جدیدترین اخبار

نمایشگاه بین المللی صادرات به روسیه، ورود به بازار‌های خارجی را تسهیل می‌کند


زین العابدین گنج خانلو مدیرکل گمرگ استان زنجان گفت: این رویداد باعث می‌شود شرکت‌های داخلی بتوانند تنوع صادراتی را در استان و کشور گسترده‌تر کنند و همچنین در راستای نیاز‌های کشور هدف مبادلات تجاری داشته باشند.

وی ادامه داد: در گمرک استان زنجان طی پنج ماه گذشته حدود ۱۸۷ میلیون دلار به کشور‌های مختلف صادرات داشتیم که از این مقدار حدود هشت درصد ارزش آن مربوط به کشور روسیه بوده و این کشور در بین کشور‌های مقصد صادراتی، از گمرک زنجان رتبه سوم را داشته است.

گنج خانلو ابراز امیدواری کرد: برگزاری این نمایشگاه، باعث افزایش تعاملات بین فعالان صنعتی و تجاری استان شود و به ارتقای سطح صادرات کشورمان با روسیه کمک کند.

نمایشگاه صادرات به روسیه پایگاهی برای جهش صادرات است

سرمایه گذار و مدیرعامل پایانه صادراتی کشاورزی استان زنجان گفت: با توجه به تهدید‌هایی که جنگ اوکراین و روسیه در سال‌های اخیر ایجاد کرد، فضای کاری و تجاری بسیار مناسبی برای ایران در بخش اوراسیا به ویژه کشور روسیه ایجاد شده است که ما در همین راستا در پایانه صادراتی با روسیه قرارداد‌های متفاوتی منعقد کرده ایم.

عبدالله اسماعیلیان افزود: نمایشگاهی که قرار است در مهرماه در استان به عنوان صادرات به روسیه برگزار شود، زمینه بسیار خوبی به ویژه در بخش کشاورزی برای بازاریابی تجاری فراهم آورده است.

ادامه مطلب  از یارانه یلدا رئیس جمهور جا نمانید

اسماعیلیان با بیان اینکه قبل از جنگ اوکراین، اکثر تاجران و واردکنندگان روس از کشور‌های اروپایی تامین کالا می‌کردند، ادامه داد: به تازگی سمت و سوی این تجار به سمت ایران و کشور‌های خاورمیانه است.

وی نمایشگاه بین المللی صادرات به روسیه را بستری برای معرفی ظرفیت‌ها اعلام کرد و گفت: این امکان فراهم شده که هریک از واحد‌های تولیدی در راستای تخصص و تولید خودشان به صورت مستقیم با تجار رو در رو صحبت کنند.

رونق تولید کشور با فرصت‌های صادراتی در نمایشگاه بین المللی صادرات به زنجان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: تنوع در بازار صادراتی، یکی از کلید واژه‌هایی بوده که در صنعت توزیع استان هم تاکید شده است.

احمد خداوردی تاکید کرد: یکی از محور‌های کلیدی، بحث صادرات و استفاده از ظرفیت صادراتی استان است و نمایشگاه صادرات به روسیه این فرصت را فراهم خواهد کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان افزود: در بخش‌هایی که ما تولیدات مازاد داریم، اگر بتوانیم با برنامه ریزی مناسب به کشور‌های هدفی که از ابتدا هم با آن‌ها ارتباط داشته ایم، صادرات داشته باشیم، بسیار حائز اهمیت است.

نمایشگاه بین المللی صادرات به روسیه به میزبانی زنجان از ۱۸ مهرماه به مدت سه روز برگزار می‌شود.

ادامه مطلب  مهمترین معیارهای شیک پوشی؛ چگونه همواره خوشتیپ و شیک باشیم؟منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید