31 تیر 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

هاآرتص: اسرائیل برای بقا دست و پا می‌زند اما نتانیاهو برای خودش

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

هاآرتص: اسرائیل برای بقا دست و پا می‌زند اما نتانیاهو برای خودش

هاآرتص: اسرائیل برای بقا دست و پا می‌زند اما نتانیاهو برای خودشبه گزارش خبرآنلاین رسانه عبری گزارش داد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تمایلی به ترک غزه ندارد و هشدارهای «یوآو گالانت» وزیر جنگ و «هرتزی هالوی» رئیس ستاد رژیم اشغالگر را نادیده گرفته است.

به نقل از ایسنا روابط پرتنش بین نتانیاهو و سران ارتش رژیم صهیونیستی و همچنین آژانس امنیتی «شین‌بت» به‌زودی با یک مانع دیگر روبرو خواهد شد: گالانت و ژنرال‌های این ارتش به دنبال پایان زودهنگام عملیات در رفح بوده و به سمت رویکردی حرکت می‌کنند که شامل حملات محدود در غزه خواهد بود و در آن نظامیان صهیونیست برای نبرد احتمالی با حزب‌الله در یک جنگ تمام‌عیار آماده می‌شوند.

هاآرتص نتانیاهو را چهره‌ای خودشیفته توصیف کرده است که به چیزی جز بقای خود اهمیتی نمی‌دهد و در این راه، نه‌تنها جان فلسطینی‌ها، بلکه جان سربازان صهیونیست و ساکنان اراضی اشغالی را هم نادیده می‌گیرد.

رسانه عبری با اشاره به مخالفت نتانیاهو با واداشتن یهودیان فوق‌ارتدوکس به جنگیدن در ارتش صهیونیستی، گزارش داد نتانیاهو می‌داند که این ارتش با کمبود شدید نیرو مواجه است، اما توجهی به این امر ندارد و تنها به ماندن در قدرت فکر می‌کند. ارتدکس‌های تندرو در رژیم صهیونیستی تقش مهمی در بقای کابینه نتانیاهو دارند و اگر او معافیت آن‌ها از حضور در جنگ را لغو کند، آینده‌اش به‌عنوان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد.

چند دعای سریع الاجابه برای برآورده شدن حاجات در محرم

«یحیی السنوار» رهبر حماس در غزه تنها راه خروج از این وضعیت را برقراری آتش‌بس کامل و بلندمدت در ازای تبادل اسرا می‌داند. در مقابل، نتانیاهو حاضر به پذیرش این شروط نیست و آن را نماد شکست رژیم صهیونیستی در جنگ غزه می‌داند. به گزارش هاآرتص، نتانیاهو، گالانت، هالوی و شین‌بت بر سر دستاوردهای این جنگ و رویکردی که ارتش این رژیم باید اتخاذ کند، اختلاف دارند.

رسانه عبری شخص نتانیاهو را مسئول مستقیم آزادنشدن اسرای صهیونیست دانست و از مخالفان خواست با خروج از کنست و برپایی تظاهرات گسترده، کابینه نتانیاهو را به زیر بکشند.

یک مقام سابق ارتش رژیم صهیونیستی که به نتانیاهو نزدیک است، این هفته در گفت‌وگو با یک رادیوی عبری گفت این جنگ سه سال طول خواهد کشید.

یک رسانه عبری اخیراً به نقل از هالوی ادعا کرده رژیم اشغالگر باور دارد که در شرف شکست آخرین گردان‌های حماس در غزه است و در هفته‌های آینده بخش اعظم نظامیان صهیونیست از غزه خارج خواهند شد.

به گزارش هاآرتص، رژیم صهیونیستی همچنین نتوانسته حملات خود به غزه را برای ساکنان اراضی اشغالی توجیه کند و نتانیاهو همچنان بر مفهوم گنگ و مبهم «پیروزی کامل» بر حماس تاکید دارد؛ مفهومی که از واقعیت به دور است.

آشنایی با معنی دیو در شاهنامه تاریخ خانه سازی و شهرسازی در ایران بر اساس شاهنامه

به گزارش رسانه عبری، نماینده ویژه آمریکا در امور اراضی اشغالی روز دوشنبه به منطقه سفر کرد، زیرا واشنگتن نگران افزایش تنش‌های میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان هستند سعی دارند از یک درگیری تمام‌عیار جلوگیری کنند.

به اذعان این رسانه عبری، حزب‌الله لبنان از وضعیت موجود در مرز شمالی اراضی اشغالی رضایت دارد و توانسته خواست خود را به رژیم صهیونیستی تحمیل کند. حزب‌الله ابتکار عمل را در این منطقه به دست گرفته و تمام اقدامات رژیم صهیونیستی واکنشی هستند. از این رو، واشنگتن باور دارد که احتمال سر زدن اقدامی پیش‌بینی‌نشده که تنش‌ها را به شدت تشدید دهد، از سوی تل‌آویو بیشتر است تا حزب‌الله.

«ایهود باراک» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی می‌گوید این رژیم با رهبری نتانیاهو نمی‌تواند برای تهدیدات فعلی آماده شود، از جمله تهدید ایران. او می‌گوید: «این بحران باید توسط یک دولت دیگر مدیریت شود. دولت کنونی توانمند نیست. نتانیاهو با وضعیت روانی فعلی‌اش نمی‌تواند اسرائیل را رهبری کند. ارتباط او با واقعیت قطع شده است.»

او با اشاره به اظهارات نتانیاهو درباره نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۶ پس از جنگ دوم با لبنان، گفت: «مثل این است که کاپیتان تایتانیک درخواست یک کشتی دیگر داشته باشد.»

برجام در مواجهه با ترامپ

باراک می‌گوید نتانیاهو نه یک کشتی، بلکه ۲ کشتی را غرق کرده است، نخست در زمان عملیات طوفان الاقصی و سپس در ناتوانی در اداره جنگ غزه.

311311منبع: خبرآنلاین

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت