جدیدترین اخبار

دلربایی افسانه‌های چینی از هنردوستان گلستانی در تالار فخرالدین اسعد گرگانی

«در انتظار گورو»، «شارامان»، «فین جین» و «yue opera» عنوان نمایش هایی بودند که در سومین روز بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی در گرگان و کردکوی به روی صحنه رفتند.

نمایش «Yue opera» از سه نمایش با عنوان «لیانگ و جو. عاشقان پروانه»، «بی عدالتی عظیم به دوعه. اعدام عه» و «نغمه دفن گل ها» تشکیل شده بود که توسط گروه اپرای چینی اجرا و با استقبال مخاطبان رو به رو شد.

به گفته کارگردان این گروه اپرا این نمایش متاثر از افسانه‌های مردمی این کشور بود.

خانم چیانگ یائو در حاشیه بیست و یکمین جشنواره بین المللی نمایش‌های آئینی و سنتی که به میزبانی گلستان در حال برگزاری است، گفت: بسیار خرسندم که این فرصت فراهم شد تا برای اجرا در جشنواره بین المللی نمایش‌های آئینی و سنتی به ایران سفر کنم و سعی خواهیم کرد اجرای خود را به بهترین نحو به نمایش بگذاریم.

او ابراز امیدواری کرد تا فرصت مجدد برای سفر به ایران و شرکت در این قبیل رویداد‌ها برای او و تیمش فراهم شود.

این کارگردان چینی گفت: از عوامل اجرایی این جشنواره به واسطه تلاشی که برای اجرای هر چه بهتر ما داشتند، تشکر می‌کنم.

وی گفت: نمایش‌هایی مانند «عمارت سرخ» و «بی عدالتی در حق دوعه» که روی صحنه بردیم، بخشی از افسانه‌های مردمی و جزو آثار معروف و ارزشمند کشور چین هستند.

ادامه مطلب  دست بانک مرکزی برای برخورد با بانک‌های ناتراز متخلف باز شد

وی تاکید کرد: ما تلاش کردیم بهترین آثار خود را برای مردم ایران اجرا کنیم.

خانم یائو در ادامه با بیان این جمله که «ایران فوق العاده است»، بیان کرد: مردم این کشور بسیار مهربان و زیبا هستند و بنده علاقه مندم مجدد به ایران سفر کنم.

گفتنی است بیست‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی با دبیری احمد جولایی، از یکم تا یازدهم مهر، در بخش‌های «رادیو تئاتر» و «نمایشگاه هنر‌های نمایشی» به میزبانی تهران، «صحنه‌ای» (ویژه-آزاد) و «بین‌الملل» به میزبانی استان گلستان (گرگان و کردکوی)، «شبیه‌خوانی» به میزبانی استان مرکزی (تفرش)، «نمایش‌های فردی، نقالی، روایت‌های ملی و کارآواها» و «معرکه‌ها، آیین‌ها و بازی‌های نمایشی» به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری (شهرکرد)، «عروسکی» و «دانشجویی صحنه» به میزبانی خراسان شمالی (بجنورد) و «سمینار‌های پژوهشی» و «نمایشنامه‌نویسی» به میزبانی آذربایجان شرقی (تبریز) در حال برگزاری است.

 

این رویداد در بخش صحنه‌ای و بین المللی از ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۷ مهر ماه در سالن اصلی تالار فخرالدین اسعد گرگانی آغاز به کار کرده است و تا سه شنبه ۱۱ مهرماه ادامه دارد.

 

 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
ادامه مطلب  آغاز طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور/سهم ۳۶ میلیونی استان کرمانشاه از کاشت درختان
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید