جدیدترین اخبار

مدیریت تامین برق در اوج مصرف/پایش و عارضه یابی واحد‌های تولیدی و صنعتی در کازرون

محمدجعفر شفیعی مدیر بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه کازرون با گرامیداشت ایام الله دفاع مقدس اظهار کرد: ما طی ۴ دهه گذشته همواره از لحاظ اقتصادی تحت فشار تحریم‌های خارجی بوده ایم که هدف از این تحریم‌ها متأثر کردن شرایط داخلی برای اهداف شوم سیاسی دشمنان انقلاب اسلامی است.

او با بیان اینکه یکی از چالش‌های صنعت در امسال به موضوعات داخلی بر می‌گردد، تصریح کرد: از جمله این چالش‌ها مسئله تامین انرژی، یعنی برق است که باید ظرفیت تولید و رساندن برق به بخش تولید، در اوج مصرف هم وجود داشته باشد تا تولید دچار تعطیلی نشود و لازم است در این زمینه فکر اساسی انجام داد.

 مدیر بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه کازرون افزود: در زمان اوج گرما که مصرف خانگی افزایش پیدا می‌کند، تقاضای بخش تولید بیش از ظرفیت تولید برق کشور است و این یک چالش محتمل برای تولید است.

او گفت: برای حل این مشکل باید بسته‌های حمایتی در نظر گرفته شود تا بخش تولید بتواند از ظرفیت انرژی خورشیدی و نیروگاه‌های حرارتی کوچک مقیاس استفاده کند. 
شفیعی ادامه داد: اجازه استفاده از این منابع و تأمین نقدینگی باید انجام شود تا در شرایط پیک مصرف‌ها، واحد‌های تولیدی و صنعتی بتوانند از بحران عبور کنند.

ادامه مطلب  مرد شیاد بدون پرداخت پول خرید می کرد/ میلیاردی به جیب زد و کسی متوجه نشد

او با اشاره به پایش و عارضه یابی ۴ واحد تولیدی و صنعتی توسط گروه جهادی شهید مصلحیان بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه کازرون در هفته دفاع مقدس بیان کرد: ارائه تسهیلات با سود بالا، دریافت مالیات‌های سنگین و معضلات بیمه‌ای، مشکل تأمین مواد اولیه و نبود بستر‌های لازم در امر سرمایه گذاری از جمله مشکلات واحد‌های تولیدی و صنعتی است که باید مسئولان امر با تغییر نگرش برای رفع این چالش در سال رشد تولید و مهار تورم اقدام کنند.

 شفیعی اظهار کرد: همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات و برخورد با واحد‌های صنعتی فعال، اما بدهکار با توجه به شرایط تحریم، تأمین نقدینگی برای تولیدکنندگان واقعی و نیز حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و صنعتگران، از جمله خواسته‌های فعالان حوزه صنعت و معدن با هدف رونق تولید، توسعه اقتصاد و اشتغال جوانان است که در قرارگاه صنعتی خاتم الانبیاء مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 شفیعی، اقتصاد دانش‌بنیان را یکی از محور‌های اصلی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست که می‌تواند با افزایش بازدهی کار و سرمایه و همچنین گسترش تولید، رشد بهره‌وری اقتصادی را رقم بزند.

او ادامه داد: لازمه تحقق اقتصاد دانش بنیان نیز گسترش تولیدات مبتنی بر دانش و فناوری با مشارکت حداکثری بخش خصوصی و تقویت نقش مراکز علم و فناوری است که با تزریق فناوری و نوآوری به فضای صنعت و تولید، منجر به بهبود چرخه تولید و افزایش نرخ اشتغال خواهد شد.

ادامه مطلب  پل ۱۵۰۰ ساله اصفهان با قیر خفه می‌شود؟

مدیر بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه کازرون، تنها راه عبور از فشار‌های اقتصادی را سرپا نگه داشتن بخش صنعت و تولید برشمرد و یادآور شد: دولت، برنامه‌های جامعی را برای حمایت از واحد‌های تولیدی و صنعتی دارد و همواره برای رفع گرفتاری‌های بنگاه‌های اقتصادی به صورت مستمر در تلاش است.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید