جدیدترین اخبار

مصرف تخم‌مرغ در کرمانشاه روزانه ۷۰ تن است

فیروز نوروزی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، اظهار کرد: در استان کرمانشاه ۳۶ واحد مرغداری فعال وجود دارد که سالانه حدود یازده هزار تن تخم‌مرغ تولید می‌کنند.

وی افزود: در استان کرمانشاه کمتر از نصف تخم مرغ مورد نیاز، تولید می‌شود و بر این اساس جزء اولویت‌های کاری ما است که با وجود رایزنی‌ها، زمینه جذب سرمایه‌گذاران را فراهم کنیم و از سرمایه‌گذاران دعوت کنیم تا واحد مرغداری تخم‌گذار ایجاد کنند و شروع به فعالیت کنند و در این راستا مشوق‌های نیز وجود دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تصریح کرد: در مجموع کشور ایران صادر کننده تخم‌مرغ است و استان کرمانشاه در تأمین شیر مورد نیاز مازاد تولید دارد و به بسیاری از استان‌ها صادر می‌کنیم.

وی ادامه داد: استان کرمانشاه تأمین کننده دام زنده استان‌های دیگر و تأمین کننده ۲ برابر نیاز عسل در استان کرمانشاه است اما تخم‌مرغ را از استان‌های دیگر تأمین می‌کنیم زیرا در این زمینه تولید کم است.

این مقام مسئول ابراز کرد: یک شبکه داریم که تعدادی افراد تخم‌مرغ را وارد استان کرمانشاه و توزیع می‌کنند و تولید روزانه تخم‌مرغ استان ۳۰ تن و مصرف روزانه استان کرمانشاه ۷۰ تن به طور متوسط است.

نوروزی اذعان کرد: قیمت مصوب نیز تا کنون هر کیلوگرم ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان بوده که برای مصرف کننده ۵۶ هزار تومان است و تا چند ماه اخیر به دلیل عرضه فراوان قیمت تخم مرغ در استان کرمانشاه زیر قیمت مصوب بود.

ادامه مطلب  دعوت حماس از ایلان ماسک برای دیدن ویرانی های غزه

۴۶منبع: خبرآنلاین

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید