جدیدترین اخبار

واکنش وزارت خارجه فرانسه به پرتاب موفق ماهواره «نور ۳» توسط ایران

صد آنلاین | وزارت امور خارجه فرانسه امروز پنجشنبه به موفقیت ایران در هفته گذشته در خصوص قراردادن ماهواره تصویربرداری «نور ۳» در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین واکنش نشان داد.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش صد آنلاین ، در بیانیه وزارت خارجه فرانسه ادعا شده است: «فرانسه، پرتاب یک ماهواره در هفته گذشته که با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل مطابقت ندارد را محکوم می‌کند. با توجه به قرابت فراوان موجود در فناوری‌های مورد استفاده برای پرتاب‌های فضایی و پرتاب‌ موشک‌های بالیستیک، پرتاب این ماهواره تأثیر مستقیمی در پیشرفت‌های نگران‌کننده ایران در زمینه برنامه موشک‌های بالیستیک دارد.»

هفته گذشته خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن «بی سر و صدا اذعان می‌کند که ماهواره ایران با موفقیت به مدار زمین رسیده است.»

 

 

در گزارش این رسانه آمده است: «ایران روز چهارشنبه ادعا کرد که با موفقیت یک ماهواره تصویربرداری را به فضا پرتاب کرده است، اقدامی که می‌تواند تنش‌ها را با کشورهای غربی که نگران استفاده از فناوری فضایی آن برای تولید سلاح‌های اتمی هستند، بیشتر کند».

این خبرگزاری آمریکایی ادامه داد: «ایالات متحده بی سر و صدا اذعان کرده است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با موفقیت یک ماهواره تصویربرداری را این هفته در مدار قرار داد؛ ماهواره‌ای که شبیه به ماهواره‌هایی بود که قبلا توسط واشنگتن به دلیل کمک به برنامه موشکی بالستیک تهران مورد انتقاد قرار گرفته بود».

ادامه مطلب  ناوشکن دیلمان به زودی به نیروی دریایی ارتش الحاق می‌شود

ماهواره «نور ۳» که یک ماهواره‌ سنجشی و شناسایی است، چهارشنبه پنجم مهر ماه با موفقیت پرتاب شد. این ماهواره با سرعت ۷.۶ کیلومتر بر ثانیه و ۵۰۰ ثانیه پس از پرتاب در مدار ۴۵۰ کیلومتری قرار گرفت.این ماهواره و ماهواره‌بر هر دو در سازمان تحقیقات سپاه طراحی و ساخته شده است.

 منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید