جدیدترین اخبار

رسیدگی به جرایم به شکل قاطعانه و بدون اغماض

حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان در دیدار با روسای دادگستری و ادارات تابعه شهرستان سراب به جایگاه قضاوت در نظام اسلامی گفت:نیرو‌های مسلح این مرز و بوم جان خود را در طبق اخلاص برای تأمین امنیت قرار داده و به فرموده فرمانده معظم کل قوا نوامیس کشور هستند.

وی افزود: جهاد تبیینی که امروزه بسیار مورد تاکید مقام معظم رهبری است، جهت جلوگیری از وقوع حادثه‌ای مانند واقعه تلخ عاشورا است.

وی بیان کرد:نیرو‌های نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران در بین نیرو‌های مسلح دنیا دارای کم‌ترین آمار جرایم است و ابراز رضایت رهبر معظم انقلاب از عملکرد نیرو‌های مسلح و تاکید بر حفظ جایگاه و شأن آن‌ها موید این امر است.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح همچنین با اشاره به نقش وجایگاه والای شهدا در نظام اسلامی گفت: حضور ما مسئولان در جایگاه مسئولیت، یادآور این نکته است که اگر امروز ما در موقعیتی هستیم باید حواسمان را جمع کنیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر پایه خون بیش از دویست و پنجاه هزار شهید، استوار شده است و اگر خدایی ناکرده انحرافی پیدا کنیم، مدیون خون شهدا هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان افزود:عمل به وصیت شهدا که همان پیروی از ولایت فقیه است؛ باید در تمامی امور سرلوحه کارهایمان قرار گیرد.

وی در ادامه سفر خود به سراب ضمن حضور در گلزار شهدا و امامزادگان از منطقه نمونه گردشگری اسبفروشان و آب‌های گرم معدنی دامنه ارتفاعات بزقوش برای سهول در رفع تعارضات اداری و ایجاد امکان سرمایه گذاری در بخش گردشگری بازدید کرد.

ادامه مطلب  آژانس، گزارش‌های خود را بر اساس اصول بی‌طرفی ارائه دهد

وی همچنین در بازدید از کارخانه نساجی سیما بافت آذربایجان گفت:این کارخانه پس از حادثه آتش سوزی در سال ۸۷ و ورشکستی تعطیل شده بود که با ورود دستگاه قضائیه و رفع موانع دوباره به چرخه تولید بازگشت و هم اکنون ۲۲۰ کارگر در این واحد تولیدی مشغول بکار هستند.

 رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح افزود :با مدیریت جدید بخش خصوصی فاز دوم وسوم این کارخانه با سرمایه گذاری ۲۵ میلیون دلاری با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است که برای هزار و ۷۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین پور خاقان در بازدید از اداره ثبت اسناد واملاک سراب گفت: ساختمان این اداره فرسوده بودن و آسیب جدی در زلزله آبان ماه ۹۸ فاقد استاندارد‌های لازم برای نگهداری اسناد است که در سریع‌ترین زمان ممکن بازسازی شود.

رئیس دادگستری سراب نیز با اشاره به کاهش جمعیت کیفری در زندان این شهرستان گفت: آزادی مشروط، تعلیق مجازات، تلاش برای تفاهم و سازش طرفین پرونده‌ها در جرایم غیرعمد و غیرخشن مورد توجه قضات دادگستری بوده است.

رحیم استادی افزود: در ۲ ماه گذشته بیش از ۱۵ فقره پرونده مالی و غیر خشن با دخالت اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زندان و همکاری مسئولین ندامتگاه سراب منجر به صلح و سازش شده است.

ادامه مطلب  زمزمه‌هایی جدید درباره مهم‌ترین تصمیم ۴۰ سال اخیر ایرانمنبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید