جدیدترین اخبار

گرگ‌هایی که ناجی ژاپن شدند!/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این گرگ‌ها دندان‌های ترسناک، پوست پوشیده از مو و چشمان قرمز دارند و به کشاورزان کمک می‌کنند از محصولات خود محافظت کنند؛ از سال ۲۰۱۷ تا به امروز شرکتی به نام «Wolf Kamuy» فروش گرگ‌های رباتیک را با ویژگی‌هایی نظیر دندان‌های نیش، خز، چشم‌های LED قرمز چشمک زن و سری که قادر به تکان خوردن در دو طرف است و زوزه‌ای که ۹۰ دسی بل قدرت دارد، گسترش داده‌است.

اما گرازها تنها مشکل جوامع روستایی ژاپن نیستند؛ طبق گزارش های اخیر، «Wolf Kamuy» اکنون بسیاری از گرگ‌های مصنوعی خود را به عنوان بازدارنده خرس‌ها ارائه می‌دهد.

به نظر می‌رسد این گرگ‌های رباتیک که «ابر هیولا» نیز نامیده می‌شوند، نه تنها در محافظت از محصولات کشاورزان موثر هستند، بلکه در محافظت از خود کشاورزان نیز بسیار خوب عمل کرده‌اند؛ همانطور که در اول اکتبر بی‌بی‌سی گزارش داد که خرس‌ها به لطف ترکیبی از عوامل، از جمله تغییرات آب و هوا، جنگل‌زدایی و گسترش شهرها، در بسیاری از مناطق ژاپن یک مزاحمت فزاینده و گاهی حتی مرگبار هستند.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد که جمعیت خرس‌ها در مناطقی مانند هوکایدو در حال افزایش است. بنابر گزارش بی‌بی‌سی، برخی از محققان در مجموع تعداد خرس‌ها در اطراف هوکایدو را بیش از ۲۲۰۰۰ عدد تخمین زده‌اند. به دلیل همه این موارد، این منطقه حداقل ۱۵۰ حمله خرس را در طول شش دهه گذشته ثبت کرده‌است که تنها در سال ۲۰۲۱ چهار کشته برجای گذاشته است. در همین حال، خرس‌ها همچنان به شهرهای شلوغ‌تر هم مرز با مناطق حیات‌وحش سرگردان می‌شوند.

ادامه مطلب  آیا میدانستید میانگین نمرات امتحان نهایی سال 1402، 02/10 بوده است؟

منبع: popsci

۲۲۷۲۲۷منبع: خبرآنلاین

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید