3 مرداد 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

در میان گذاشتن سابقه روابط عاطفی با شریک زندگی: بله یا خیر؟

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

در میان گذاشتن سابقه روابط عاطفی با شریک زندگی: بله یا خیر؟

در میان گذاشتن سابقه روابط عاطفی با شریک زندگی: بله یا خیر؟


اگر شما از جمله کسانی هستید که ازدواج مجدد کرده اند، یا رابطه شان را با نامزد قبلی شان به هم زده اند و دوباره نامزد کرده اند، احتمالا به این موضوع فکر کرده اید که چیزی از رابطه عاطفی و خصوصی سابق تان را با نامزد جدیدتان در میان بگذارید یا خیر؟

 فکر می کنید اگر از گذشته عاطفی خود حرفی بزنید، این صداقت شما را می رساند و به تحکیم رابطه جدید شما کمک می کند، یا اینکه نه، حتی اشاره ای به آن هم همه چیز را خراب می کند و دلیلی ندارد که از آن حرفی بزنید. 

اگر می خواهید همه جوانب کار را بسنجید و ببینید که ارزش اش را دارد تا از حریم خصوصی گذشته تان پرده بردارید یا نه باید که به هر قیمتی که شده آن را مسکوت بگذارید در خواندن این متن با ما همراه شوید.

در بخش اول این متن نگاهی کلی به این موضوع و برخی از جوانب مهم  آن می اندازیم و در بخش دوم و پایانی که به دنبال همین متن منتشر می شود، به ارزیابی محاسن و معایب آن پرداخته و از زاویه دید روان شناسان و تحقیقات علمی جدید کمی دقیق تر به این موضوع نگاه می کنیم.

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شما و همسرتان باید تاریخچه عاطفی خود را با یکدیگر در میان بگذارید،  تصمیمی واقعاً شخصی است.  این تصمیم کاملا به  نوع رابطه، و حس اعتماد دو طرف رابطه بستگی دارد.

هیچ معیار جهانی یا گزینه واحد قابل اجرایی وجود ندارد، زیرا به تعداد هر زوجی، ارزش‌ها و باورهای متفاوتی وجود دارد؛ اینکه زوجین چقدر آماده پذیرش تجربیات عاطفی یکدیگرند به طرز فکر، دیدگاه باز یا بسته شان در مورد تجربیات صمیمانه  قبلی و موارد بسیار دیگری بستگی دارد.

برخی از افراد بر این باورند که با درمیان گذاشتن حتی جزئی ترین چیزها در رابطه عاطفی سابق شان با همسرشان سطح اعتماد رابطه زناشویی شان را بالا می برند، از دغدغه و نگرانی همسرشان می کاهند، و با زبان بی زبانی ترجیحات و الویت ها و حد و مرزهای شان را تعیین می کنند و در نهایت پایه های رابطه صمیمانه شان را محکم تر می کنند.

روابط عاطفی

از سوی دیگر، برخی دیگر معتقدند که صحبت در مورد سابقه عاطفی شان، بهانه ای برای ایجاد ناامنی روانی و درگیری با همسرشان می شود.

سخن گفتن از گذشته عاطفی نه تنها کمکی به استحکام رابطه جدید نمی کند که چه بسا مثل جرقه ای عمل می کند که در شرایط خاصی به سهولت، کلیت رابطه را به آتش می کشد.

بنابراین، قبل از هر تصمیمی در این مورد باید که  به دقت ویژگی های رابطه جدیدتان را بسنجید و شناخت و درک بیشتری از شریک زندگی تان پیدا کنید. 

صحبت کردن در مورد سوابق عاطفی 

قبل از اینکه شما و شریک زندگی تان تصمیم بگیرید جزئیاتی در مورد سابقه عاطفی خود را با یکدیگر در میان بگذارید، باید عوامل خاصی را در نظر بگیرید:

در میان گذاشتن سابقه روابط عاطفی با شریک زندگی بله یا خیر؟ ( بخش اول)

 میزان راحتی هر دوی شما در این نوع مکالمه

اگر به هر دلیلی هر یک از شما احساس راحتی نمی کنید و آمادگی ندارید که در این مورد حرفی بزنید باید که به احساسات و حد و مرزهای یکدیگر  احترام  بگذارید و منتظر بمانید تا زمانی فرا برسد که هر دو  احساس امنیت  بیشتری داشته باشید.

 هدف یا به اصطلاح نیت شما

چرا دانستن گذشته عاطفی شریک زندگی تان اهمیت دارد؟ آیا قصد شما ایجاد درک و نزدیکی بیشتر است یا نه نیت تان قضاوت یا مقایسه سوابق عاطفی خودتان با اوست؟

پاسخ به این پرسش‌ها سرنخ‌های ارزشمندی به دست تان می دهد که بدانید اصولا چقدر مناسب است که از سابقه عاطفی خود حرفی بزنید یا از سابقه عاطفی همسرتان چیزی بدانید.  

در میان گذاشتن سابقه روابط عاطفی با شریک زندگی بله یا خیر؟ ( بخش اول)

 هرگز فراموش نکنید که با احترام در این مورد صحبت کنید

به هر حال، همه ما گذشته عاطفی خودمان را داریم و هرگز نباید با حالتی تحقیرآمیز به آن اشاره ای کنیم  یا در موردش قضاوتی بکنیم یا اینکه طوری رفتار کنیم که انگار از آن به عنوان وسیله ای علیه همسرمان برای ایجاد ناامنی استفاده می کنیم.

هر انسانی حریم خصوصی و گذشته خصوصی خود را دارد و نباید به بهانه ایجاد اعتماد یا صمیمیت یکدیگر را تحت فشار روانی برای افشای آن قرار دهیم.( ادامه دارد…)منبع: خبر فوری

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت