جدیدترین اخبار

درمان خانگی دردهای شما همینجاست| بیا تا بهت بگم!

درمان خانگی دردهای شما همینجاست| بیا تا بهت بگم!


به گزارش فرتاک نیوز،

پزشکان در سراسر دنیا سال‌های متمادی برای کاهش درد از موادی که از طبیعت به دست آمده است استفاده می کنند.

از مواد طبیعی ضد درد که براحتی می توان در رژیم روزانه از آنها بهره جست، موارد زیر می‌باشند.

اسیدهای چرب امگا ۳

مطالعات نشان داده اند که امگا ۳ در کاهش التهاب و درد مخصوصأ دردهای مزمن از قبیل آرتروز، کمر درد و شرایطی از این قبیل مؤثر است.

این قدرت شفابخشی امگا۳ در محتوای EPA و DHA آن است که مواد شیمیایی تقلیل دهنده التهاب در بدن را تقویت کرده و بنابراین درد را کاهش می دهند.

 بنابراین به منظور افزایش دریافت امگا۳ از ماهی‌های آب سرد از قبیل سالمون، تن و ماکرول در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

ضد دردهای طبیعی

دو نوع از مهمترین موادی که در کاهش درد استفاده می شوند، کاسپایسین و منتول هستند که بیشتر در تهیه کرم ها و ژل های موضعی ضد درد مورد استفاده قرار می گیرند.

کاسپایسین در واقع یک ماده داغ کننده و سوزاننده است که از فلفل چیلی گرفته می شود. درحالی که منتول ماده ای است خنک کننده که از روغن نعنا گرفته می شود.

مکانیسم عمل کاسپایسین در کاهش درد به این صورت است که این ماده با مسدود کردن فعالیت گیرنده دردی به نام vaniloid که در انتهاهای حسی اعصاب درد قرار دارد اثر ضد دردی خود را اعمال می کند.

ادامه مطلب  انتشارات علوم رایانه ناشر برتر کشور

زنجبیل

حاوی ماده مؤثره ای به نام جینجرول است که از ساختار شیمیایی کاسپایسین در مسدود کردن گیرنده vaniloid و بنابراین کاهش درد تقلید می کند.

اما برخلاف کسپایسین که قبل از مسدود کردن گیرنده درد موجب اندکی درد و سوزش می شود، جینجرول بدون ایجاد سوزش در کاهش درد تأثیر دارد.

علاوه بر این، جینجرول از ساخته شدن پلاکت‌ها در خون جلوگیری می کند بنابراین در کاهش التهاب و رقیق کردن خون مؤثر است. پس می توان از آن به جای آسپرین استفاده کرد.

ویتامین C

اسید آسکوربیک دارای اثر ضد درد است. بعلاوه ویتامین C به ساختن کلاژن در عضلات کمک می کند.

بنابراین با تقویت کردن عضلات از ایجاد جراحت جلوگیری می کند و به خصوص در مطالعات نشان داده شده که این اثر در کاهش درد عضلانی ایجاد شده در تومورهای سرطانی مؤثر است.

منیزیم

منیزیم ماده معدنی است که در بیش از ۳۰۰ واکنش در بدن نقش اساسی برعهده دارد که یکی از آنها تسکین درد است و اغلب به عنوان یکی از درمان های سردرد های میگرنی استفاده می شود.

منیزیم در واقع به عنوان یک شل کننده عضلانی سبب کاهش شدت و طول مدت میگرن می شود.

بنابراین به منظور دریافت منیزیم به رژیم غذایی خود مقدار زیادی سویا، مغزها، دانه ها و سبزیجات سبز برگ دار اضافه کنید.

ادامه مطلب  بردن نیروی هوایی پاداش بازیکنان سپاهان بود/ پرسپولیس شانس زیادی برای صعود دارد

ویتامین E

اگرچه ویتامینE در بهبود پوست مخصوصأ در جلوگیری از زخم و کبودی ها مؤثر است، همچنین درمان بسیار مؤثری برای دردهای قاعدگی به خصوص کرامپ هایی که ۵-۳ روز قبل از قاعدگی اتفاق می افتند نیز می باشد.

از اینرو محققان مصرف روزانه  ۵۰۰ ویتامینE از طریق مکمل یا مواد غذایی غنی از ویتامینE از قبیل اسفناج، زیتون، مغزها و شلغم را پیشنها د می کنند.

گلوکز آمین

اگرچه از این ماده به عنوان یک ضد التهاب یاد می شود، اما همچنین نشان داده شده است که به اندازه ایبوبروفن در کاهش درد مؤثر است.

از آنجایی که گلوکز آمین ماده طبیعی است که در بدن تولید می شود و هیچ منبع غذایی برای آن وجود ندارد، متخصصین دریافت مکمل های حاوی گلوکز آمین سولفات را در دوزهای ۱۰۰۰, ۷۵۰, ۵۰۰ میلی‌گرم توصیه می کنند.

و به عنوان سخن آخر…

اگرچه استفاده از بسیاری از این درمان ها به طور گسترده ای توسط جامعه پزشکی حمایت و پیشنهاد می شود، اما قبل از مصرف هر دارو یا ترکیب جدیدی، حتمأ باید با پزشک خود مشورت کنید به خصوص اگر شرایط شما مزمن است یا از داروهای دیگر به طور همزمان استفاده می کنید.

زیرا ممکن است آثار متقابلی ایجاد کنند که اثر دارو یا شرایط شما را تحت تأثیر قرار دهد.

ادامه مطلب  سود سهام عدالت متوفیان تا پایان آذر پرداخت خواهد شد

 منبع: فرتاک نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید