30 تیر 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

مدیر ضعیف یعنی مذاکره کنیم اما پرونده ایران به شورای امنیت برود

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

مدیر ضعیف یعنی مذاکره کنیم اما پرونده ایران به شورای امنیت برود

مدیر ضعیف یعنی مذاکره کنیم اما پرونده ایران به شورای امنیت برودبه گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، در دومین و آخرین مناظره دور دوم ریاست جمهوری مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: دیشب در بحث هایی که شده اینطور تداعی شده که من خدمت سردار بزرگ ملی کشورمان شهید سلیمانی بی احترامی کردم، اما ایشان را یک غرور ملی، خار چشم دشمنان و الگویی که جوانان ما اگر بتوانند از ان استفاده کنند خیلی از مشکلات مملکت حل خواهد شود. چه در خارج‌به عنوان یک قهرمان ظلم ستیز و چه در داخل به عنوان یار و یاور افراد ظلم دیده از ایشان یاد می‌شود، روحش شاد و یادش گرامی. اینکه گفته شده قانون را قبول نداریم درست نیست از ابتدا گفتیم در چارجوب قانون هستیم. امکان ندارد چیزی که قانون است را اجرا نکنیم.

پزشکیان: قرار نیست تمام تحریم‌ها را لغو کنیم یا نکنیم!

وی ادامه داد: قانون اقدام راهبردی مشکلاتی دارد که باید با همکاری مجلس و شورای امنیت ملی، آن را حل کنیم.با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و شورای امنیت ملی صحبت می کنیم تا به نگاه و زبان مشترک خواهیم رسید. اینطور نیست که اگر آمریکا به تعهدات خود عمل نکرد ما به تعهدات پیشبینی شده عمل کنیم. فقط با یک گزینه وارد گفتگو و مذاکره نخواهیم شد.

پزشکیان افزود:هیچ حاکمیتی در درون قفس نتوانسته به رشد برسد مجبوریم برای رشد و شکوفایی اول با کشورهای منطقه تعامل و تبادل کنیم و بعد با کشورهای دیگر لازمه این کار داشتن گزینه های مختلف است و استفاده از کارشناسان و نخبگان و هماهنگی و تعامل و در نتیجه چهارچوبهای قانونی. هیچ وقت قرار نیست تمام تحریمها را لغو کنیم یا نکنیم. این یک گفتگوست؛ بستگی دارد که چه می دهیم و چه می‌گیریم. اول موضوع نگاه است؛ آیا می خواهیم مشکلمان را با دنیا حل کنیم یا خیر، معتقدم باید از بن بست خارج شویم تا مشکلات کشور را حل کنیم.

ایران تاکنون تصمیم به تولید سلاح هسته‌ای نداشته است

جلیلی گفت: آقای پزشکیان متاسفم که کشورمان را در قفس می دانید یعنی چه که در قفس هستیم؟

پزشکیان: جلیلی هیچ جایی را اداره نکرده است

پزشکیان گفت: یعنی با تحریم شما پرواز خواهید کرد؟ اینکه گفته می‌شود آمار من غلط است، آنچه من دیروز نشان دادم پولی چاپ شده دوره دولت رئیسی بوده است و اینکه پول مملکت چقدر استفاده شده است مشخص است. ای مردم شما در زندگی خود می‌توانید با پول خود می‌توانید گوشت و مرغ بخرید؟ چرا نمی‌توانید خانه اجرا کنید؟ مگر نمی‌گفتند اشتغال دو برابر می‌شود و سالی یک میلیون مسکن درست می‌شود؟ سه سال تورم بالای ۴۰ درصد بوده و حقوق فقط ۱۵ درصد افزایش داشته است.

پزشکیان گفت:زندگی در زمان آقای خاتمی بهتر بود یا نبود، زندگی و شغل بهتری داشتید یا نه؟ ایا برنامه دولت شهید رییسی را اجرا می‌کنند یا بار دیگر برنامه می‌نویسند، لطف کنند بگویند برنامه‌شان چیست؟۱۵۰ اقتصاددان از برنامه اقتصادی دولت من حمایت کرده‌اند.مردم خود قضاوت کنند آیا گروهی را می‌خواهند که بنشینند و دنیا را درست کنند؟ای کسانی که کارخانه دارید و در اقتصاد هستید اگر از روند موضوع راضی هستید به ایشان رای دهید. 

چطور بفهمیم که دچار کبد چرب هستیم؟/ بهترین نوشیدنی‌ها و غذاها برای کبد چرب

وی خطاب به جلیلی گفت: می‌دانید آلترناتیو چیست؟ گفت‌وگو راه‌حل دارد و شما هر جا مذاکره کردید پشت آن بن‌بست و قطعنامه شد.

پزشکیان: اقتصاد ایران را اصلاح خواهم کرد

وی ادامه داد: آقای جلیلی جلوی دیدگان مردم تهمت می‌زند و میگوید دولت سوم روحانی هستید و به کسانی که در اینجا حضور ندارند تهمت میزند، مردم عزیز کشورمان بدانند این روند و نگاه یعنی نتیجه اش این است.

پزشکیان خطاب به مردم گفت: مردم عزیز شب گذشته شما دو مسیر و تفاوت های ان را دیدید.برنامه ریزی از بالا را قبول ندارم باید با مشارکت کارشناسان بخش خصوصی و اندیشکده ها باشد.تعهد می‌کنم که به دنبال عدالت و رفع تبعیض هستم.قهرمان ملی ما، شهید سپهبد بزرگوار سلیمانی امنیت عراق را تامین کرد ولی ما بازار را می دهیم به دیگران.مدیر ضعیف یعنی اینکه مذاکره کنیم اما نتیجه آن این شود که پرونده ایران به شورای امنیت برود.

نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: تعهد می کنم تلاش کنم هیچ خانواده ایرانی نگران فرزند خود نباشد.مردم ایران گام اصلی برای بهبود وضعیت معیشت رفع تحریم و تغییر روابط با کشورهای جهان است.همه مشکلات کشور ناشی از تحریم امریکا نیست من معتقد به جهش تولید با مشارکت مردم هستم.من اقتصاد ایران را با شایسته گزینی و عدالت اصلاح خواهم کرد.

اینکه کسی که مخالف مسکن مهر است به من ربطی ندارد

پزشکیان در پاسخ به اظهارات جلیلی گفت: اینکه به من تهمت حزبی زده می‌شود دروغ است. من رئیس دانشگاه بودم و با دو پسر خودم در روستاهای کلیبر ۶۰۰ مرکز بهداشتی با همراهی مردم ساختم. کسی که ادعای ریاست جمهوری دارد، مثل آب خوردن تهمت می‌زند. راه من راه مولا علی است، شاخص مردم هستند و کل مردمی که در حال دعوا سر آن هستیم تنها ۴۰ درصد من و ایشان را قبول دارند و نه بیشتر. اینکه کسی که مخالف مسکن مهر است به من ربطی ندارد.

۴ راهکار مهم برای حفظ سلامت مغز

وی ادامه داد:بیشتر اعضای ستاد آقای قالیباف در ستاد ما دارند کار می کنند.از دولت آقای رئیسی در ستاد ما مشغولند. مردم ببیند اینها کی هستند.

موقعی که بنزین ۲۵ هزار تومانی را گفتم در دولت نبودم

پزشکیان خطاب به مردم گفت: الان دولت با نمام قوا فرمانداران، بخشداران و دهیاران در روستاها به نفع جلیلی فعالیت می‌کنند و عده‌ای هم تهدید می‌کنند که اگر رای ندهید چه می‌شود.ما پرت انرژی داریم و این پرت را ثروتمندان  مصرف میکنند و هزینه را افرادی می‌‌دهند که کمتر مصرف میکنند. اگر قرار است عادلانه باشد باید این یارانه به همه داده شود. به آن کسی که مصرف نمیکند هم باید بدهند.

وی ادامه داد: بدون کارشناسی و گفت‌وگو با مردم افزایش قیمت بنزین نباید رخ می داد. اما نمی شود سوبسید را بدهیم به پولدارها ولی بقیه هزینه گرانی را بدهند.باید راه حلی را پیدا کنیم که بتوانیم سهم همه را بدهیم.آن موقعی که حرف بنزین ۲۵ هزارتومانی را زدم در دولت نبودم.نگاهم این است که باید محرومان را دید؛ اگر قرار است سوبسید بدهیم اول باید به آنها بدهم. نباید با سوبسید دادن به امثال من سفره آنها را کوچک کنیم.

واریزی 7 میلیونی به حسااب این سهام عدالتی ها ارزش سهام عدالت امروز 27 تیر 1403 چقدر شد ؟ + مشاهده دارایی سهام عدالت با مد ملی در این سامانه

درباره بورس کارشناسان باید نظر دهند

نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در خصوص بورس گفت: روحانی و اقداماتش به من ربطی ندارد. اگر آقای جلیلی این طرح را داشتند چرا آن را در دولت شهید رئیسی اجرا نکردند، پس به این سادگی نیست و در تئوری حرف زدن آسان است.نگاه ما در بورس همان نگاه آقای عبده است. مجموعه‌ای اقتصاددانان بسته به تخصص، نسخه برخورد با مشکل را طراحی خواهند کرد. 

وی ادامه داد: دولت نباید در قیمت‌ها دخالت و در تولید دخالت کند و این مداخله بلای کنونی را بر سر واقتصاد آورده است.ثبات و امنیت را به بورس برخواهیم گرداند و کسری بودجه دولت را از بورس تامین نخواهیم کرد. اگر دولت دخالت خود را کاهش دهد این ثبات برخواهد گشت.حل مشکل بورس یک نسخه ساده نیست و خود تحریم‌ها هم در این زمینه تاثیر گذار است.

پولداران نباید یارانه بگیرند

پزشکیان در پاسخ به مجری در خصوص مصاحبه وی و بیان یارانه نقدی کمر اقتصاد را خم می کند گفت: من نگفتم یارانه ۴۵ هزار تومانی کمر اقتصاد را خم کرده استحرفی که از رسانه ها می گویید درست نیست، دیروز گفتم که یک رسانه گفته به  مولوی عبدالحمید را بی احترامی کردیم. بعد معلوم شد دروغ بوده و پول گرفتند و رجانیوز که مدعی اصولگرایی است این را پخش کرده اند.

وی ادامه داد: معتقدم در این حاکمیت هیچ انسانی نباید گرسنه سر به بالش بگذارد. طبیعی است نباید به من و آدمهایی که ماشین آنچنانی سوار می شوند یارانه بدهند. باید از اینها که پولدارند بگیرند و به محرومان بدهند.جلیلی می گوید من مردم را قبول ندارم اما من تا به حال بابت یک عمل قلب هم پول نگرفته ام.

شگفتانه دولت پزشکیان برای بازنشستگان | واریزی یک میلیونی یارانه معیشتی جدید به حساب بازنشستگان

مردم سفره‌های‌تان با ۱۰ برابر شدن یارانه خوب شد؟

پزشکیان گفت : تورم در سه سال گذشته بالای ۴۰ درصد و در بدترین وضعیت بوده است. مردم ببینید سفره‌هاتون با ۱۰ برابر شدن یارانه  خوب شده که حرف این افراد درست است اما اگر نشده بدانید که دروغ می‌‌گویند.

وی ادامه داد: چیزی که قانون است را اجرا می‌کنیم. در طرفداران من هم چپ هم راست و هم هم مذهبی و بی تفاوت است.من در موضوع مسکن قانون را اجرا میکنم، دولت شهید رئیسی گفته بود ۱میلیون مسکن میسازم اما مجلس منابع آن را درنظر نگرفته بود.کل مسکنی که در زمان شهید رئیسی ساخته شد فرقی با زمان قبل وی ندارد، وعده دادند و نتوانستد اجرا کنند. 

نمی‌توانم سالی یک میلیون مسکن بسازم

پزشکیان در خصوص ساخت مسکن گفت: میگفتند ما یک میلیون و مسکن و شغل ایجاد میکنیم تورم را تک رقمی میکنیم اما الان وضع تورم را ببینید.نمیشود سالی یک میلیون مسکن ایجاد کرد  و این وعده را نمی‌دهم.

وی افزود:نه تنها راه شهید رئیسی در مسکن‌سازی را پیگیری می‌کنم، بلکه آمایش سرزمینی را هم که در سیاست‌های مقام معظم رهبری هست به شدت پیگیری می‌کنم.اگر آمایش سرزمینی را دنبال نکنیم آینده تهران با فاجعه روبرو خواهد شد.باید بتوانیم به کارمندان پولی بدهیم که بتوانند حداقل در خانه ای که می نشینند زندگی کنند. این به تورمی برمیگردد که دولت ایجاد میکند.وقتی دولت شبانه جیب مردم را خالی می‌کند نمی‌شود مشکلش را حل کند.

برجام در مواجهه با ترامپ

وی افزود: در دولت شهید رئیسی فقط برای ساخت مسکن مجوز داده است، نتوانستند یک میلیون مسکن درست کنند. اگر تورم را بتوانیم کنترل کنیم می‌توانیم بقیه مشکلات مشکلات اقتصادی را هم حل کنیم.

بازار ارز باید آزاد شود

پزشکیان در خصوص قیمت ارز گفت: وقتی تحریم وجود دارد، دولت دست در جیب مردم می کند. دلار را تک نرخی می کنیم؛ بازار خودش کشف قیمت کند.حقوق کارمند اگر به اندازه باشد می‌تواند مقداری از آن را ذخیره کرده و برای خود مسکن تهیه کند. با این حقوقی که به کارمندان می دهید، صدسال دیگر هم نمی توانند خانه بخرند.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم صادرات کنیم و ارز وارد کشور کنیم می‌توانیم تورم را کنترل کنیم.اصلاح ناترازی‌های در انرژی، گاز و ‌… است و اگر بتوانیم آن را کنترل کنیم.به هرکسی ارز ترجیحی داده شود رانت است، ارز جز در دارو و غذا باید تک نرخی شود.

واردات خودرو را آزاد می‌کنم

پزشکیان در خصوص واردات خودرو گفت:چرا نمی گذارید مردم خودشان خودرو به صورت ازاد وارد کنند؛ مردم خودشان دلار دارند.ما واردات خودرو را آزاد میکنیم و بازار باید قیمت ها را تنظیم کند.بازار خودش را تنظیم می کند، لازم نیست من دخالت کنم.

وی ادامه داد: مملکت را به کجا رسانده ایم که مردم حتی به واردات خودروی دست‌ دوم هم راضی شده اند ولی همین را هم به مردم اجازه نمی دهیم.بازار را نباید به روی خودروی خارجی ببندیم.واردات خودرو را با ارزهایی که دارند آزاد میکنم.کارشناسی که برای آقای جلیلی کار می‌کند بین ۴۰۵ و لندکروز تفاوتی قائل نیست. 

این صبحانه ها سرشار از ویتامین و پروتئین است

برنامه نوشتن با اعضای هیئت علمی توهم است

پزشکیان در خصوص وضعیت بازنشستگان و ناترازی صندوق های بازنشستگی گفت: برای ناترازی صندوق‌های بازنشستگی، قدم اول تامین هزینه‌های سلامت بازنشستگان است. موضوع دیگر افزایش حقوق ان‌ها و قدرت خرید بازنشستگان است.در سنین بازنشستگی تسهیلاتی به آنها در زمینه سفرها و حمل و نقل اختصاص داده شود.سومدیریت‌ها ۳۵۰ هزار میلیارد تومان هزینه به دولت تحمیل می‌کند. طوری باید مدیریت شود که به بهره‌وری برسد و باید سرمایه موجود را از ضرر رها و بهره‌ور کنیم. 

وی ادامه داد: یکی از عوامل ایجاد تورم دولت‌ها هستند، در ادارات ما کسانی هستند که نیم ساعت هم کار نمی‌کنند پس ایجاد یک سازمان جدید درست نیست و اگر از نیروهای موجود درست استفاده کنیم نیازی به سازمان جدید نیست. اگر پرداخت بر اساس عملکرد باشد دولت می‌تواند تورم را کنترل کند. این توهم است که برنامه را با چند هیات علمی نوشت. چه کسی به شما این ماموریت و پول داده که برنامه بنویسید و براساس چه روشی برنامه نوشتید؟ 

پزشکیان گفت: این برنامه از جنس همان ایجاد شغل با یک میلیون تومان است. مردم اگر این تورم را احساس نمی‌کنید که به این افراد رای دهید تا ادامه دهند. چرا نخبگان دارند از کشور می روند؟ به‌خاطر این است که فقط از آدم های اطراف خودشان استفاده می کنند.

وی ادامه داد:من جزو هیچ حزبی نبودم و وزیر شدم، کارهایی که در استانمان انجام دادم براساس علم و کارشناسی بود. در دولت خاتمی معاون سلامت شدم چون کار کارشناسی کرده بودم. نه بیسوادم نه وابسته به حزبم و نه خودم را از مردم جدا کردم.  از درون مردم بودم و برای مردم بودم. تهمت می زنند که دولت چندم فلانی هستم.خیلی از اعضای ستادهای شهید رئیسی و قالیباف برای ما دارند کار می‌کنند!

وزیر خارجه آمریکا: ما برای مساله هسته ای ایران راه حل دیپلماتیک را ترجیح می دهیم

گردنم را گرو میگذارم

پزشکیان در بخش پایانی صحبت های خود گفت: مردم عزیز لحظه انتخاب نزدیک میشود برای ایران فرصتی در راه است، من برای کوتاه کردن دامنه های تبعیض و تحریم و تحقیر به میدان امدم، من نیامده‌ام تا خطری باشم امده ام تا با تفاهم و وفاق ملی صدای همه را بشنوم.باید باهم نگذاریم تا ایران روز به روز ناتوان تر و فقیر تر شود.

وی افزود: گردنم را در مقابل حرف هایم گرو می‌ذارم، اینکه ۶۰ درصد مردم در دور اول پای صندوق نیامدند پیام دارد برای حکومت. من صدای این تردید و نارضایتی و قهر را شنیده بودم و باز هم می شنوم.

پزشکیان گفت: از شما میخواهم که برای ایران جمعه ۱۵ تیر به صحنه بیایید و انتخاب کنید. برای من چه آنان که رای دادند و چه ندادند محترمند. مرا عهدی است با جانان که تا جان در بدن دارم هواداران کویش را چو جان خویش می دارم

 

انتهای پیام/منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت