ایران شد/ عکس

هم‌اکنون که ۸ روز از تیر ۱۴۰۳ می‌گذرد، مشخص نیست که چه زمانی مبلغ سود سهام عدالت مرحله سوم به حساب مشمولین واریز می‌شود. اما چیزی که تاکنون مشهود است، سازمان بورس با همه وعده و وعیدها نتوانسته بر شرکت‌های سهام عدالتی فائق آید و اگر این مسئله ادامه‌دار باشد، شاید واریز سود به کلی منتفی شود. به هر حال چاره‌ای جز انتظار نیست، چر که اگر بنا باشد مبلغی واریز شود، احتمالاً در دولت چهاردهم خواهد بود.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: به محض اینکه سود سهام عدالت به صورت کامل از سوی شرکت‌ها واریز شود مجوز لازم برای واریز آن اخذ خواهد شد.

ولی اله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: برخی از شرکت‌ها سود سهام عدالت مربوط به عملکرد مالی ۱۴۰۱ را به شکل کامل واریز نکرده‌اند و از این شرکت‌ها ۴ شرکت همچون فجر انرژی خلیج فارس اعلام کردند برنامه افزایش سرمایه دارند و درخواست خود برای افزایش سرمایه را هم بر روی سامانه کدال منتشر کردند.

وی بیان کرد: ۲ شرکت، سود سهام عدالت را به صورت کامل واریز نکرده‌اند و اعلامی هم درباره افزایش سرمایه نداشته‌اند./ساناپرس

این ژله صورتی می‌تواند صنعت گوشت را متحول کند

جعفری اضافه کرد: به محض اینکه این سود مرحله سوم سهام عدالت به شکل کامل از سمت شرکت‌ها واریز شود، مجوزهای لازم از شورای عالی بورس برای واریز اخذ خواهد شد، اما تا زمان تکمیل این وجه نمی‌توانیم برای واریز مرحله سوم زمان دقیق اعلام کنیم.

پیش از این هم شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرده بود: شرکت‌های صنایع سیمان دشتستان، گروه مپنا و فجر انرژی خلیج فارس هیچ مبلغی را برای مراحل اول و دوم سود سهام عدالت خود به حساب‌های سمات واریز نکرده‌اند و شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندر عباس و پارس سوئیچ نیز وجوه مرحله دوم خود را پرداخت نکرده‌اند.

اعلام زمان پرداخت مرحله سوم سود سهام عدالت

توکلی، رئیس هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت در این باره گفت: زمان واریز سود سهام عدالت جاماندگان سال ۱۴۰۱ شرکت‌های سرمایه پذیر، ابتدای سال ۱۴۰۳ است.

او ادامه داد: این افراد حدودا ۳۰ درصد از کل سهامداران سهام عدالت را شامل می‌شوند. این ۳۰ درصد، مربوط به دو شرکت سرمایه پذیر هستند که سود آنها به موقع پرداخت نشده است.

عوارض خطرناک مصرف آلبالو برای این افراد !

توکلی در این باره اظهار داشت: در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲، طبق برنامه ریزی ها و با تلاش های دولت برای واریز این سود به حساب سهامداران، بخش زیادی از سود سهام عدالت به حساب افراد مشمول واریز شد؛ اما سهامداران یک یا دو شرکت موفق به دریافت به موقع این سود نشدند.

وی در نهایت توضیح داد: مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته، افرادی که سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ را هنوز دریافت نکرده اند، در سال ۱۴۰۳ این سود به حساب آنها واریز خواهد شد.

سود سهام عدالت، قرار بود در دو مرحله پرداخت شود، اما به خاطر بدعهدی برخی شرکت ها، واریز این سود مالی سال ۱۴۰۱‌، به ۳ مرحله افزایش یافت.

حالا بنابر اعلام رئیس سازمان بورس احتمالا واریز مرحله سوم و تسویه سود سهام عدالت خرداد ماه خواهد بود.آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت