30 تیر 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

سهام عدالتی ها در انتظار سود شگفت انگیز

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

سهام عدالتی ها در انتظار سود شگفت انگیز

سهام عدالتی ها در انتظار سود شگفت انگیز


مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده همچنان تعدادی از شرکت‌ها سود سهام عدالت را به‌صورت کامل پرداخت نکرده‌اند. فهرست و اطلاعات این شرکت‌ها را به کمیته تخلفات ارسال کردیم تا با آنها برخورد لازم صورت پذیرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سود سهام عدالت مربوط به عملکرد مالی ۱۴۰۱ شرکت‌هاست که مرحله اول آن آذرماه سال گذشته پرداخت شد و مرحله دوم واریز آن هم ۲۴ اسفندماه بود؛ سود سهام عدالتی که به سبب بدعهدی برخی از شرکت‌ها تاکنون تسویه نشده است.

مجید عشقی رئیس سازمان بورس در رسانه ملی در خصوص آن گفت: مجموعه اتفاقاتی رخ داد که سبب شد برخی شرکت‌ها تخلفی داشته باشند و نتوانند سود سهام عدالت را پرداخت کنند. این شرکت‌ها اکثرا با کمبود نقدینگی مواجه هستند. ما هم توصیه کردیم باید سود سهام عدالت پرداخت شود. امیدواریم تا خرداد بتوانیم این سودها راجمع آوری و مابقی سود سهام عدالت را پرداخت کنیم، البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.

اطلاعات شرکت‌های متخلف واریز سود سهام عدالت به کمیته تخلفات ارسال شد

۲۱ خردادماه هم باشگاه خبرنگاران جوان آخرین جزئیات واریز سود سهام عدالت را از ولی الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار پیگیری کرد و او گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده همچنان تعدادی از شرکت‌ها سود سهام عدالت را بصورت کامل پرداخت نکرده اند. فهرست و اطلاعات این شرکت‌ها را به کمیته تخلفات ارسال کردیم تا با آنها برخورد لازم صورت پذیرد.

واریز یارانه نقدی 1/500/000 تومانی به حساب این خانوار

حالا وارد چهارمین ماه از سال ۱۴۰۳ شدیم و خبری از واریز مرحله سوم و تسویه سهام عدالت نیست. سود سهام عدالتی که به تازگی عسکر توکلی رئیس هیئت مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور در نشست خبری با اشاره به آن گفت: این سود طبق قرار با شرکت سپرده‌گذاری باید تا پایان خرداد پرداخت می‌شود، اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است.

او افزود: پرداخت نشدن این سود به تأخیر پرداختی دو شرکت برمی‌گردد که با توجه به عدم پرداخت آنها در خرداد پیگیری‌های لازم در دستور کار است تا در تیر ماه انجام شود.

۲ شرکت سود سهام عدالت را به صورت کامل واریز نکردند

پرداخت مرحله سوم و تسویه سود سهام عدالت که باشگاه خبرنگاران جوان برای پیگیری بیشتر زمان واریز آن مجدد به سراغ ولی‌الله جعفری مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار رفت و او بیان کرد: برخی از شرکت‌ها سود سهام عدالت مربوط به عملکرد مالی ۱۴۰۱ را به شکل کامل واریز نکرده‌اند و از این شرکت‌ها، ۴ شرکت همچون فجر انرژی خلیج فارس اعلام کردند برنامه افزایش سرمایه دارند و درخواست خود برای افزایش سرمایه را هم بر روی سامانه کدال منتشر کردند ۲ شرکت سود سهام عدالت را به صورت کامل واریز نکردند و اعلامی هم درباره افزایش سرمایه نداشته‌اند.

نشست رئیس‌جمهور منتخب با روسای ستاد‌های اصولگرا

این مقام مسئول در ادامه می‌گوید: به محض اینکه این سود مرحله سوم سهام عدالت به شکل کامل از سمت شرکت‌ها واریز شود، مجوزهای لازم از شورای عالی بورس برای واریز اخذ خواهد شد، اما تا زمان تکمیل این وجه نمی‌توانیم برای واریز مرحله سوم زمان دقیق اعلام کنیم.

سازمان بورس مطالبه‌گر حق صاحبان سهام عدالت باشد

چشم انتظاری برای واریز سود سهام عدالت که مهرابی یکی از مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص آن گفت: از انتهای اسفند وعده واریز و تسویه سود سهام عدالت داده شد، اما تیرماه هستیم و خبری از واریز نیست در حالی که این سود حق سهامداران است و شرکت‌ها موظف به واریز آن هستند.

در ادامه هم دیگر مخاطب باشگاه خبرنگاران جوان صفری‌خواه بیان کرد: بنا بود سود سهام عدالت خرداد واریز شود ولی همچنان خبری از این سود نیست به سبب این که با شرکت‌های متخلف قاطعانه برخورد نمی‌شود آنها هم به خود اجازه می‌دهند حق سهامداران را پایمال کنند سازمان بورس باید مطالبه‌گر حق سهامداران باشد.

حالا باید منتظر ماند و دید سرانجام واریز سود سهام عدالت مربوط به عملکرد مالی ۱۴۰۱ شرکت‌ها به ایستگاه پایانی خواهد رسید؟/ باشگاه خبرنگاران

پروژه‌های نیمه تمام عمرانی و آموزشی چشم انتظار درآمد‌های مالیاتی

سهام عدالت

سامانه سهام عدالت samanese.ir

برای استعلام سهام عدالت سامانه ای به نشانی samanese.ir طراحی شده است که سهامداران از طریق این سامانه می توانند سهام را به مالکیت خود درآورند.

سامانه سهام عدالت به نشانی اینترنتی samanese.ir، سامانه ای برای ارائه خدمات مختلف در حوزه سهام عدالت می باشد. تمامی افرادی که برای ثبت نام سهام عدالت اقدام نموده و دارای این سهام می باشند، می توانند با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز خود مانند کد ملی، شماره شناسنامه و … به سامانه اصلی سهام عدالت وارد شوند و از امکانات این سامانه استفاده کنند.

امکانات مختلفی در سامانه سهام عدالت samanese.ir​ وجود دارد که تنها به افراد سهامدار ارائه می شود. از امکانات قابل ارائه در این سایت می توان به استعلام مبلغ اولیه سهام اولیه، میزان پرداخت سود در بازه های زمانی مختلف، آزاد سازی سهام عدالت و … اشاره داشت.

راهنمای ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی

در صورتی که دارای سهام عدالت می باشید و قصد دارید که به این سامانه وارد شوید، کافیست وارد سایت سهام عدالت به نشانی اینترنتی samanese.ir شده و با انتخاب گزینه ” ورود به سامانه” از صفحه اصلی، مقررات سامانه را مطالعه کرده و با تایید اطلاعات، کد ملی فرد سهامدار را وارد نمایید. راهنمای تصویری ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی در ادامه ارائه شده است.

فلاحت پیشه: دولت پزشکیان نمی‌خواهد با نتیجه انتخابات آمریکا غافلگیر شود/ایران هیچگاه به دوران فشار و تحریم حداکثری باز نمی گردد اگر...

نحوه ورود به سامانه سهام عدالت به طور خلاصه

ورود به سایت سهام عدالت به نشانی samanese.ir

انتخاب گزینه ورود به سامانه

مطالعه مقررات ارائه شده

وارد کردن کد ملی شخص سهامدار و ورود به صفحه شخصی

ابتدا وارد سایت سهام عدالت شده و مطابق تصویر زیر بر روی گزینه «ورود به سامانه» کلیک کنید تا به سامانه اصلی سهام عدالت وارد شوید.

در ادامه مقررات سامانه گفته شده را به دقت مطالعه کرده و بر روی گزینه ” مطالب فوق را مطالعه نموده ام و می پذیرم ” کلیک و گزینه ادامه را انتخاب نمایید.

در ادامه باید کد ملی شخص سهامدار را با صفرهای اول شماره به صورت کامل و بدون خط تیره ( ۱۰ رقمی) وارد نمایید.

در صورتی که سهام عدالت با کد ملی وارد کرده وجود داشته باشد وارد پورتال شخصی خود خواهید شد و می توانید از امکانات ارائه شده در سامانه استفاده نمایید.

استعلام سهام عدالت samanese.ir

سهام عدالت تنها به افراد خاصی تعلق گرفته است. در صورتی که افراد قصد دارند که از وجود سهام خود مطلع شوند، می بایست که ابتدا به سایت سهام عدالت به نشانی اینترنتی samanese.ir وارد شوند. پس از ورود به این سایت، از شما درخواست می شود که یک سری اطلاعات را وارد کنید که اولین اطلاعات مورد نیاز، وارد کردن کد ملی می باشد. با وارد کردن کدملی می توانید از وضعیت سهام عدالت خود مطلع شده و استعلام آن را بگیرید. در ادامه راهنمای تصویری نحوه استعلام سهام عدالت از سامانه مربوطه ارائه شده است.

۴ راهکار مهم برای حفظ سلامت مغز

ابتدا وارد سایت سهام عدالت شده به نشانی اینترنتی samanese.ir شده و  بر روی گزینه «ورود به سامانه» کلیک کنید تا به سامانه اصلی سهام عدالت وارد شوید.

در ادامه مقررات سامانه گفته شده را به دقت مطالعه کرده و بر روی گزینه ” مطالب فوق را مطالعه نموده ام و می پذیرم ” کلیک و گزینه ادامه را انتخاب نمایید.

در ادامه باید کد ملی شخص سهامدار را با صفر های اول شماره به صورت کامل و بدون خط تیره ( ۱۰ رقمی ) وارد نمایید.

در صورتی که کد ملی شما در سامانه سهام عدالت وجود داشته باشد، شما می توانید به سایت سهام عدالت وارد شوید.

در غیر این صورت با پیغام کد ملی در سامانه وجود ندارد، مواجه خواهید شد که این پیغام به این معنی می باشد که با کد ملی شما در فهرست سهام داران هیچ سهام عدالتی ثبت نشده است.

سامانه ستاره توثیق سهام سامانه ای است که در آن امکان توثیق سهام برای دریافت وام و تسهیلات بانکی فراهم شده است

ویرایش اطلاعات در سامانه سهام عدالت samanese.ir

شوک جدید سایپا برای متقاضیان خودرو شاهین‌

همانطور که در صفحه شخصی خود در سامانه سهام عدالت مشاهده کردید اطلاعاتی مانند شماره تلفن همراه به منظور اطلاع رسانی و شماره شبا به منظور واریز سود سهام عدالت درج شده است . اما در صورتی که شما شماره همراه خود را عوض کرده باشید و یا به هر علتی خواهان دریافت سود سهام در حساب دیگری باشید ، می توانید از طریق روش زیر اقدام کنید .

تغییر شماره تلفن همراه در سامانه سهام عدالت

۱- در صورتی که بخواهید شماره همراه خود را در سامانه تغییر دهید بعد از طی کردن مراحل ورود به صفحه شخصی که در بالا ذکر کردیم ، باید در قسمت داشبورد اطلاعات گزینه ثبت شماره تلفن همراه را انتخاب کنید .

۲- در این مرحله ابتدا باید شماره همراه قبلی خود را در فیلد اول وارد کرده و در فیلد دوم و سوم شماره همراه جدید مدنظر خود را وارد کنید ، سپس گزینه ثبت و تغییر را فعال کنید .

تغییر شماره شبا در سامانه سهام عدالت

۱- ابتدا لازم است در قسمت داشبورد اطلاعات گزینه ثبت شماره شبا بانکی را انتخاب کنید .

نکات کلیدی در تهیه و توزیع غذای نذری بهداشتی

۲- در این مرحله وضعیت شماره شبا بانکی اکنون شما در سامانه شامل تاریخ ثبت ، شماره ملی سهامدار ، شماره شبا ، نام بانک ، شماره همراه و وضعیت شماره شبا برای شما نمایش داده می شود . برای تغییر این شماره باید از پایین صفحه گزینه ثبت شماره شبا بانکی جدید را انتخاب کنید .۳- اکنون برای شما مطالبی در ۴ بند نمایش داده می شود که باید بعد از مطالعه مطالب ، گزینه مطالب فوق را مطالعه نموده و مایل به حذف شماره شبا خود از این سامانه و ثبت شماره شبا جدید هستم را انتخاب کنید .۴- بعد از فعال کردن گزینه مطالب فوق را …. در پایین صفحه یک فیلد خالی برای درج شماره شبای فعلی شما که در سامانه ثبت شده است نمایش داده می شود که بعد از تکمیل آن باید گزینه حذف و جایگزینی شماره شبا را فعال کنید .متقاضیان آزاد سازی سهام برای فعالیت در زمینه بورس و فراهم شدن خرید و فروش سهام ابتدا باید کد بورسی دریافت کنند . برای دریافت کد بورسی باید در یک کارگزاری و همچنین در سامانه سجام ثبت نام کرده و سپس با مراجعه به دفاتر خدمات پیشخوان نسبت به احراز هویت خود اقدام کنند .

«تکیه کوچیک» محسن چاوشی ۱۰۳ هزار بازدید در ۵ روزآیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت