جدیدترین اخبار

خبر مهم از قیمت گوشت در ۸ مهرماه | گرانی بی سابقه قیمت گوشت در ماه مهر

خبر مهم از قیمت گوشت در ۸ مهرماه | گرانی بی سابقه قیمت گوشت در ماه مهر

قیمت گوشت از اهمیت بالا برخوردار است. قیمت گوشت گران شد. قیمت گوشت امروز در مهرماه اعلام شد. قیمت گوشت از اهمیت بالا برخوردار است. قیمت گوشت را در ادامه میخوانیم.

علیرضا پیمان پاک در پاسخ به این سوال که آیا واردات گوشت قرمز می‌تواند بازار داخل را تنظیم کند؟ گفت: تأمین گوشت قرمز به عنوان یکی از محورهای فعالیت وزارت جهاد کشاورزی در چند مسیر دنبال می‌شود. یکی از این مسیرها که بر روی آن نیز تمرکز داریم بحث تقویت تولید داخل و تامین به موقع نهاده‌ها است که در این راستا در تامین ذرت، کنجاله سویا و همچنین ترمیم زنجیره‌های تولید یعنی واردات دام پایه پرواری اقدامات خوبی از هفته‌های گذشته انجام شده و همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته به واسطه تغییرات نرخ ارز و حذف ارز ترجیحی زنجیره حوزه دام و طیور کمی آسیب دید، اظهار کرد: تولید قراردادی و افزایش ظرفیت تولید گوشت قرمز به عنوان محورهای اصلی در حوزه کاری وزارت جهاد دنبال می‌شود که تقریبا سه الی چهار هفته آینده هم اولین نتایج این فرآیند مشخص می‌شود.

قائم مقام وزیر جهادکشاورزی اضافه کرد:در کنار این موضوع به عنوان یک راهکار موقت، برای اینکه بتوانیم تنظیم بازار را هم دنبال کنیم واردات مقداری گوشت گرم و منجمد نیز انجام می‌شود.

ادامه مطلب  مدیران خودرو آتش زد به مالش؛ آغاز فروش اقساطی خودرو

به گفته وی سالانه به طور میانگین ۱۰۰ هزار تن گوشت منجمد وارد کشور می‌کردیم، اما طی ماه‌های پایانی سال گذشته و ماه‌های ابتدایی امسال به علت مشکلات و چالش‌های ارزی که بین وزارت جهاد و بانک مرکزی به وجود آمد این واردات کند و متوقف شد. اما این فرآیند مجددا به جریان افتاده است.

پیمان پاک که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، تصریح کرد: کمبود عرضه گوشت منجمد برای حوزه صنف و صنعت منجر به این شد که تقاضای صنایع به سمت گوشت گرم حرکت کند و بازار از تعادل خارج شود. اما در حال حاضر این تقاضا با واردات تامین شده است.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک افزود: اخیرا قائم مقام وزیر جهاد اعلام کرد که واردات گوشت قرمز تا رسیدن قیمت به سال قبل ادامه دارد، اما سوال اینجاست که آیا نرخ نهاده‌های دامی به سال گذشته و قبل از اصلاح نظام یارانه بازمی گردد؟

او گفت: با توجه به شعار امنیت غذایی پایدار، سیاست‌های حمایت از تولید داخل هم باید در دستور کار قرار گیرد چراکه واردات بی رویه منجر به نابودی تولید داخل می‌شود.

گفتنی است طی ماه‌های اخیر، قیمت گوشت قرمز روند صعودی در بازار داشت که وزارت جهاد به عنوان متولی تنظیم بازار با واردات روزانه ۱۷۰ تا ۱۸۰ تن گوشت گوسفندی و گوساله تا حدودی آرامش را به بازار برگرداند، هرچند قائم مقام وزیر جهاد اذعان می‌کند که واردات تا رسیدن قیمت گوشت به سال گذشته ادامه دارد.

ادامه مطلب  پل ۱۵۰۰ ساله اصفهان با قیر خفه می‌شود؟

تازه‌ترین مشاهدات حاکی از آن است که قیمت شقه گوسفندی در قصابی‌های پایتخت بعد از یک‌ماه و نیم، بالاخره از ۵۰۰ هزار تومان پایین‌تر آمده و به محدوده ۴۸۰ تومان رسیده است. این در حالی است که گوشت‌های تنظیم بازاری با قیمت کیلویی ۳۱۰ تا ۳۹۰ هزار تومان به صورت شقه و بسته بندی در حال عرضه است و بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی، قرار است واردات تا پایان امسال ادامه داشته باشد.

ثبات بازارقیمت گوشت

رئیس اتح.دیه گوشت گوسفندی از ثبات بازار گوشت قرمز خبر داد و گفت: قیمت گوشت در هفته‌های اخیر نوسانی نداشته و حتی برخی مغازه‌ها به دلیل ازدیاد عرضه در برابر تقاضا گوشت را ارزان تر عرضه می‌کنند.

علی اصغر ملکی افزود: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۴۷۰ تا ۴۸۰ هزارتومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود به مصرف‌کننده عرضه می‌شود.

وی از ثبات بازار گوشت قرمز خبر داد و اضافه کرد: قیمت گوشت در هفته‌های اخیر نوسانی نداشته و حتی برخی مغازه‌ها به دلیل ازدیاد عرضه در برابر تقاضا، گوشت را ارزان تر عرضه می‌کنند.

ملکی، افزایش توزیع گوشت‌های وارداتی را  دلیل روند کاهشی قیمت در بازار دانست و افزود: طی ماه‌های اخیر دولت برای تنظیم بازار گوشت قرمز اقدام به واردات گوشت کرده که استمرار این روند منجر به عرضه محصول با نرخ منطقی در بازار می‌شود.

ادامه مطلب  سود سهام عدالت متوفیان تا پایان آذر پرداخت خواهد شد

کاهش قیمت گوشت تا کیلویی ۳۱۰ هزار تومان

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار نیز با تاکید بر تداوم واردات گوشت، درباره روند کنونی واردات گفت: روزانه ۲۵۰ تن گوشت قرمز تا ۵ ماه آینده وارد می‌شود تا قیمت گوشت گوسفندی در بازار به نرخی در محدوده ۳۱۰ هزار تومان تا ۳۶۰ هزار تومان کاهش یابد.

علیرضا پیمان پاک، اظهار کرد: روزانه ۱۰۰ تا ۱۳۰ تن گوشت گوسفندی و حدود ۶۰ تا ۷۰ تن گوشت گوشت گوساله گرم و در مجموع روزانه حدود ۱۸۰ تا ۱۹۰ تن گوشت قرمز برای تنظیم بازار این محصول به کشور وارد می‌شود که این واردات به ۲۵۰ تن در روز افزایش می‌یابد.

وی از تداوم واردات خبر داد و گفت: در مدت ۴ تا ۵ ماه آینده تا قیمت گوشت قرمز در کشور تنظیم شود واردات ادامه خواهد داشت و بعد از این مدت نیز گوشت قرمز مورد نیاز کشور از محل تولید داخلی تأمین می‌شود تا نگرانی برای محصولات پروتئینی برای مردم وجود نداشته باشد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به قیمت مصوب گوشت‌های تنظیم بازاری گفت: در میادین میوه و تره بار هر کیلوگرم گوشت گوسفندی به صورت شقه‌ای ۲۸۲ هزار تومان و در فروشگاه‌های زنجیره‌ای هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه‌ای به صورت بسته بدی شده ۳۱۶ هزار تومان عرضه می‌شود که این محصول به صورت ران، سردست و گردن با کمی تغییر به قیمت مصوب خود به فروش می‌رسد.

ادامه مطلب  بلینکن در دیدار با محمود عباس چه گفت؟

به گفته او، در حال حاضر واردات ساده‌ترین راه حل برای تنظیم بازار گوشت قرمز محسوب می‌شود، درحالیکه روش‌های سیاستی دیگری برای این امر باید اتخاذ شود تا آسیبی به تولید داخل وارد نشود.منبع: دیجی سرگرمی

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید