جدیدترین اخبار

مرکز «خلاقیت و بازی»در قم راه‌اندازی می‌شود

محمد غفاری در گفت‌وگو با خبرنگاران به تشریح برنامه‌های هفته ملی کودک در قم با شعار «کودکی بیشتر، زندگی بهتر» پرداخت و اظهار کرد: هفته ملی کودک در این سال‌ها پررنگ برگزار شده و امسال نیز رونق بیشتری خواهد یافت.

او تصریح کرد: امسال در راستای عدالت فرهنگی به مناطق روستایی و شهرستان ها نیز به صورت ویژه می‌پردازیم.  

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم با بیان اینکه برنامه‌های هفته ملی کودک در قم از ساعت ۱۰صبح روز شنبه ۱۵ مهر ماه در بوستان مهدی آغاز می‌شود، افزود: کارگاه‌های متنوعی برای کودکان در این برنامه تدارک دیده شده و آثار برگزیده اعضای کانون در رشته‌های سفال‌گری، نقاشی و خوشنویسی در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.  

غفاری افزود: همچنین در همین روز که مقارن با روز روستایی و عشایر است، مربیان کانون راهی قمرود خواهند شد و برای دانش‌آموزان مدرسه کوه سفید برنامه اجرا خواهند کرد.

او همچنین از برپایی نمایشگاه نقاشی اعضای کودک و نوجوان کانون در نگارخانه شهید آوینی خبر داد و گفت: این نمایشگاه از روز یکشنبه ۱۶ مهرماه به مدت سه روز پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

او عنوان کرد: برگزاری کارگاه‌های «مشاوره کودک و نوجوان» و «فرزندآوری و اصول تربیت کودکان» برای خانواده‌ها از دیگر برنامه‌های جانبی هفته کودک است.

ادامه مطلب  تورم مصالح ساختمانی در تابستان ۱۴۰۲ / ساخت و ساز افزایش یافت؟

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم تصریح کرد: همچنین واحد سیار کانون در روز دوشنبه مهمان کودکان شهرستان جعفریه خواهد شد و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در خدمت دانش‌آموزان مدارس قنوات خواهد بود.

غفاری از برگزاری اجتماع کودکان مهدوی همزمان با روز سه‌شنبه ۱۸ مهرماه خبر داد و گفت: در این مراسم پیاده‌روی کودکان و نوجوانان دهه هشتادی و دهه نودی را از ساعت ۱۶ عصر در عمود ۷۰ تا ۱۰۰ خواهیم داشت.

او تصریح کرد: در روز چهارشنبه ۱۹ مهرماه نیز کارگاه‌های ادبی، فرهنگی و هنری با موضوع کودک و محیط زیست در مرکز شماره ۸ واقع در خیابان امامزاده ابراهیم(ع) برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم همچنین از تدارک ویژه‌برنامه شادپیمایی عروسک‌ها در عصر روز پنجشنبه ۲۰ مهر بوستان علوی خبر داد و گفت: این مراسم با حضور کودکان و نوجوانان در مقابل شهربازی بوستان علوی برگزار خواهد شد.

غفاری تصریح کرد: در روز جمعه ۲۱ مهر از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ ظهر نیز مسابقه علمی در بخش‌های ربات‌های جنگجو، شطرنج، چرتکه و روبیک با حضور کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

 راه‌اندازی مرکز «خلاقیت و بازی 

غفاری با بیان اینکه مرکز خلاقیت و بازی در مجتمع پردیسان راه‌اندازی خواهد شد، خاطرنشان کرد: متأسفانه کانون در بحث صدور مجوز خانه‌های بازی و اتاق‌های فرار هیچ نقشی ندارد و نظارتی نیز از سوی کانون بر این مراکز صورت نمی‌گیرد، در حالی که باید یکی از اضلاع صدور مجوز این‌گونه مراکز، کانون باشد.

ادامه مطلب  این جاده‌ها مسدود و یکطرفه شدندمنبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید