28 تیر 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

رسانه آمریکایی: پزشکیان می‌تواند بر لحن کلی سیاست داخلی و خارجی ایران تاثیر بگذارد

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

رسانه آمریکایی: پزشکیان می‌تواند بر لحن کلی سیاست داخلی و خارجی ایران تاثیر بگذارد

رسانه آمریکایی: پزشکیان می‌تواند بر لحن کلی سیاست داخلی و خارجی ایران تاثیر بگذاردبه گزارش خبرآنلاین، تارنمای یو اس ای تودی در گزارشی درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران و پیروزی دکتر مسعود پزشکیان نوشت: یک جراح قلب ناشناخته که برای روابط محدود و نزدیکتر با غرب و برخی اصلاحات در قوانین ایران تبلیغات انتخاباتی داشت، در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران پیروز شد.

این رسانه آمریکایی افزود: مسعود پزشکیان ۶۹ ساله و اصلاح طلبی محتاط، سعید جلیلی ۵۸ ساله، یک اصولگرای سرسخت و مذاکره کننده سابق هسته ای را شکست داد.

به گزارش ایرنا، این رسانه آمریکایی با بیان اینکه « پیروزی پزشکیان نشان دهنده ضربه ای به جناح های سیاسی محافظه کار (اصولگرا) در ایران است»، ادعا کرد: در سال های اخیر، صداهای معتدل در ایران کنار گذاشته شده است.

یو اس ای تودی اضافه کرد: با این حال، انتظار می رود که پزشکیان تأثیر فوری کمی بر سیاست های جمهوری اسلامی داشته باشد، و از آنجایی که او هر روز دولت را اداره می کند، می تواند بر لحن کلی سیاست داخلی و خارجی ایران تأثیر بگذارد.

این رسانه آمریکایی ادامه داد: پزشکیان، وزیر سابق بهداشت، در حین مبارزات انتخاباتی، خواستار “مذاکرات سازنده” با غرب بر سر توافق هسته ای ایران شد.

واردات خودرو برای همه مردم با کد ملی

یو اس ای تودی تصریح کرد: این انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در بحبوحه تنش های داخلی و خارجی صورت می گیرد. انتخابات همزمان با تشدید تنش های خاورمیانه به دلیل جنگ اسرائیل با حماس به عنوان یک متحدان ایران در غزه و حزب الله لبنان است. ایران همچنین با افزایش فشار غرب بر سر برنامه هسته‌ای خود مواجه است.

این رسانه آمریکایی ادامه داد: دور اول انتخابات، ایران شاهد مشارکت کم سابقه ۴۰ درصدی بود اما به گفته وزارت کشور ایران ، مشارکت مردمی در دور دوم ۵۰ درصد بود و پزشکیان با کسب ۵۳ درصد از بیش از ۳۰ میلیون رای شمارش شده پیروز معرفی شد و جلیلی ۴۴ درصد آرا را بدست آورد.

علی واعظ، کارشناس مسائل ایران در گروه بین‌المللی بحران، یک اندیشکده مستقر در بلژیک به یو اس ای تودی گفت که پیروزی پزشکیان به این معنا نیست که غرب به چشم‌انداز تعامل دیپلماتیک با ایران خوش‌بین خواهد بود. چالش‌ها بسیار زیاد هستند و راه‌حل‌ها برای آن چالش‌ها آشکار نیستند.

او ادامه داد که یکی از عوامل اصلی تعیین‌کننده برای دیپلماسی مجدد ایران با غرب، شامل تلاش‌های جدید برای ازسرگیری برجام، تحولات در انتخابات ایران نیست، بلکه نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر (آبان) است.

سیگنال های مثبت پزشکیان و محمد بن سلمان در اولین گفتگوی تلفنی

واعظ با اشاره به برجام گفت، حتی اگر دولت بایدن ادامه یابد، حل و فصل این موضوع بسیار دشوار خواهد بود. برنامه هسته ای ایران اکنون “آنقدر پیشرفته شده که محدود کردن و کنترل آن مشکل است. تحریم ها پیچیده تر از آن است که به راحتی قابل لغو (رفع) باشد و قدرت های جهانی اکنون در این زمینه اختلاف دارند.”

وی همچنین مدعی شد که با انتخاب پزشکیان ممکن است از بحران جلوگیری شده باشد.

به گزارش ایرنا، مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۳ در سراسر کشور برگزار شد و مسعود پزشکیان با ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رای در برابر ۱۳ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۷۹ رای سعیدجلیلی، به عنوان نهمین رئیس جمهور اسلامی ایران از سوی مردم انتخاب شد.

310310منبع: خبرآنلاین

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت