جدیدترین اخبار

کارخانه تولید سوسیس و کالباس در تاکستان پلمپ شد

محمد صمدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان گفت: طبق گزارشات دریافتی از سازمان دامپزشکی و بهداشت و درمان، این کارخانه چندین فقره تخلف از قبیل استفاده از پوست مرغ، استخوان مرغ و گوشت‌های تاریخ گذشته در تولید سوسیس و کالباس و سایر تخلفات بهداشتی را در کارنامه خود داشته است.

صمدی ادامه داد: در آخرین بازدیدی که با همراهی کارشناسان اداره دامپزشکی و بهداشت و درمان از این کارخانه داشتیم نیم تن پوست و استخوان مرغ کشف و بلافاصله در محل دفن چاه ضایعات اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان معدوم شد.

وی افزود: به لحاظ بهداشتی و استاندارد‌های موجود استفاده از استخوان و پوست مرغ در صنایع سوسیس و کالباس سازی ممنوع می‌باشد، اما این شرکت برای کاهش هزینه‌های تولید به صورت غیر قانونی از پوست مرغ به عنوان جایگزین روغن نباتی استفاده می‌کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان افزود: به دلیل تخلفات صورت گرفته این کارخانه پلمپ و پرونده قضایی نیز برای نامبرده تشکیل گردید.

صمدی گفت: با توجه به اینکه بیش از ۳۵ نفر به صورت مستقیم در این کارخانه که روزانه ۲۰ تن تولید داشته فعالیت دارند و از طرفی دستگاه قضایی در راستای تحقق سند تحول قضایی به دنبال رفع موانع تولید بوده و از طرفی هم سلامت مردم خط قرمز قوه قضاییه می‌باشد، در صورت رفع نواقص و رعایت استاندارد‌های لازم این واحد رفع پلمپ خواهد شد.

ادامه مطلب  این جاده‌ها مسدود و یکطرفه شدند

وی تصریح کرد: بر خط شدن دوربین‌های نظارتی کارخانه در تمامی واحد ها، بکارگیری تمام وقت مسوول فنی با مدرک دکتری دامپزشکی از محل قانون ماده ۱۹، نظارت مستمر و هفتگی تیم مشترک دامپزشکی و بهداشت و درمان از کارخانه، عدم استفاده از مواد اولیه غیر بهداشتی از مواردی است که این کارخانه برای آغاز فعالیت دوباره باید اجرایی کند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان خاطر نشان کرد: از مردم عزیز درخواست می‌کنم در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی و موراد مشکوک مراتب را با سامانه تلفنی ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان و شهرستان‌ها در میان بگذارند تا در سریعترین زمان ممکن به تخلفات رسیدگی شده و با متخلفان و تهدید کنندگان بهداشت عمومی جامعه برخورد قانونی انجام گیرد.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید