3 مرداد 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

راهکارهای شناخت پایبندی نامزدها به اصول انقلاب چیست؟

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

راهکارهای شناخت پایبندی نامزدها به اصول انقلاب چیست؟

راهکارهای شناخت پایبندی نامزدها به اصول انقلاب چیست؟روز‌ها در رابطه با شاخصه‌های انتخاب اصلح سخنان زیادی به میان می‌آید و یکی از مواردی که مکرراً تاکید می‌شود بحث پایبندی نامزد‌ها به اصول و مبانی انقلاب اسلامی است، متأسفانه طی دوره‌هایی که از عمر چهل و چند ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گذشته برخی جریانات سیاسی با عدول از اصول اساسی انقلاب اسلامی، مباحثی را برای عبور از مبانی اصلی انقلاب اسلامی کلید زده‌اند و بر همین اساس در برهه‌هایی کشور را درگیر چالش‌ها و فتنه‌هایی کرده‌اند.

این دسته از جریانات فکری و سیاسی متأسفانه اسلام را متعلق به ۱۴۰۰ سال پیش و مبانی انقلاب را متعلق به ۴۰ سال پیش می‌دانند در حالی که تمام اصول اساسی انقلاب اسلامی ایران برگرفته از مدل حکمرانی نبی مکرم اسلام (ص) و امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام است که کل تاریخ هنوز نتوانسته‌اند حکومتی متعالی‌تر از این دو حکومت تشکیل دهند بر همین اساس عارف دل سوخته قرن امام خمینی (ره) تلاش کرد تا جا پای حکومت نبوی و علوی بگذارد و زمینه مشارکت مردم در سرنوشت خود را در چهارچوب قوانین اسلام فراهم کند.

دولت‌هایی گفتمان دارند که اهداف مشخصی داشته باشند

بدون شک مدل انقلابی اداره کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از درخشان‌ترین برهه‌های تاریخی کهن سرزمین ایران است چرا که با وجود وضعیت نامتعادل و دشمنی‌های بسیار از بیرون و داخل کشور، ایران اسلامی به سمت ساحل امن آرامش هدایت شد.

قطعاً اگر اتکا به اصول و مبانی انقلاب اسلامی نبود کشوری با دست خالی نمی‌توانست در برابر کل دنیا اراده خود را به منصه ظهور بگذارد و مقابل کل دنیا بایستد بنابراین امروز که در جنگ اقتصادی با دشمنان هستیم نیز لازم است به همین اصول و مبانی تمسک بجوییم چرا که به قول مرحوم علامه مصباح یزدی خدای جنگ خدای اقتصاد نیز هست به شرطی که ما همان رزمنده‌های سابق باشیم.

از این رو امروز ایران اسلامی به رئیس جمهوری نیاز دارد که مانند رزمنده‌ای که برای دفاع از کشورش با چنگ و دندان می‌جنگد برای حفظ اعتبار، عزت و اقتدار ملت در عصر حاضر نیز با همان شدت تلاش کند که این مهم جز با اتکا به اصول و مبانی انقلاب که در ادامه با آن بیشتر آشنا می‌شویم ممکن نخواهد بود.

چرا نباید نان را در یخچال نگه داریم؟ + نکات نگهداری نان

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد علی عطاریه در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک دهه امامت و ولایت اظهار کرد: ما قبل از اینکه وارد وادی ازدواج و انتخاب همسر شویم ملزم هستیم در برخی مشاوره‌ها و تست‌های قبل ازدواج شرکت کنیم تا بتوانیم با شناخت دقیقی انتخاب شریک زندگی خود را انجام دهیم در بحث انتخابات نیز تقریباً یک همچنین پیش‌نیازی لازم است و باید با مشاوره و مطالعه دقیق به سمت انجام این انتخاب برویم تا بتوانیم گزینه ایده‌آل خود را از میان نامزد‌ها شناسایی کنیم.

نامزد‌ها باید پایبند به اصول انقلاب باشند

وی افزود: یکی از شاخصه‌هایی که می‌تواند ما را در انتخاب درست کمک کند بررسی سوابق افراد است و در بررسی سوابق نیز یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها توجه به عُلقه افراد است و در این حین باید ببینیم آیا این نامزد به اصول و مبانی انقلاب اسلامی پایبندی دارد یا خیر تا بتوانیم به تشخیص درست برسیم.

عطاریه بیان کرد: اصول انقلاب اسلامی تنها منحصر در مسائل مذهبی نمی‌شود بلکه این انقلاب بزرگ اصول دیگری مانند توجه به استقلال کشور، تضمین آزادی‌های افراد، اعتقاد به جمهوریت نظام و میزان قرار دادن اسلام نیز دارد که باید نامزد‌ها در این قالب‌ها نیز مورد سنجش قرار دهیم.

قتل شوهر با ماهی تابه در ستارخان!

شعار نامزد‌ها به منزله پرچم آنها است

مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در تیپ مردم پایه امام سجاد (ع) تأکید کرد: شعار‌هایی که نامزد‌ها در تبلیغات انتخاباتی استفاده می‌کنند مانند بلند کردن پرچم است و باید دقت داشته باشیم در پرچمی که نامزد‌ها بلند می‌کنند رنگ و بوی انقلاب وجود داشته باشد در غیر این صورت نمی‌توانند انتخاب درستی باشند.

وی عنوان‌کرد: اگر نامزد‌ها اصول انقلاب را قبول داشته باشند و خود را ملزم به رعایت آن بدانند به شخصیت‌هایی همچون شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید آیت الله رئیسی شبیه خواهند شد.

رئیس جمهور باید بتواند تهدیدات را تبدیل به فرصت کند

حجت‌الاسلام عطاریه بیان کرد: شهید سلیمانی در نامه‌ای که به دخترشان نوشته‌اند «سی سال است نخوابیده‌ام، اما دیگر نمی‌خواهم بخوابم؛ من در چشمان خود نمک می‌ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند» شهید سلیمانی کسی بود که تهدید‌ها را تبدیل به فرصت می‌کرد بنابراین کسی که می‌خواهد در کسوت ریاست جمهوری قرار بگیرد نیز باید این شاخصه‌ها را داشته باشد و لحظه‌ای از امور ملت غفلت نکند یا مانند شهید آیت الله رئیسی با کمترین امکانات بیشترین خدمات را برای مردم انجام دهد.

این مرد رئیس دفتر مسعود پزشکیان می شود؟ /رئیس دفتر آیت الله خامنه ای، هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد چه کسانی بودند؟

وی رعایت حق مردم را از دیگر اصول انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: پایبندی به حق و حقوق مردم را نیز می‌توان در تمرکز بر سوابق نامزد‌ها ارزیابی کرد.

منبع: ایسنامنبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت