جدیدترین اخبار

دستاوردهای باور نکردنی وزارت دفاع در حوزه ماهواره ای و هوافضا در آینده رونمایی می شوند

 سردار سرتیپ پاسدار سید‌مهدی فرحی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ظهر امروز در نخستین یادواره ۱۵۰ شهید ارتشی در مصلی نماز جمعه نهاوند اظهار کرد: پیشرفت‌های چشمگیر و رو به جلوی کشورمان در عرصه‌های علمی و نظامی و دستیابی به فن‌آوری‌های جدید دشمنان را ناکام کرده وظیفه ما در مقابل نقشه دشمنان جهاد تبیین است.

وی گفت: شهرستان تاریخی و انقلابی نهاوند که به دروازه ورود اسلام معروف است و اولین شهری هست که مجسمه شاه را سرنگون کرد مفتخر است که ۱۵۰ شهید گلگون کفن ارتشی را تقدیم انقلاب کرده است.

جانشین وزیر دفاع افزود: به برکت خون مطهر شهدا و با تلاش نخبگان جوان و مومن این کشور در عرصه‌های مختلف دفاعی پیشرفت‌های قابل توجهی کرده‌ایم که مورد حیرت دشمنان شده است.

وی خاطر نشان کرد: شهدا برای ما اسوه هستند و برای ما چشم و چراغ هستند و راه را به ما نشان می‌دهند شهدا عاشقانه و شجاعانه از همه هستی خود گذشتند و در تاریخ ماندگار شدند و به سعادت رسیدند و با خدا معامله کردند و در جوار رحمت حق قرار گرفتند.

فرحی افزود: شهدا ستارگان درخشانی هستند و به برکت خون این عزیزان بعد از ۴ دهه با این همه فشار، تهدید، تحریم و نفوذ و ایجاد مشکل، ولی انقلاب اسلامی پیشرفت کرده است؛ شهدا یاور و کمک کننده هستند و باعث شده اند اقتدار نظام روز به روز بیشتر شود.

ادامه مطلب  کفه ترازو به نفع سپاهان است/ بار روانی با نبود رونالدو برداشته می شود

جانشین وزیر دفاع افزود: بیش از ۴۰ هزار مستشار آمریکایی و خارجی قبل از انقلاب در صنایع دفاعی و نظامی ما حضور داشتند و همه کاره بودند و به فرماندهان ما دستور می‌دادند و شرایط حقارت باری را رقم زده بودند، اما بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و با نفس قدسی امام راحل در بخش‌های مختلف پیشرفت کردیم و به خودکفایی رسیدیم.

فرحی گفت: در شرایط سختی که قرار داشتیم، دشمنان صدام را برای نابودی انقلاب پشتیبانی و آماده کردند و رویای نابودی یک هفته‌ای انقلاب را در سر می‌پروراندند، به لطف خدا و با رشادت شهدای عزیز نقشه‌های نابودی انقلاب اسلامی توسط دشمنان نقش بر آب شد و دشمنان ناکام شدند.

جانشین وزیر دفاع اظهار کرد: امروز به برکت حضور جوانان نخبه و مومن در عرصه‌های مختلف دفاعی و پهپادی جز برترین کشور‌های دنیا هستیم که از افتخارات ماست؛ این پیشرفت‌ها به برکت ایثار شهدا حاصل شده و این روند پیشرونده با قدرت ادامه دارد و در زمینه موشک‌های نقطه‌زن هم می‌بینید که چه قدرت و پیشرفتی داریم. دشمنان که به ما چیزی ندادند و نمی‌دهند و در روز‌های اخیر مشاهده کردید که سپاه پاسداران ماهواره نور را با موفقیت در مدار قرار دارد.

وی ادامه داد: دستاورد‌های باورنکردنی دیگری برای دشمنان در عرصه‌های ماهواره‌ای و هوافضا هم داریم که در آینده رونمایی می‌شوند و موجب حیرت دنیا خواهد شد. دشمن هرکاری می‌کند با خراب‌کاری، تحریم، تهدید و ترور می‌خواهد جلوی این پیشرفت را بگیرد، ولی این پیشرفت‌ها بومی شده و ادامه دارد. دشمنان می‌دانند در جنگ سخت به جایی نمی‌رسند بنابراین جنگ نرم، رسانه‌ای و ترکیبی را علیه کشور به راه انداختند که باید مراقب باشیم.

ادامه مطلب  واکنش چین به نگرانی جهانی درباره شیوع ویروس جدید در این کشور

فرحی افزود: به دلیل همین جنگ نرم دشمنان است که رهبر معظم انقلاب فرمان جهاد تبیین صادر کردند و این وظیفه ما است که در جنگ رسانه‌ای و فرهنگی آگاه‌سازی کنیم.

جانشین وزیر دفاع بیان کرد: امروز باید راه شهدا را ادامه دهیم و با بصیرت و راه‌شناسی و با تبیین و تشریح و با عمل به فرامین مقام معظم رهبری راه پرافتخار انقلاب اسلامی را ادامه دهیم و دشمنان را ناکام کنیم.

 در پایان این مراسم از ۱۲ خانواده شهید ارتشی با دادن نشان سرو و هدایایی قدردانی شد.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید