جدیدترین اخبار

یزد چهارمین استان توسعه یافته صنعتی کشور

محمدکاظم صادقیان مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان یزد در دیدار با صنعتگران و تولیدکنندگان استان یزد گفت: یزد با تولید بیش از ۵۰ درصد کاشی و سرامیک کشور و تولید ۲۸ درصد محصولات نساجی کشور جایگاه بسیار مهمی در زمینه تولید این محصولات در سطح کشور دارد.

او افزود: یزد به عنوان چهارمین استان توسعه یافته صنعتی کشور نقش بسیار مهمی در صنعت کشور دارد و این استان رتبه اول کشور در زمینه تولید انواع روفرشی، رومبلی و انواع ترمه را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل صمت یزد از رتبه سوم یزد در تولید فولاد کشور خبر داد و گفت: ۱۵ درصد از تولیدات فولاد کشور متعلق به یزد است.

صادقیان اظهار داشت: در سطح استان یزد ۵۸ هزار و ۴۱۵ واحد صنفی مشغول به فعالیت هستند که این واحد‌های صنفی توانسته‌اند زمینه اشتغال ۱۵۰ هزار نفر را فراهم کنند.

او تصریح کرد: اشتغال واحد‌های صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در استان یزد ۱۰۷ هزار نفر است که برای ایجاد این اشتغال‌ها ۳۸۴ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در سطح استان شده است.

مدیر کل صمت گفت: در سطح استان یزد ۳ هزار و ۳۳۰ پروانه بهره برداری صادر شده است که از این لحاظ جز استان‌های موفق در سطح کشور محسوب می‌شود.

ادامه مطلب  ترفندهای آرایشی برای بزرگتر نشان دادن چشم‌ها

صادقیان تعداد جواز‌های تأسیس صادر شده در استان یزد را ۳ هزار و ۴۵۵ فقره ذکر و خاطرنشان کرد: به واسطه این مجوز‌ها در سطح استان بیش از یک هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده که باعث اشتغال ۱۱۸ هزار نفر شده است.

او ادامه داد: یزد به واسطه وجود ۷۵۵ معدن فعال به عنوان یکی از استان‌های معدنی کشور است.

مدیر کل صمت با اشاره به سهم معادن از اشتغال استان ۱۴ هزار و ۵۳۴ نفر است بیان کرد: بر اساس برآورد‌های انجام شده ذخیره معادن استان بالغ بر ۲ هزار و ۱۴۷ میلیون تن است که در پنج ماه ابتدایی امسال ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از این معادن حقوق دولتی وصول شده است.

صادقیان وضعیت استان یزد را در زمینه صادرات نیز مناسب دانست و تصریح کرد: میزان صادرات استان یزد در سال گذشته ۴۷۳ میلیون دلار بود که کشور‌های عراق، پاکستان، امارات، افغانستان، ترکیه و عمان مهم‌ترین مقصد صادراتی کالا‌های استان یزد بوده است.

او افزود: کاشی و سرامیک، محصولات فولادی، محصولات پلاستیکی، محصولات شیمیایی، شیشه ساختمانی، شمش فولادی مهم‌ترین محصولات صادراتی استان یزد است.
مدیر کل صمت بیان کرد: تعداد کارت بازرگانی صادر شده در استان یزد ۹۱۷ فقره است.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

ادامه مطلب  سپاهانی‌ها به دنبال انتقام از الاتحاد در عربستان/ دیدار تشریفاتی نساجی برابر پرافتخارترین تیم آسیا

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید