جدیدترین اخبار

معرفی نفرات برتر‌مسابقات قرآنی اوقاف

آئین اختتامیه و تجلیل از نخبگان قرآنی چهل و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم روز یکشنبه در سالن قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی برگزار شد.

این دوره از رقابت‌های قرآن کریم سازمان اوقاف در ۱۴ رشته قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم، دعاخوانی، تواشیح و همخوانی، تفسیر سوره یاسین و الرحمن، تفسیر قرآن کریم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و اذان برگزار شد.

در این دوره از مسابقات و در رشته قرائت محمدحسین نقی زاده رتبه اول و وحید حسن زاده و سعید جباری به ترتیب دوم و سوم شدند و در رشته حفظ ۲۰ جز نیز محمدتقی اصدقی موفق به کسب رتبه اول و توحید تقوی و علی کشی زاده رتبه‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در رشته قرائت ترتیل نیز امیرحسین عظیمی پور، ایمن صلاح ور و محمد مهدی حسن زاده و در رشته حفظ ۱۰ جز قران سیدرضا ساداتی، مهدی ستاری و حمید احبی مایان به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند و در رشته حفظ پنج جز نیز یوسف راثی رتبه اول و علی زارع رتبه دوم را به دست آوردند.

در رشته دعاخوانی این دوره از مسابقات صادق انتظار، احمد شفائی دریانی و مرتضی کیانی، در رشته حفظ کل قرآن وحید غفران نیا، میلاد عاشقی و اکبر قنبری و در رشته اذان نیز مهدی صادقی، بهرام کرامت و حسین حسین زاده به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

ادامه مطلب  قانون جدید گواهینامه رانندگی اعلام شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در این آیین گفت: برگزاری مسابقات قرآنی در جامعه، مقدمه رسیدن به حقیقت نهفته در این کتاب آسمانی است تا شرکت کنندگان در این مسابقات از عمق آن بهره‌مند شوند.

حجت الاسلام سیدشهاب الدین حسینی افزود: سنت حسنه وقف، مسابقات قرآنی را در جامعه به جریان انداخته است تا افراد جامعه از برکات این کتاب آسمانی بهره ببرند.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان در این مسابقات می‌توانند به عمر قرآنی دست یابند، اظهار کرد: این افراد با وقف قرآن کریم، شاگرد پروری در محضر این کتاب آسمانی و مانوس کردن افراد با قرآن کریم، عمر قرآنی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه هر کس به اندازه معرفت و تلاش خود از کُنه قرآن بهره می‌برد، گفت: به طوری که افرادی مانند علامه طباطبایی در محضر قران کریم ظهور می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی  با تاکید بر اینکه همه باید تلاش کنند تا وقف‌های قرآنی از خود به یادگار بگذارند، ادامه داد: مجموعه‌های قرآنی نیز در احیای فرهنگ قرآنی در جامعه نقش بسزایی دارند و باید در این زمینه بیشتر تلاش کنند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اهمیت وقف در جامعه، یادآور شد: پیامبر اسلام (ص) اولین واقف جهان است و با پایه گذاری این سنت حسنه به ندای فطرت بشریت جواب داد تا ثمره عمر آدمی در جامعه استمرار یابد.

وی گفت: این سنت حسنه انسان را از مرز خودخواهی خارج و به مرز دیگرخواهی وارد می‌کند و اموال وی به بلندای تاریخ ماندگار می‌ماند.

ادامه مطلب  خاتمی از گفتگوی تمدنها صحبت ‌می‌کرد و معنایش را نمی دانست/ او خائن به نظام و انقلاب نبود و فقط در صدد اصلاح بود

وی افزود: در سایه عمل به این سنت حسنه، بعد از ۷۰۰ سال از فوت خواجه رشیدالدین فضل الله همدانی، ۲۰۰ سال بعد از قائم مقام فراهانی و خیرالنسا، موقوفات آن‌ها در جامعه جاری و ساری بوده و به نیت‌های آن‌ها عمل می‌شود.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید