جدیدترین اخبار

واریزی ویژه رییس جمهور در حساب سهامداران

واریزی ویژه رییس جمهور در حساب سهامداران


پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش سایت دیجی سرگرمی: خبر مهم از افزایش سود سهام عدالت رسید که دولت قول داده است که به جاماندگان مبلغ ۱۰ میلیون تومان سهام عدالت پرداخت کند. سود سهام عدالت امسال دوبرابر شده و مرحله اول سود سهام عدالت به حساب سهامداران بزودی واریز خواهد شد. دارندگان سهام عدالت می توانند بدون ضامن از بانک ها وام خرد بگیرند.

امروز دوشنبه (۱۷ مهر ۱۴۰۲)، ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزارتومانی با احتساب و اعمال تمام افزایش سرمایه های شرکت های بورسی در این سهام به ۹ میلیون ۳۷۶ هزار و۸۹۲ تومان رسید.

بیشترین تاثیرگذاری بر شاخص بازار بورس از طریق نمادهای فولاد،فارس،فملی،شپنا،شستا،ذوب و پارس صورت گرفت و شاخص های آریا،وسپهر،بپاس،شگویا،خاور،فزر،انتخاب بیشترین تاثیر را بر شاخص بازار فرابورس گذاشتند. اغلب نمادهای موجود در پرتفوی سهام عدالت در معاملات امروز با کاهش قیمت مواجه شدند.

سهام عدالت ۴۹۰ هزار تومانی در ۱۷ مهر ۱۴۰۲

نام شرکت سهامی     

قیمت پایانی هر سهم

(تومان)

    تعداد سهم هر سهامدار

فارس       

۱۱۵۴

    ۱۱۶۸

شگویا     ۱۴۰۶     ۴۹

شاوان      ۱۹۹۵     ۵

دانا     ۳۹۵     ۴۵

بنیرو       ۳۷۲     ۳

رمپنا      ۱۱۶۰     ۱۴۳

اخابر     ۸۵۳     ۲۴۴

کگل      ۵۷۶     ۱۰۷

حکشتی‌      ۱۱۳۳      ۸۰

فولاد     ۵۲۳     ۲۵۲۰

فولاژ      ۱۴۸۲     ۴۸

فخوز      ۳۱۹     ۱۱۶

ساراب     ۳۲۸۹     ۹

ورنا      ۶۳۰     ۳

حپترو     ۴۸۹۳     ۱

کچاد      ۵۵۶     ۲۳۷

وپست      ۹۸۹     ۱۶

مارون      ۱۶۹۲۵     ۴۹

شپنا       ۷۵۹     ۴۱۶

شتران      ۴۰۳     ۲۶۰۰

شبندر     ۱۰۱۹     ۹۳۰

بسویچ     ۴۶۲     ۹

وبملت     ۴۳۴     ۳۰۵

وبصادر      ۱۹۹     ۱۴۲۷

خاور      ۳۲۶     ۴۲۰

ادامه مطلب  زندگی عادی در اتاق گاز!

وتجارت       ۲۲۹     ۱۸۲۲

فایرا     ۷۸۱     ۳۲

شراز      ۱۳۹۳     ۴

جم     ۴۴۶۹     ۴۲

فملی     ۶۹۸     ۱۸۴۰

سدشت     ۵۳۷۸     ۸

بفجر      ۱۸۹۳     ۳۸

وتوصا     ۱۱۳     ۱۲

 شبریز      ۱۱۷۰     ۴۱

خساپا     ۲۲۳     ۳۶

لکما     ۱۸۳     ۲۲

بترانس      ۲۶۰     ۳

پس از پایان معاملات امروز بازار بورس ایران (۱۷ مهر ۱۴۰۲) ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی دارندگان این سهام به ۱۰ میلیون و۴۴۶ هزار و۱۷۹ تومان رسید.

تعداد هرسهم برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی خود را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام شرکت سهامی     

قیمت پایانی هر سهم

(تومان)

    تعداد سهم هر سهامدار

فارس       ۱۱۵۴     ۲۲۹۲

شگویا     ۱۴۰۶     ۴۷

شاوان      ۱۹۹۵     ۴

دانا     ۳۹۵     ۱۶

بنیرو       ۳۷۲     ۳

رمپنا      ۱۱۶۰     ۱۳۷

اخابر     ۸۵۳     ۲۳۹

کگل      ۵۷۶     ۱۰۴

حکشتی‌      ۱۱۳۳     ۷۸

فولاد     ۵۲۳     ۲۵۲۰

فولاژ      ۱۴۸۲     ۷۳

فخوز     ۳۱۹     ۲۹۶

ساراب     ۳۲۸۹     ۳

ورنا     ۶۳۰     ۳

حپترو     ۴۸۹۳     ۱

کچاد     ۵۵۶     ۱۸۱

وپست      ۹۸۹     ۱۶

مارون      ۱۶۹۲۵     ۴۷

شپنا       ۷۵۹     ۱۰۰۸

شتران      ۴۰۳     ۲۰۹۰

شبندر      ۱۰۱۹     ۹۱۲

بسویچ     ۴۶۲     ۹

وبملت     ۴۳۴     ۲۹۹

وبصادر      ۱۹۹     ۱۴۰۰

خودرو     ۲۶۲     ۴۷

وتجارت       ۲۲۹     ۱۷۸۸

 فایرا     ۷۸۱     ۳۱

شراز      ۱۳۹۳     ۴

جم     ۴۴۶۹     ۴۱

فملی     ۶۹۸     ۱۴۷۳

سدشت     ۵۳۷۸     ۸

بفجر     

۱۸۹۳

    ۳۸

وتوصا     ۱۱۳     ۱۲

ادامه مطلب  «حجاب‌بان» چون موضوعی نیست که کسی به آن افتخار کند، همه سعی می‌کنند بگویند ربطی به ما ندارد/ حجاب مسأله اصلی دولت شده است

شبریز     ۱۱۷۰     ۱۵

خساپا     ۲۲۳     ۳۹

لکما     ۱۸۳     ۲۲

بترانس     

۲۶۰

مجید عشقی رئیس سازمان بورس در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سود سهام عدالت هنوز در شورای عالی بورس تصویب نشده و به محض اینکه سود مشخص شود تصمیم‌گیری انجام می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت بورس تا پایان سال، گفت: نمی‌توانیم در خصوص وضعیت بورس شرایطی را اعلام کنیم چرا که عوامل مختلفی دخیل هستند اما با توجه به عوامل بنیادین، سود و … به نظر می‌رسد که شرایط با ثباتی را شاهد هستیم و اتفاق منفی به نظر نمی‌رسد رخ دهد.

رئیس سازمان بورس در پاسخ به سوالی در خصوص بازار توافقی، تصریح کرد: بازار توافقی را برای اصلاح وضعیت پایه ایجاد کردیم. دوره‌های مختلفی در صعود و فرود بازار داشتیم اما سرمایه‌گذاران بدون توجه به شرایط شرکت‌های پایه معامله انجام می‌دادند. این شرکت‌ها معمولا اخراجی هستند و تداوم فعالیت آنها جای سوال است

وی با تاکید بر اینکه شرایط ورود شرکت‌ها در بازار توافقی سخت تر از بازار پایه است اما پس آن با شرایطی مانند تعیین دامنه نوسان آزاد و حجم مبنا براساس توافق کارگزاران معاملات تسهیل می‌شود‌، افزود: امیدواریم شرایطی فراهم شود تا این شرکت‌ها به بازار بالاتر منتقل شوند.

عشقی در پایان گفت: اگر این شرکت‌ها امکان پذیرش ندارند صلاح بر این است که معاملات در همین بازار ادامه پیدا کند و دیگر پذیرش شرکت جدید در بازار پایه را شاهد نخواهیم بود.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت گفت: طبق هماهنگی انجام شده با قوه قضائیه، انتقال قهری سهام عدالت متوفیان به ورثه تا پایان مهرماه انجام می‌شود.

عسگر توکلی در مورد انتقال قهری سهام عدالت متوفیان به ذی‌نفعان و وراث گفت: در فرآیند همکاری که بین قوه قضائیه، سازمان بورس و سازمان خصوصی‌سازی انجام شده، قرار است تا پایان مهر ماه جاری این انتقال قهری انجام شود.

ادامه مطلب  دسته گل عروس پاییزی| راهنمای انتخاب گل‌های مناسب برای داشتن بهترین دسته گل

وی گفت: مردم برای انتقال قهری سهام عدالت لازم نیست وارد هیچ لینک و یا سایتی نشوند، بلکه منتظر بمانند و به زودی اعلام می‌شود که یا به دفاتر کارگزاری و یا دفاتر دولت الکترونیک باید مراجعه کنند و بدون پرداخت هیچ وجهی انتقال قهری سهام عدالت متوفیان به وراث و ذی‌نفعان انجام می‌شود.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت همچنین گفت: مردم مراقب کلاهبرداران باشند و هیچ لینکی و یا سایت غیررسمی را باز نکنند و اخبار سهام عدالت را از خبرگزاری‌های معتبر و مسؤولان مربوطه پیگیری کنند.

توکلی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در مورد نحوه بازگشایی نمادهای شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت گفت: قرار است، شورای عالی بورس در این زمینه تصمیم‌گیری کند که هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده و از دو سه هفته قبل خبر جدید در مورد سهام عدالت نیامده است و باید شورای عالی بورس در این زمینه تصمیم‌گیری کند.

وی گفت: مسأله ما این است که متأسفانه هیچ سقفی برای خرید سهام عدالت توسط حقوقی‌ها و یا افراد حقیقی مشخص نشده و این بیم وجود دارد که ممکن است بعد از بازگشایی نمادهای استانی سهام عدالت عده‌ای اشخاص حقوقی و حتی حقیقی بخواهند سهام شرکت‌های مختلف استانی را تا یک درصد خریداری کنند و در انتخابات هیأت مدیره این شرکت‌ها کرسی‌های مدیریتی را به دست آوردند.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت گفت: هدف قانون‌گذار و همچنین سیاست‌های مقام معظم رهبری در مورد سهام عدالت این است که مردم سهامدار شوند و مدیریت سهام عدالت هم دست مردم باشد اما وقتی که سقفی برای خرید سهام عدالت تعریف نشود، ممکن است شرکت‌های حقوقی و یا افراد حقیقی با سرمایه‌های کلان مدیریت شرکت‌های استانی را به دست بگیرند و هلدینگ‌های بسیار با ارزش را به چنگ آورند.

توکلی همچنین در مورد اینکه آیا سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال گذشته امسال در یک نوبت و یا دو نوبت پرداخت می‌شود گفت: ما اصرار داریم سود سهام عدالت مانند سال گذشته در دو نوبت آخر پاییز و آخر اسفند پرداخت شود، اما هنوز شورای عالی بورس در این زمینه تصمیم‌گیری نکرده است، البته شرکت‌های سرمایه‌پذیر ملزم هستند حداکثر ۴ ماه بعد از مجمع عمومی سودهای خود را برای سهامداران عدالت واریز کنند.

ادامه مطلب  حادثه مرگبار در پاتوق فروشنده موادمخدر شرق تهران

وی این را هم گفت: ما گرچه مخالف هستیم که سودهای سهام عدالت به یک شرکت خصوصی به نام سپرده‌گذاری مرکزی واریز می‌شود، اما اگر شورای عالی بورس دو نوبتی‌ بودن سود سهام عدالت تصویب کند باید این سودها در جایی واریز و تجمیع شده و به حساب ذی‌نفعان پرداخت شود.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت همچنین در مورد شیوه معاملاتی شدن نمادهای استانی سهام عدالت گفت: آقای علیزاده عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در تذکر شفاهی در صحن مجلس اعلام کرد، شنیده‌های ما حاکی از این است که مدلی که وزارت اقتصاد برای معاملاتی شدن سهام عدالت در نظر گرفته دارای ایراد است، اما هنوز این مدل به دست ما نرسیده و خبر موثقی نداریم.

توکلی همچنین در مورد میزان سود سهام عدالت گفت: امسال هم مانند سال گذشته برای سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی بیش از یک میلیون تومان و برای سهام عدالت افراد کمیته امداد امام خمینی (ره) بین ۲.۲ تا ۲.۵ میلیون تومان سود مربوط به عملکرد سال گذشته واریز خواهد شد و ما اصرار داریم سود در دو نوبت آخر پاییز و آخر زمستان برای ذی‌نفعان واریز شود./مکتوب نامه

وی همچنین گفت: طی ۱۵ سال گذشته حدود ۳.۵ میلیون نفر از سهامداران عدالت فوت شده‌اند و برای انتقال قهری سهام این افراد به وراث احتمالا ترتیبی اتخاذ می‌شود که بر اساس حروف الفبا یا تاریخ فوت این افراد مردم به کارگزاری‌ها مراجعه کنند اما قبل از آن سهامداران عدالت باید توجه کنند که وارد لینک‌های فضای مجازی نشوند و هیچ پولی پرداخت نکنند که این سایت‌ها به ظن کلاهبرداری درصدد خالی کردن حساب سهامداران عدالت است.

ادامه مطلب  آیا میدانستید میانگین نمرات امتحان نهایی سال 1402، 02/10 بوده است؟

سهام عدالت که از سال ۱۳۸۵ در کشور اجرا شد، با هدف مشارکت دادن ۶ دهک کم درآمد جامعه در اقتصاد و شرکت‌های مهمی بورسی انجام شده و از سال ۹۹ که بحث آزادسازی سهام عدالت انجام شد حدود ۱۹ میلیون نفر روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده و ۳۰ میلیون نفر در روش مدیریت غیرمستقیم باقی مانده‌اند که پس از آن شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی از تیر ماه سال ۹۹ به تدریج وارد بازار سرمایه شدند، اما بعد از ریزش بازار این نمادها متوقف شد و تا کنون هم غیرمعاملاتی هستند و برای انجام امورات آن باید شورای عالی بورس تصمیم‌گیری کند./اندیشه معاصر

سهام عدالت ۱۴۰۲ دو مرحله‌ای پرداخت می‌شود؟

چندی پیش احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص زمان و چگونگی واریز سود سهام عدالت گفت: صورت‌های مالی سال ۱۴۰۱ شرکت‌های سهام عدالت به تازگی رسیده و اگر همزمان سودها پرداخت شود عدد آن افزایش می‌یابد.

وی افزود: اما اگر مانند سال گذشته سود برخی شرکت‌ها مانند پتروشیمی خلیج‌فارس با تاخیر مواجه شود پرداخت سود سهام عدالت دو مرحله‌ای خواهد شد.

پرداخت سهام عدالت همچون سال گذشته

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به سوال دیگری درباره نحوه و جزییات پرداخت سود سهام عدالت نیز اظهار کرد: سود سهام عدالت با توجه به اینکه شرکت‌ها به صورت تدریجی این کار را انجام می‌دهند اختلاف چند ماهه را شاهد هستیم و هنوز نهایی نشده است، اما احتمالا در تاریخ‌های مشابه سال گذشته، سود سهام عدالت پرداخت خواهد شد
منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید