جدیدترین اخبار

طرح اشتغال دانشجویان اجرایی شد

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گفت: اجرای طرح تاد به عنوان یک طرح توسعه‌ای کاری دانشجویان و واحد‌های تولیدی در استان آغاز شد و در اجرای آن کمیته های تخصصی مهارت‌آموزی و اشتغال در این دانشگاه فعالیت خود را آغاز کرده است.

رسول خداوردی وند کشتیبان افزود: “تاد” در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری و شعار سال «مهار تورم و رشد تولید» اجرا می‌شود و بر اساس نیازسنجی کارفرمایان واحد‌های صنعتی نیازمند نیروی کار ماهر و اشتغال‌آفرینی دانش‌آموختگان و دانشجویان این آموزشکده با برگزاری دوره‌های مهارتی تکمیلی پایه‌ریزی شده است.

وی  با تاکید بر رویکرد توسعه و اشتغال‌زایی این دانشگاه اظهار کرد: طرح توسعه اشتغال دانشجویان و دانش‌آموختگان با فرآیند قرارداد محوری آغاز و در حال احصای دانشجویان و عقد قرارداد با واحد‌های صنعتی و تولیدی هستیم.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص عنوان گذاری سال ۱۴۰۲ اضافه کرد: جهش تولید، کلیدواژه اصلی در این فرآیند است که دانشگاه با نگاه تکلیف محوری درصدد احصا و مطالعه تکمیلی است.

خداوردی وند کشتیبان ادامه داد: جهش تولید نیاز به منابع انسانی و تامین آن دارد و از این رو دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با تربیت تکنسین ماهر تولید سرمایه‌های منابع انسانی جهش تولید را تحویل جامعه می‌دهد.

ادامه مطلب  درگیری تن‌هاخ و مارسی آل: چرا نمیدویی!

وی با بیان اینکه طرح تاد در استان برای اولین بار در حال اجراست، افزود: در این طرح با ۵۹ واحد تولیدی در حال عقد قرارداد و تکمیل قرارداد هستیم تا بر اساس نیاز آن‌ها تکنسین‌های ماهر برگرفته از دانشجویان این دانشگاه برای ایجاد اشتغال تامین شود.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی گفت: بر همین اساس برای یک هزار و ۳۰۰ نفراز دانشجویان فارغ‌التحصیل شغل ایجاد می‌شود و در صورت موفقیت، قابل تمدید خواهد بود.

اشتغال ۷۰ درصد از دانش آموختگان دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی در بازار کار

خداوردی وند گفت: ۷۰ درصد از دانش آموختگان فنی و حرفه‌ای استان در بازار کار مشغول به کار هستند علت این امر هم آموزش عملی بیش از ۷۰ درصد دروس در دانشگاه است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در آذربایجان‌غربی ۴ دانشکده فنی و حرفه‌ای فعالیت دارد و ۲دانشکده در ماکو و میاندوآب در حال تاسیس هستند، تصریح کرد: در مجموع در حال حاضر ۶ هزار و ۲۰۰ نفر دانشجو در چهل رشته فنی وحرفه‌ای در مقاطع کاردانی و کارشناسی  و باهدف تربیت تکنسین ماهر در دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای استان مشغول به تحصیل هستند.

 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید