جدیدترین اخبار

روش های بستن مو در هنگام خواب| برای جلوگیری از آسیب موها؛ قبل از خواب موهایتان را اینگونه ببندید

روش های بستن مو در هنگام خواب| برای جلوگیری از آسیب موها؛ قبل از خواب موهایتان را اینگونه ببندید


به گزارش فرتاک نیوز،

افرادی که موهای بلندی دارند، در هنگام خواب نمی دانند با موهای خود چه کار کنند که صبح روز بعد موهایشان آشفته و گره خورده نباشد. همچنین باز گذاشتن موها در هنگام خواب، به موها آسیب می زند و موها را وز و بد حالت می کند. بنابراین بهتر است با بستن موهای خود از آسیب دیدگی و آشفته شدن موها در خواب جلوگیری کنید. البته باید روش های درست بستن مو را بدانید زیرا گاهی اوقات بستن های نادرست مو نیز به موهایتان آسیب می زند و باعث ریزش مو می شود. اما هنگام خواب موها را چگونه ببندیم؟ برای دانستن این مطلب در این پست با ما همراه باشید.

موهای خود را در زمان خواب چگونه ببندیم؟

برخی افراد موهای بلندی دارند و نمی دانند در هنگام خوابیدن موهای خود را چگونه ببندند تا آسیبی به موهایشان وارد نشود، این مسئله برای افرادی که موهای کوتاه دارند نیز صدق می کند. در زیر چندین روش برای بستن موها به شما ارائه می شود که می توانید به راحتی در شب بخوابید بدون این که به موهای شما آسیبی وارد شود.

بستن موها به صورت دم اسبی در هنگام خواب

اگر موهای صاف و لختی دارید با یک کش موی مناسب و نرم موهای خود را به صورت دم اسبی ببندید تا صبح روز بعد که بیدار می شوید موهای وز و آشفته نداشته باشید، همچنین با بستن مو به صورت دم اسبی موهایتان گره نمی خورد.

ادامه مطلب  مروری بر جنگ خونین کره/ وقتی آمریکا، شوروی و چین میلیون ها انسان را کشتند/ کره شمالی چگونه به وجود آمد؟

البته اگر موهایتان خیس می باشد این کار را انجام ندهید، زیرا در این حالت موهای شما کشیده می شوند و باعث ریزش مو می گردد.

بافتن موهای لخت و صاف در هنگام خواب

موهای بلند خود را از وسط به صورت فرق باز کنید و دو طرف آن را ببافید و انتهای آن را با کش موی نرم و لطیف ببندید، سعی کنید بافت هایی که می زنید کمی شل باشد تا به ریشه مو آسیب نزند.

بافتن موها در هنگام شب هم از گره خوردن و هم از آشفته و ژولیده شدن موها پیشگیری می کند، همچنین در صبح روز بعد حالت زیبایی به موهای شما می دهد. بافتن مو در هنگام خواب باعث می‌ شود موهایتان از روی صورت برداشته شود و همچنین هنگام بیدار شدن از خواب موهای تمیز و مرتبی خواهید داشت.داشته باشید.

اگر موهای شما کوتاه است و به بافت نمی رسد، آن را در پایین سر خود جمع کنید و با یک کش موی نرم به صورت گوجه ای ببندید، سعی کنید موها را محکم نبندید تا به ریشه مو صدمه ای وارد نشود.

بافتن موهای فر و مجعد در هنگام خواب

اگر موهایتان فر و حالت دار می باشد، می توانید در هنگام خواب آن ها را ببافید، البته بهتر است موهای خود را به گونه ای ببافید که همه ی موهایتان در بالای سر جمع شود، همچنین از محکم بستن موها اجتناب کنید و از کش موی مناسب و نرم  استفاده کنید. 

ادامه مطلب  سود سهام عدالت متوفیان تا پایان آذر پرداخت خواهد شد

چرا باید قبل از خواب موها را ببندیم؟

وقتی با موی باز می خوابید‌، موهای شما آشفته و ژولیده می شود. همچنین نبستن مو آسیب های دیگری نیز به همراه دارد که عبارتند از:

معمولا همه افراد در هنگام خواب در حال تکان خوردن می باشند، که در این صورت اگر موها باز باشند روی بالش مالیده شده و باعث ایجاد گره و آشفتگی در موها می شود. اگر هر شب این موضوع تکرار شود و موها در هم گره بخورند، به مرور زمان موها ضعیف و شکننده می شود و آسیب های جدی به مو وارد می شود.

همانطور که در بالا گفتیم همه افراد در هنگام خواب تکان می خورند و غلت می زنند، از این رو در اثر برخورد موها با روبالشی سایشی در موها ایجاد شده و موها را ضعیف می کند که این موضوع باعث ایجاد موخوره در موها می گردد. 

هنگامی که موها باز می باشند، رطوبت خود را از دست می دهند. همین موضوع باعث وز شدن موهایتان می شود، همچنین موهای باز برخورد بیشتری با روبالشی دارد و رطوبت موها به طور کامل از بین می رود و صبح روز بعد با موهای وز شده بیدار می شوید.

اگر پوست شما حساس می باشد و سریع جوش می زند، حتما موهای خود را از روی صورت کنار نگه دارید، زیرا محصولات مراقبتی که برای موها استفاده می کنید روی مو باقی می ماند، و اگر موهایتان باز باشد این مواد روی پوست صورت شما قرار می گیرد و منافذ پوست را می بندد و باعث ایجاد جوش در صورت شما می شود.

ادامه مطلب  ۶ نوشیدنی سالم برای کاهش کلسترول بد که با شکم خالی باید خورد

 منبع: فرتاک نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید