جدیدترین اخبار

فرآیند صدور مجوز فعالیت‌ کودکستان‌ها تا پایان آبان ادامه دارد

نشست کشوری ساماندهی و مدیریت کودکستان‌ها با حضور رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، معاونان آموزش ابتدایی استان‌ها، رؤسای ادارات آموزش پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی برگزار شد.

مجتبی همتی‌فر رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، اظهار کرد: موضوع تربیت و توانمندسازی مسؤولان کودکستان و کسانی که در سایر مراکز تربیتی کودک کنشگری می‌کنند، محور اول کار ما قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این مسیر، نخستین گام، تشخیص صلاحیت‌های حرفه‌ای و عمومی مؤسس و مدیر به عنوان هسته اولیه کودکستان بود که با همکاری و همیاری متولیان استان‌ها، مجوز‌های تأسیس کودکستان‌ها صادر شده و صدور مجوز برای فعالیت آن‌ها هم تا پایان آبان، ادامه دارد.

همتی‌فر با بیان اینکه در گام بعدی، برنامه ما توانمندسازی مربیان است، افزود: متأسفانه در سایه مسائل پیچیده‌ای که در این حوزه وجود داشته است، منزلت مربی کودکستان، منزلت پایینی بوده که سازمان در حال انجام اقداماتی برای حل این چالش است.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک تصریح کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری مبنی بر تکریم ارباب رجوع، موضوع مشورت گرفتن از مردم و مردمی‌سازی اقدامات، از اولویت‌های سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک است، چراکه مردم، ولی نعمت ما هستند و احترام به شعور و شخصیت آن‌ها از رسالت‌های تعلیم و تربیت تلقی می‌شود.

ادامه مطلب  خبر فوری از برجام / توافق هسته‌ای ایران و آمریکا به سرانجام رسید ؟

وی با بیان اینکه چگونگی تخصیص اعتبار حمایتی برای استان‌ها در اولویت سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک قرار دارد، گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی برای تولید محتوا و ارائه برنامه مناسب، می‌تواند ضامن تخصیص اعتبار بیشتر سازمان به یک استان باشد.

همتی‌فر ادامه داد: برگزاری رویداد و جشنواره‌های تخصصی، برگزاری نشست‌های راهبردی فعالان تعلیم و تربیت و توانمندسازی خانواده، تولید محتوای فاخر رسانه‌ای مرتبط با تعلیم و تربیت کودک، مشارکت در تأسیس صندوق حمایت از ایده‌های نوآورانه مرتبط با زیست‌بوم اوان کودکی، حمایت از تیم‌های فعال خلاق و نوآور مرتبط با زیست بوم کودکی در استان‌ها از برنامه‌های اصلی سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک  است.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک خاطر نشان کرد: در گذشته شهریه پیش‌دبستانی۸۰ درصد شهریه دبستان بود و برای مهدکودک‌های تحت نظارت بهزیستی هم، سالیانه بر اساس رتبه و فوق برنامه شهریه تعیین می‌شد، اما با اجرای کامل فرایند تطبیق و صدور مجوز فعالیت هر کودکستان، به صورت سامانه‌ای و طبق فرمولی که براساس فضای ملک، تجهیزات، مکان، خدمات مرکز و موارد دیگر ارائه شده، شهریه کودکستان‌ها مشخص خواهد شد.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
ادامه مطلب  یارانه نقدی این دهک ها حذف می شود
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید