3 مرداد 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

خبر فوری وزیر رئیسی درباره اجرای تعطیلی شنبه ها | تعطیلات آخر هفته کارگران و کارمندان دو روز شد ؟

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

خبر فوری وزیر رئیسی درباره اجرای تعطیلی شنبه ها | تعطیلات آخر هفته کارگران و کارمندان دو روز شد ؟

خبر فوری وزیر رئیسی درباره اجرای تعطیلی شنبه ها | تعطیلات آخر هفته کارگران و کارمندان دو روز شد ؟


خبرهای جدید و جنجالی از تصویب تعطیلی آخر هفته به دو روز توسط مجلس در فضای مجازی وایرال شده است. حال اینکه تعطیلی شنبه ها باشد یا پنجشنبه ها، هنوز مشخص نیست. امروز خبر جدیدی درباره احتمال تعطیلی شنبه ها از سوی اعلام شده است که جزئیات تعطیلی شنبه ها را در ادامه با هم می خوانیم.

خبر مهم درباره تغییر ساعت‌ در ابتدای سال ۱۴۰۳ و تعطیلی شنبه ها

وزیر ارتباطات گفت: در موضوع تغییر ساعت‌های گوشی در ابتدای سال، با نهادهای جهانی متولی رایزنی کردیم؛ وزارت ارتباطات وظیفه خود را در این زمینه انجام داده است. امیدواریم تجربه سال گذشته در سال جدید تکرار نشود.

جزئیات تازه از تعطیلی شنبه‌ها و پنج‌شنبه‌ها

آخرین اخبار و جزئیات درباره افزایش تعطیلات آخر هفته، تعطیلی شنبه‌ها و پنج‌شنبه‌ها و تغییر ساعت کاری اعلام شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس درباره تغییر ساعت کاری توضیحاتی ارائه کرد.

احسان خاندوزی، سخنگوی اقتصادی دولت درباره تغییر ساعت کار رسمی اظهار کرد: دولت برنامه‌ای برای تدوین لایحه تغییر ساعت کار رسمی کشور ندارد. بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، دولت این اختیار را دارد که ساعت دستگاه‌های زیر مجموعه خود را به گونه‌ای تنظیم کند که استفاده بهینه از انرژی محقق شود.

فعالیت یک هزار و ۳۴۰ نفر در ستاد صبر استان کرمان

خاندوزی افزود: بررسی‌های وزارت نیرو نشان می‌دهد که در فصل گرم پارسال، تغییر ساعت اداری در حوزه مجموعه‌های زیر نظر دولت و نهاد‌های عمومی، صرفه‌جویی ۸۵۰ مگاواتی در مصرف برق کشور را به همراه داشته که این عدد معادل میزان تولید سه نیروگاه است.

سخنگوی اقتصادی دولت تاکید کرد: با توجه به اثربخش بودن این سیاست، در سال آینده نیز دولت از این ظرفیت برای کاهش مصرف انرژی استفاده خواهد کرد.

گودرزی، نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی: در صورتی که لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری در صحن مجلس رای بیاورد، تصمیم‌گیری درباره اینکه دومین روز تعطیل، پنجشنبه باشد یا شنبه، بر عهده دولت قرار می‌گیرد.

عباس گودرزی با اشاره به موافقت مجلس با تقاضای اولویت بررسی لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری که درباره کاهش ساعت کاری کارمندان دولت و همچنین تعطیلی ۲ روز در هفته آنها است، گفت: با توجه به اینکه این لایحه ماه‌ها قبل در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسیده بود، رسیدگی به آن در صحن در نوبت قرار گرفته بود اما در آخرین جلسه صحن در روز دوشنبه ۹ بهمن نمایندگان مجلس بر اساس تبصره یک ماده ۱۰۰ آئین نامه داخلی مجلس به اولویت این لایحه رای دادند؛ به این ترتیب در اولین جلسه رسمی بعدی مجلس رسیدگی به این موضوع در دستور کار صحن مجلس قرار خواهد داشت.

خبر سه‌شنبه ۲ مرداد از جزئیات جدید واریز یارانه نقدی با مبلغ جدید در دولت پزشکیان | واریز ۲ یارانه نقدی در این هفته

وی درباره پیش بینی‌اش از تصمیم صحن مجلس نسبت به تقلیل ساعات کاری از ۴۴ ساعت به ۴۰ ساعت و همچنین افزایش تعطیلات از یک روز به دو روز در هفته گفت: به نظرم قطعاً گزارش کمیسیون اجتماعی درباره لایحه ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری رای می‌آورد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی همچنین درباره تصمیم گیری در خصوص انتخاب دومین روز تعطیل تاتکید کرد: در صورت تصویب لایحه در صحن مجلس، تصمیم‌گیری درباره اینکه دومین روز تعطیل پنجشنبه باشد یا شنبه بر عهده دولت قرار می‌گیرد.

انجمن اقتصاد ایران ضمن حمایت از مطالبه اتاق‌های بازرگانی و فعالان بخش خصوصی برای تعطیلی شنبه‌ها به جای پنج‌شنبه‌ها، به حداکثر رساندن روزهای کاری هفته بین کشور ایران و کشورهای دنیا را فراهم‌سازی محیط، پیش‌نیاز و لازمه توسعه و مراودات بین‌المللی در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، بانکی، انرژی، گردشگری، علمی، تسهیل تجارت و روابط گمرکی و ارزآوری می‌داند.

این امر باعث کاهش هزینه‌های مبادله و زیان اقتصادی تعطیلات، مبادله‌پذیر کردن بیشتر خدمات، کاهش انزوا، افزایش بهره‌وری و فراهم‌سازی زمینه‌های پیشرفت به واسطه ارتباط موثرتر در آینده پیش‌رو با دنیا است؛ با تبعیت از آموزه‌های دانش اقتصاد تاکید می‌شود افزایش روزهای کاری مشترک با دنیا اثرات سرریز مثبت متعدد از جمله هماهنگی زمانی ارتباطات اقشار جامعه همچون صنعتگران، سرمایه‌گذاران، صادرکنندگان، واردکنندگان و کلیه بازیگران بخش خصوصی و بنگاه‌ها، دانشگاهیان، نیروی‌کار، دستگاه‌های دولتی و در رأس آن دیپلماسی خارجی، بانک‌ها و همچنین همراهی بیشتر با تغییر و تحول اقتصادی دنیا و عقب‌نماندن، دسترسی بیشتر به بازارهای جهانی، بین‌المللی شدن بازارها از جمله بازار سرمایه و بورس را به همراه دارد.

افزایش شگفت انگیز یارانه معیشتی دولت پزشکیان برای دهک‌های ۱ تا ۳ | واریزی 1 تا 3 میلیونی برای این گروه از یارانه بگیران

این انجمن از مجلس و سایر نهاد‌های تصمیم‌گیر درخواست کرد با تعطیلی شنبه‌ها، روزهای کاری مشترک با دنیا به جای سه روز به چهار روز در هفته افزایش یابد؛ گرچه حالت بهینه ۵روز مشترک کاری است، اما با توجه به ملاحظات مذهبی به حداقل ۴ روز مشترک باید اکتفا کرد تا زمینه پیشرفت کشور را فراهم آورد.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی با کاهش ساعت کار اداری از ۴۴ ساعت به ۴۰ ساعت در هفته و تعطیلی روز شنبه موافقت شد.

تعطیلی پنجشنبه‌ها از کی اجرا میشود؟ آیا شنبه ها تعطیل میشود؟ اینها سوالات رایجی است که به دلیل انتشار اخبار جدید پرسیده می شود. گاه گفته می شود پنج شنبه ها تعطیل می شود و گاه از تعطیلی شنبه ها می گویند. بالاخره جریان تعطیلات آخر هفته چیست؟ آخرین خبر از تعطیلی شنبه‌ها به کجا رسید؟ 

حسین گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری (تغییر ساعت کاری و تعطیلی پنجشنبه)، گفت: رسیدگی به لایحه مذکور در دستورکار اعضای کمیسیون اجتماعی در جلسه اخیر قرار داشت که اعضا با اکثریت آرا با کلیات این لایحه موافقت کردند.

جنایت شبانه در سید خندان همه را شوکه کرد

سوالات رایج درباره تعطیلی شنبه ها

برخی میپرسند: تعطیلی شنبه‌ها شامل بانک‌ها میشود؟ آیا تعطیلی شنبه‌ها شامل مدارس میشود؟ در پاسخ این سوالات باید گفت هنوز مشخص نیست جزییات تعطیلی شنبه ها چگونه است اما همانطور که الان مدارس پنج شنبه و جمعه تعطیل است، آن زمان به جای پنج شنبه، شنبه ها تعطیل است. درباره بانک ها نمی توان نظر دقیق داد.منبع: دیجی سرگرمی

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت