31 اردیبهشت 1403
Search
Close this search box.
Tehran 15°C
جدیدترین اخبار

ارزهای دیجیتالی که باید در روزهای آینده زیر نظر بگیرید

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

ارزهای دیجیتالی که باید در روزهای آینده زیر نظر بگیرید


بازار ارزهای دیجیتال با فشار نزولی مواجه است و بیت کوین، ارز دیجیتال پیشتاز این بازار، برای حفظ موقعیت خود در بالای سطح ۶۰,۰۰۰ دلاری دست‌و‌پنجه نرم می‌کند. این نوسان بازار، عموماً بخشی از الگوی تاریخی اصلاح قیمت پس از هاوینگ بیت کوین تلقی می‌شود؛ فرآیندی که طی آن، بازار ارزهای دیجیتال پیش از صعود، افت را تجربه می‌کند.

به‌رغم چشم‌انداز کلی ناامیدکننده بازار، در گزارش تازه وب سایت فین‌بولد (Finbold) ۲ ارز دیجیتال شایسته توجه در هفته پیش‌رو و روزهای آتی را شناسایی کرده است. این ارزهای دیجیتال اتنا (Ethena) و ترون (Tron) هستند که با توجه به فاکتورهای بنیادین خود، ممکن است مسیر متفاوتی را طی کنند.

توجه: محتوای این مطلب صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و نباید به‌عنوان توصیه برای سرمایه‌گذاری تلقی شود. براساس اصول سرمایه‌گذاری، شما موظف هستید قبل از به خطر انداختن سرمایه، خودتان بررسی‌های کامل را داشته باشید و آگاهانه تصمیم بگیرید. اطلاعات ارائه شده در این مطلب صرفاً با هدف آگاهی‌بخشی به مخاطبان در رابطه با اتفاق‌های پیش رو منتشر شده است و جنبه سیگنال‌دهی ندارد؛ بنابراین، نویسنده و وب‌سایت ارزدیجیتال هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی شما ندارد.

اتنا در آستانه آزادسازی توکن

اتنا (Ethena)، یک پروتکل استیبل کوین نوآورانه مبتنی بر اتریوم است که با ارائه دلار مصنوعی از طریق توکن (USDe)، از بدو تولد در کانون توجهات بازار ارزهای دیجیتال بوده و حمایت چهره‌های سرشناس این حوزه نظیر آرتور هیز (Arthur Hayes)، بنیان‌گذار صرافی بیت‌مکس (BitMEX) را با خود همراه کرده است.

ارز دیجیتال اتنا (ENA) در هفته پیش رو در کانون توجهات خواهد بود؛ چرا که به دلیل برنامه آزادسازی توکن خود، این ارز دیجیتال پتانسیل نوسانات قیمتی بالایی دارد. طبق داده‌های توکن آنلاکس (TokenUnlocks) اتنا قصد دارد ۵۳.۶۰ میلیون توکن ENA، معادل تقریبی ۴۶ میلیون دلار و ۳.۷۶ درصد از کل عرضه در گردش خود را آزاد کند.

برنامه آزادسازی توکن اتنا

نحوه واکنش قیمت این توکن به این رویداد، به ویژه در بحبوحه شایعاتی مبنی بر شباهت احتمالی این پروژه با پروژه‌ شکست خورده‌ای نظیر ترا (Terra)، جالب توجه خواهد بود.

یک گزارش تازه از کریپتوکوانت (CryptoQuant) با تأکید بر این نگرانی، به دارندگان استیبل کوین USDe هشدار می‌دهد که نرخ نگهداری اتنا (بخشی از درآمد که به ذخایر استیبل کوین اختصاص می‌یابد) در یک بازار نزولی باید بالای ۳۲ درصد باقی بماند تا ریسک‌ها کاهش یابد.

این نوسانات مورد انتظار، به دنبال رشد اخیر قیمت اتنا پس از عرضه استیبل کوین USDe رخ می‌دهد. عرضه این محصول، با نرخ بازده سالانه (APY) چشمگیر ۶۷ درصدی، اتنا را به کانون توجهات سوق داد و سرمایه‌گذاران به دنبال بازدهی بالا را مجذوب خود کرد. این موج علاقه‌مندی، با افزایش فشار خرید، ارزش بازار این توکن را به فراتر از ۱ میلیارد دلار رساند.

در زمان نگارش این مطلب، بهای خرید اتنا در محدوده ۰.۸۲ دلاری قرار دارد و روزانه بیش از ۱ درصد افت داشته است. با وجود همگامی کلی با روند بازار، ارزش این توکن در هفته گذشته نزدیک به ۲۳ درصد کاهش یافته است.

عملکرد قدرتمند ترون در سه‌ماهه اول ۲۰۲۴

در کوتاه مدت، ترون (TRX) از جمله ارزهای دیجیتالی است که رشد متوسطی را شاهد است. این رشد قیمت، با عملکرد مطلوب بلاک چین ترون در شاخص‌های مختلف طی ۳ ماهه نخست سال ۲۰۲۴ هم‌زمان شده است.

به عنوان مثال، گردش تتر (Tether) بر بستر ترون در اولین فصل سال، از ۵۰ میلیارد دلار فراتر رفت. این نقطه عطف برای فعالان بازار پراهمیت است؛ زیرا جریان استیبل کوین‌ها عموماً به مثابه دروازه ورود نقدینگی فیات به دنیای ارزهای دیجیتال عمل نموده و قابلیت تأثیرگذاری بر قیمت‌ها در بلندمدت را دارد.

استیبل کوین‌ها در شبکه ترون
چارت ارزش بازار استیبل کوین‌ها در شبکه ترون

شایان ذکر است روند صعودی گردش استیبل کوین‌ها، افزایش تقاضا برای دارایی‌ها و نیز موج ورود سرمایه از بازارهای سنتی به حوزه ارزهای دیجیتال از طریق کانال استیبل کوین‌ها را نشان می‌دهد. افزون بر این، ترون هم‌اکنون رتبه نخست را در تعداد آدرس‌های فعال مرتبط با استیبل کوین‌ها در اختیار دارد که اهمیت آن در این بخش را دو چندان می‌کند.

در سه ماهه نخست ۲۰۲۴، به موازات رشد ۱۵ درصدی ارزش بازار ترون، درآمد دلاری این پروژه ۷ درصد افزایش یافت و ارزش کل قفل شده (TVL) در حوزه دیفای (DeFi) این پلتفرم نیز ۲۵ درصد صعود کرد.

ارزهای دیجیتالی که باید در روزهای آینده زیر نظر بگیرید

با این وجود، هنوز مشخص نیست که آیا TRX خواهد توانست مومنتوم ناشی از عملکرد قدرتمند فصل نخست را حفظ نماید یا تحت تأثیر احساسات عمومی کل بازار قرار خواهد گرفت. در زمان تنظیم این گزارش، قیمت خرید ترون در محدوده ۰.۱۱ دلاری قرار دارد و تقریبا هیچ تغییر قیمتی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته را ثبت کرده است. در بازه هفتگی نیز قیمت ترون نزدیک به ۸ درصد افزایش یافته است.

با توجه به شرایط حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال، ذکر این نکته ضروری است که عوامل زیربنایی مطرح شده، لزوماً نقش تعیین‌کننده‌ای در سرنوشت نهایی ارزهای دیجیتال برجسته شده در این گزارش نخواهند داشت؛ چرا که آنها می‌توانند از فضای عمومی حاکم بر کل بازار تأثیر پذیرند.

منبع: ارز دیجیتال

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
تخفیف 20 درصد اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت