4 خرداد 1403
Tehran 20°C
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

ارز دیجیتال رایگان برای وفادارها: ۱۰ پروژه که احتمال ایردراپ دارند + آموزش شرکت در هر ایردراپ

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

ارز دیجیتال رایگان برای وفادارها: ۱۰ پروژه که احتمال ایردراپ دارند + آموزش شرکت در هر ایردراپ

در طول ماه‌ها و سال‌های گذشته و با عرضه ایردراپ‌های بزرگی مانند آربیتروم و آپتیمیزم، تب‌وتاب دنبال‌کردن پروژه‌های مطرحی که احتمال عرضه توکن در آینده و انجام ایردراپ دارند، میان فعالان فضای ارزهای دیجیتال تشدید شده است.

اخیراً پروژه‌های قدرتمند و موردانتظار زیادی مانند شبکه لایه ۲ اتریومی بیس (Base)، وابسته به مجموعه کوین بیس، کار خود را رسماً آغاز کرده‌اند و کاربرانِ این‌روزهای فضای ارزهای دیجیتال هم انتظار ندارند پروژه‌هایی با این حجم از سرمایه‌گذاری و پشتوانه، برای پذیرندگان اولیه خود پاداشی در نظر نگرفته باشند.

به‌طور کلی پروژه‌های بزرگی که قصد ایردراپ دارند، توکن‌های خود را به کاربرانی اهدا می‌کنند که در روزهای ابتدایی راه‌اندازی پروژه به آنها پیوسته و همواره حضوری فعال داشته‌اند.

همیشه برای پاداش‌دادن به اولین پذیرندگان پروژه‌های ارز دیجیتال دلایل خوبی وجود دارد. در ایردراپ‌‌ها ثروت و حق تصمیم‌گیری درباره آینده پروژه بین کاربران اولیه تقسیم می‌شود و این افراد به‌‌نوعی پاداش زمانی را که صرف فعالیت در پروژه کرده‌اند، دریافت می‌کنند. ایردراپ‌ها جامعه پروژه‌های ارز دیجیتال را تقویت می‌کنند و بازاریابی بسیار خوبی هم برای آشنا‌کردن کاربران جدید با پروژه‌ها هستند.

CNN منافع غرب در خاورمیانه را مهمتر از ماجراجویی‌های اسرائیل می‌داند

می‌توان گفت در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری در تاریخ ارزهای دیجیتال، گزینه‌های احتمالی برای دریافت ایردراپ وجود دارد. البته که تنها برخی از این گزینه‌ها معتبر هستند و ارزش فعالیت دارند و مابقی پروژه‌های چندان قابل‌اطمینانی به حساب نمی‌آیند.

مطلبی که در ادامه می‌خوانید بر اساس رشته‌توییتی از سایکلوپ (Cyclop)، یکی از کاربران باتجربه و فعال در زمینه معرفی پروژه‌های مستعد ایردراپ در توییتر نوشته شده است. سایکلوپ در این مطلب پروژه‌هایی که احتمال دارد در آینده ایردراپ انجام دهند، در سه سطح طبقه‌بندی کرده است و به‌نظر می‌رسد این طبقه‌بندی عمدتاً بر اساس نزدیکی زمانی به توزیع هر ایردراپ و میزان شانسی که برای انجام آن قائل شده، صورت گرفته است.

طبقه‌بندی پروژه‌هایی که احتمال ایردراپ دارند.

۲۴ پروژه منتخب سایکلوپ همگی جزو پلتفرم‌ها یا پروتکل‌هایی هستند که جامعه کاربران ارزهای دیجیتال روی ایردراپ توکن آنها در آینده حساب باز کرده‌اند و انتظار دارند مانند بسیاری از پروژه‌های مطرح دیگری که در گذشته با ایردراپ‌هایشان کاربران را غافل‌گیر و البته از نظر مالی راضی کرده‌اند، پاسخ تلاش‌ها و صبر آنها برای تعامل با این پروژه‌ها داده شود.

فال حافظ امروز پنجشنبه 3 خرداد 1403

بااین‌حال، همواره و به دلایل مختلف ممکن است انجام ایردراپ پروژه‌ها زمان زیادی ببرد، خروجی و آورده مالی آن انتظارات شرکت‌کنندگان را برآورده نکند یا حتی ایردراپ به‌کلی انجام نشود و پروژه میزبان تصمیم بگیرد از روش‌های دیگری (مثل پیش‌فروش با قیمت‌های تخفیف‌خورده در صرافی‌ها) برای توزیع توکن‌های خود استفاده کند. این موارد جزو ریسک‌هایی هستند که هر کاربر باید پیش از تلاش برای دریافت ایردراپ پروژه‌ها آنها را بپذیرد.

توجه داشته باشید فعالیت در پروژه‌های معرفی‌شده در این مطلب یا هر پروژه دیگری، به قصد دریافت ایردراپ، علاوه‌بر تجربه اولیه و آشنایی با فضای ارزهای دیجیتال، نیاز به بررسی و تحقیق درباره هر پروژه به‌صورت شخصی، پرداخت هزینه برای کارمزدها و پذیرش ریسک‌های آن دارد و در عین حال، هیچ تضمینی برای بازگشت سرمایه وجود ندارد.

تماشا کنید: ایردراپ ارز دیجیتال چیست و چگونه از آنها کسب درآمد کنیم؟

ایردراپ‌های احتمالی آینده

در ادامه نام ۱۰ پروژه سرشناس از فهرست پروژه‌های منتخب سایکلوپ همراه با معرفی اجمالی آنها، آدرس صفحه رسمی توییتر و لینکی حاوی استراتژی پیشنهادی برای دریافت ایردراپ هر پروژه آمده است. برای اینکه مشمول ایردراپ باشید، باید روی هر پروژه‌ فعالیت‌هایی انجام دهید تا به‌عنوان کاربر وفادار پلتفرم در نظر گرفته شوید.

این حجم از کتابخوانی رهبری در کنار فعالیت‌های سیاسی‌ بی نظیر است

مجدداً تأکید می‌کنیم که تمام این ایردراپ‌ها احتمالی هستند و نمی‌توان با استناد به این فهرست از قطعی‌بودن انجام ایردراپ و نحوه شرکت در آنها مطمئن شد. ضمن اینکه درصورت انجام ایردراپ نیز ممکن است پروژه میزبان، کاربران واجد شرایط دریافت ایردراپ خود را بسته به موارد خاصی مانند حجم و تعداد تراکنش‌ها یا پخش‌شدن فعالیت‌ها در بازه‌های زمانی طولانی دسته‌بندی کند و صرفاً به گروه خاصی از کاربران پاداش تعلق گیرد.

۱. لِیِر زیرو (LayerZero)

لیر زیرو یک پروتکل میان‌زنجیره‌ای است که امکان برقراری ارتباط میان شبکه‌های بلاک چینی مختلف و انتقال اطلاعات بین آنها را ممکن می‌کند. گزارش‌ها نشان می‌دهد لیر زیرو تاکنون ۳۰۰میلیون دلار سرمایه جذب کرده است و کاربران زیادی روی ایردراپ احتمالی آن در آینده حساب باز کرده‌اند.

+ توییتر لیر زیرو

۲. زی‌کی‌سینک (zkSync)

زی‌کی‌سینک یک شبکه لایه ۲ اتریومی است که از فناوری رول‌آپ اثبات دانایی صفر (ZK-rollup) استفاده می‌کند و هدف اصلی آن به‌طور خلاصه مقیاس‌پذیرترکردن اتریوم برای انجام تراکنش‌ها با هزینه کمتر و سرعت بیشتر است. زی‌کی‌سینک تاکنون ۴۵۰میلیون دلار جذب سرمایه داشته است و از نظر تعداد تراکنش‌های پردازشی در هر ماه، هم‌اکنون شلوغ‌ترین شبکه لایه ۲ اتریومی محسوب می‌شود.

ساخت فرهنگسرای شهریار قم به مراحل پایانی رسید

+ توییتر زی‌کی‌سینک

۳. استارکنت (Starknet)

استارکنت نیز مانند زی‌کی‌سینک یک شبکه لایه ۲ اتریومی است که از فناوری ZK-rollup استفاده می‌کند و حدود ۳۰۰میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. در مقایسه با سایر پروتکل‌های لایه ۲ اتریومی، استارکنت جزو شلوغ‌ترین شبکه‌ها از نظر تعداد تراکنش کاربران محسوب می‌شود و از حیث ارزش کل قفل‌شده (TVL) نیز در رقابت با پروژه‌های قدرتمندی مثل آربیتروم، آپتیمیزم و dYdX، با ۱۴۴میلیون دلار در رتبه ششم قرار می‌گیرد.

+ توییتر استارکنت

۴. کانسنسیس (Consensys)

کانسنسیس یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در زمینه توسعه نرم‌افزارهای مرتبط با بلاک چین و وب۳ محسوب می‌شود و تاکنون ۷۲۵میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. این شرکت علاوه‌بر کیف پول پرطرفدار متامسک، توسعه‌دهنده پروژه‌هایی مثل لینیا (Linea) و اینفورا (Infura) است.

+ توییتر کانسنسیس

۵. متامسک (MetaMask)

متامسک نیازی به معرفی ندارد و با اختلاف پرطرفدارترین کیف پول میان کاربران فضای ارزهای دیجیتال است. در رشته توییت‌های مربوط به آموزش شرکت در ایردراپ کانسنسیس به فعالیت‌های مربوط به پروژه‌های متامسک و لینیا اشاره شده است. با‌این‌حال، با توجه به جامعه بسیار بزرگ کاربران این کیف پول و گمانه‌زنی‌های متعددی که درباره ایردراپ متامسک از سال‌های گذشته وجود دارد، نحوه شرکت در این ایردراپ در لینک زیر جداگانه بررسی شده است.

واریز 7 میلیونی امشب به حساب دارندگان سهام عدالت

+ توییتر متامسک

۶. زی‌کی‌ای‌وی‌ام پالیگان (Polygon zkEVM)

زی‌کی‌ای‌وی‌ام یک شبکه لایه ۲ اتریومی است که توسط تیم پالیگان توسعه داده شده است و علاوه‌بر سازگاری با ماشین مجازی اتریوم از فناوری اثبات دانایی صفر نیز استفاده می‌کند. شانس انجام ایردراپ توسط این پروژه بالا ارزیابی می‌شود و حتی سندیپ نیلوال (Sandeep Nailwal)، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار پالیگان نیز در گذشته اشاره‌ای به انجام ایردراپ این پروژه داشته است.

+ توییتر زی‌کی‌ای‌وی‌ام پالیگان

۷. ونوم (Venom)

ونوم یک بلاکچین مستقل مبتنی بر اثبات سهام است که هم‌اکنون شبکه آزمایشی (Testnet) آن در دسترس قرار دارد و هدف آن توسعه زیرساختی مقیاس‌پذیر و منعطف نسبت به رشد جامعه کاربران توصیف شده است. صندوق وابسته به بنیاد ونوم ابتدای سال ۲۰۲۳ اعلام کرد با مشارکت مؤسسه دیگری به نام آیسبرگ کپیتال (Iceberg Capital) مبلغ کم‌نظیر یک میلیارد دلار را به سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های حوزه ارزهای دیجیتال اختصاص داده است.

+ توییتر ونوم

۸. اوربیتر فایننس (Orbiter Finance)

اوربیتر فایننس یک پل میان‌زنجیره‌ای (Bridge) با پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از شبکه‌های بلاکچینی است. عرضه توکن اوربیتر فایننس تأیید شده است و اخیراً صفحه توییتر رسمی این پروژه نیز اشاره‌ای به رشته‌توییتی داشته است که این مطلب بر اساس آن نوشته شده است.

واکنش صفحه توییتر اوربیتر فایننس به توییتی درباره ایردراپ احتمالی این پروژه.

+ توییتر اوربیتر فایننس

۹. اسکرول (Scroll)

اسکرول نیز یکی دیگر از شبکه‌های لایه ۲ اتریومی است که از فناوری اثبات بدون دانایی استفاده می‌کند و در مرحله تأمین مالی اولیه پروژه خود ۸۰میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. از آنجایی که شبکه اصلی این پروژه هنوز راه‌اندازی نشده است، بسیاری از کاربران معتقدند اکنون زمان مناسبی برای افزایش شانس دریافت این ایردراپ با فعالیت در شبکه آزمایشی است.

بارش باران و احتمال طوفان لحظه‌ای در تهران

+توییتر اسکرول

۱۰. بیس (Base)

پروژه بیس که با پشتیبانی تیم مجموعه کوین بیس، بزرگترین صرافی فعال در آمریکا راه‌اندازی شده، به‌صراحت اعلام کرده است که قصد ندارد توکنی برای شبکه خود راه‌اندازی کند. با این حال، کاربران زیادی هستند که همچنان با هدف دریافت ایردراپ در این شبکه فعالیت می‌کنند و استدلال‌شان هم این است که بسیاری از ایردراپ‌های بزرگ قبلی مثل آربیتروم و آپتیمیزم نیز پیش از توزیع توکن‌های خود ادعای مشابهی داشتند.

+ توییتر بیس

فقط فراموش نکنید که تمام این ایردراپ‌ها و همین‌طور شرایط شرکت‌داده‌شدن در آنها احتمالی هستند و قطعیتی در این مورد وجود ندارد. بنابراین، پیش از هر تصمیمی ریسک‌های آن را شخصاً برآورد کنید و در صورتی که تصمیم به ورود به فضای ایردراپ‌ها گرفتید، هرگز سرمایه ضروری خود را به این کار اختصاص ندهید.

منبع: ارز دیجیتال

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
تخفیف 20 درصد اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت