جدیدترین اخبار

شهدا پیرو و رهرو می‌خواهند

محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه امروز (چهارم مهر) در یادواره شهید صفر خوشروان و ۷۵۰ شهید گیلانغرب که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، با اشاره به رشادت مردم این شهرستان در سال‌های دفاع مقدس، گفت : مردم گیلانغرب جزو پرافتخارترین افرادی هستند که در طول سال‌های دفاع مقدس از آب و خاک و ناموس این کشور دفاع کردند و خوش درخشیدند.

وی افزود: مردم گیلانغرب با تقدیم ۷۵۰ شهید که حدود ۱۰۰ نفر آن‌ها از جامعه زنان هستند و ۲۳۰۰ جانباز دین خود را به خوبی به انقلاب ادا کردند و بواسطه همین ایثارگری‌ها است که ما امروز در امنیت و با کرامت و عزت زندگی می‌کنیم.

استاندار کرمانشاه به شرایط ایران قبل از انقلاب هم اشاره کرد و گفت: در آن روزگار بواسطه حضور حاکمان فاسد و مستبد روزگار بدی را می‌گذراندیم، اما مردم ما اراده کردند که روی پای خود بایستند و با هدایت امام (ره) و ایثار و تلاش مردم انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید، اما جهان کفر و ظلم راضی نشدند که این مردم روزگار خوش ببینند و با به راه انداختن جنگ تحمیلی تمام تلاششان را کردند که روزگار مردم را سیاه کنند.

وی ادامه داد: در این مسیر، مردمی جلودار شدند و مقاومت کردند و نگذاشتند نقشه دشمنان برای نابودی انقلاب عملی شود که مردم گیلانغرب از آن دسته‌اند.

ادامه مطلب  ضرورت ورود جدی دستگاه‌های متولی برای حفظ میراث فرهنگی

صحرای با بیان اینکه ما انتخاب کرده ایم که مستقل باشیم و برخی کشور‌ها راضی به این نیستند، عنوان کرد: برای تداوم مسیر رو به پیشرفت خود باید راه پرافتخار شهدا را ادامه دهیم. امروز هر کس به یاد و راه شهدا معتقدتر است باید بیشتر تلاش کند.

وی با بیان اینکه شهدا عزادار نمی‌خواهند، چون آن‌ها عندربهم یرزقون‌اند، گفت: شهدا پیر و رهرو می‌خواهند و باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم. امروز دنباله روی از شهدا اکسیر شفابخش کشور است و باید اهداف آن‌ها را دنبال کنیم.

استاندار کرمانشاه گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند “امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهاد ت نیست” را نباید به ذکر کردن و نام بردن از شهدا تقلیل داد، بلکه باید مانند شهدا در راه خدا تلاش و جهاد کنیم.

صحرایی با بیان اینکه امروز مسائل و مشکلات زیادی در استان داریم و منکر آن‌ها نیستیم، گفت:، اما نخست باید یادمان باشد کجا بودیم و امروز به کجا رسیده‌ایم که انقلاب و شهدا این عزت و پیشرفت را برای ما به ارمغان آورده اند و دوم باید همه تلاش کنیم تا این مشکلات هم مرتفع شوند.

وی در خصوص خواسته مردم گیلانغرب مبنی بر ثبت روز چهارم مهر در تقویم رسمی کشورمان به نام روز مقاومت مردم گیلانغرب، گفت: این موضوع را پیگیری کرده و تلاش می‌کنیم مقدمات آن را فراهم کرده و امیدواریم موفق شویم این روز را در تقویم کشورمان ثبت کنیم .

ادامه مطلب  اطلاعیه تعطیلی مدارس و اداراتمنبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید