جدیدترین اخبار

قیمت گوشت در اول هفته گران شد

خبر مهم از قیمت گوشت در ۸ مهرماه | گرانی بی سابقه قیمت گوشت در ماه مهر

قیمت گوشت برای مردم مهم است. قیمت گوشت به عوامل مختلف بستگی دارد و در حال حاضر گران شده است. قیمت گوشت در حال حاضر رو به گرانی است و مردم قدرت خرید ندارند. قیمت گوشت در بازار امروز شنبه ۱۵ مهر اعلام شد. قیمت گوشت در مهر ماه بررسی شد.

علیرضا پیمان پاک گفت: واردات روزانه گوشت گرم به ۲۵۰ تن رسیده که ۷۰ درصد آن مربوط به گوشت گوسفندی و ۳۰ درصد گوشت گوساله است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، با افزایش واردات گوشت پیش بینی می‌شود که بازار طی یک تا ۲ ماه آینده به ثبات برسد.

پیمان پاک با بیان اینکه واردات گوشت قرمز تا رسیدن بازار به تعادل ادامه دارد، افزود: طی ماه‌های اخیر روزانه ۱۸۰ تا ۲۱۰ تن گوشت گرم وارد شد که طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته میزان واردات افزایش یافته است.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ظرفیت واردات گوشت گوساله طی یک تا ۲ هفته آینده افزایش می‌یابد. همچنین در نظر داریم میزان واردات را تا رسیدن قیمت گوشت به نرخ سال گذشته ادامه دهیم.

او با بیان اینکه سالانه ۱۰۰ هزار تن گوشت منجمد توسط بخش خصوصی وارد می‌شود، افزود: واردات گوشت منجمد برای مصارف صنف و صنعت است و هیچ ارتباطی به تنظیم بازار ندارد.

پیمان پاک گفت: با افزایش عرضه گوشت در بازار قیمت لاشه گوشت گوسفندی به ۳۱۰ تا ۳۶۰ هزار تومان کاهش می‌یابد؛ البته این کاهش قیمت به حدی خواهد بود که تولید همچنان برای تولید کننده اقتصادی باشد و واردات نباید آسیبی به تولید وارد کند.

ادامه مطلب  هدیه عجیبی که صدام حسین به اسیران ایرانی داد/ آیا شماها در ایران چنین چیزهایی داشته‌اید؟+عکس

قیمت گوشت گوسفند به نرخ دولتی با ارز نیمایی در بازار اعلام شد که بر اساس آن یک کیلوگرم راسته گوسفندی ۳۱۰ هزار تومان است همچنین قیمت گوشت ران گوسفندی ۳۹۰ هزار تومان قیمت دارد.

علیرضا پیمان پاک گفت: واردات روزانه گوشت گرم به ۲۵۰ تن رسیده که ۷۰ درصد آن مربوط به گوشت گوسفندی و ۳۰ درصد گوشت گوساله است.

به گفته او، با افزایش واردات گوشت پیش بینی می شود که بازار طی یک تا ۲ ماه آینده به ثبات برسد.

پیمان پاک با بیان اینکه واردات گوشت قرمز تا رسیدن بازار به تعادل ادامه دارد، افزود: طی ماه های اخیر روزانه ۱۸۰ تا ۲۱۰ تن گوشت گرم وارد شد که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته میزان واردات افزایش یافته است.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ظرفیت واردات گوشت گوساله طی یک تا ۲ هفته آینده افزایش می یابد. همچنین در نظر داریم میزان واردات را تا رسیدن قیمت گوشت به نرخ سال گذشته ادامه دهیم.

 

وی با بیان اینکه سالانه ۱۰۰ هزار تن گوشت منجمد توسط بخش خصوصی وارد می شود، افزود: واردات گوشت منجمد برای مصارف صنف و صنعت است و هیچ ارتباطی به تنظیم بازار ندارد.

پیمان پاک گفت: با افزایش عرضه گوشت در بازار قیمت لاشه گوشت گوسفندی به ۳۱۰ تا ۳۶۰ هزار تومان کاهش می یابد؛ البته این کاهش قیمت به حدی خواهد بود که تولید همچنان برای تولید کننده اقتصادی باشد و واردات نباید آسیبی به تولید وارد کند.

ادامه مطلب  چرا هوا در فصول سرد آلوده تر می شود؟

 بررسی قیمت گوشت در بازار میادین میوه و تره بار تهران نشان می‌دهد، قیمت گوساله ۲۹۶ هزار و ۳۰۰ تومان است. البته ایوب فصاحت مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران اعلام کرد که این نرخ کاهش خواهد یافت. او در گفتگویی تلویزیونی گفت: از امروز عرضه لاشه گوساله برای تعادل بخشی گوشت قرمز در همه میادین میوه و تره بار تهران آغاز می شود.

او افزود: قیمت قبلی گوشت گوساله ۲۹۸ هزار و ۳۰۰ تومان بود که با عرضه جدید به ۲۶۵ هزار تومان می‌رسد.

فصاحت پیش بینی کرد با برنامه تامین گوشت از سوی وزارت جهادکشاورزی، قیمت گوشت گوساله در آینده بیش از این کاهش پیدا کند. /

جدول قیمت گوشت ۱۴۰۲
 

قیمت گوشت گوسفند / راسته گوسفندی مهتا پروتئین (با ارز نیمایی) ۱ کیلوگرم ۳۱۰,۰۰۰
قیمت گوشت گوسفند / ران گوسفندی مهتا پروتئین(با ارز نیمایی) ۱ کیلوگرم ۳۹۰,۰۰۰
راسته گوسفند مهتا پروتئین ۱ کیلوگرم ۴۱۰,۰۰۰
قیمت گوشت گردن گوسفند مهتا پروتئین ۱ کیلوگرم ۳۴۴,۰۰۰منبع: دیجی سرگرمی

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید