Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

از قتل شوهر با همدستی فرزند تا کلاهبرداری رایانه‌ای در فسا

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

از قتل شوهر با همدستی فرزند تا کلاهبرداری رایانه‌ای در فسا

مهم‌ترین حوادث روز شنبه ۸ مهرماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف ۲۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در خرمبید

جانشین فرمانده انتظامی استان فارس از توقیف یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در شهرستان خرمبید خبر داد. 

سردار یوسف ملک‌زاده جانشین فرمانده انتظامی استان فارس اظهار کرد: در تداوم اجرای طرح‌های عملیاتی، مأموران انتظامی خرمبید با همکاری پلیس امنیت اقتصادی فراجا، از تردد یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق در محور‌های مواصلاتی مطلع و سریعا به محل مذکور اعزام شدند.

او با بیان اینکه با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، کامیون مورد نظر شناسایی و توقیف شد، افزود: در بازرسی از این کامیون، ۵ هزار و ۶۰۰ قطعه انواع لوازم یدکی خودرو قاچاق و بدون مدارک قانونی کشف و در این خصوص راننده نیز دستگیر شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه ارزش این محموله قاچاق بنا به اظهار نظر کارشناسان مربوطه، ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: راننده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

متهم متواری را شناسایی کنید 

پلیس فارس با انتشار تصویری از یک متهم متواری از شهروندان خواست در صورت مشاهده یا شناسایی او مراتب را اطلاع دهند. 

فرماندهی انتظامی استان فارس با انتشار تصویر متهم متواری «داریوش میربد» از مردم خواست تا در صورت شناسایی این فرد، مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

ادامه مطلب  در تعطیلات عید به کدام شهرهای جنوبی برویم

متهم به مشخصات «داریوش میربد» تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی است.

بنا به درخواست مرجع قضائی، تصویر بدون پوشش این متهم در رسانه‌ها منتشر می‌شود تا کسانی که متهم را مشاهده و یا اطلاعاتی از او دارند، مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

موتورسیکلت قاچاق در شیراز توقیف شد 

فرمانده انتظامی شیراز گفت: ماموران یگان امداد این شهرستان موفق به توقیف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۴ میلیارد ریال شدند. 

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز بیان کرد: ماموران یگان امداد شیراز هنگام گشت زنی در یکی از محله‌های این شهرستان به یک دستگاه موتورسیکلت سنگین مشکوک شدند و آن را با اقدامات تخصصی متوقف کردند.

او با اشاره به اینکه موتورسیکلت توقیفی بدون هرگونه مجوز قانونی بود، گفت: راکب پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ شجاعی با بیان اینکه ارزش موتورسیکلت قاچاق کشف شده برابر نظر کارشناسان ۴ میلیارد ریال است، افزود: از شهروندان درخواست می‌شود در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرمجاز از جمله مکان‌های دپوی کالای قاچاق، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

قتل شوهر با همدستی فرزند در لارستان 

فرمانده انتظامی لارستان گفت: خانمی که به علت اختلافات خانوادگی با همکاری فرزندش اقدام به قتل همسر خود کرده بود، دستگیر شد. 

ادامه مطلب  واکاوی خریدهای زمستانی آبی‌ها طی سال‌های اخیر

سرهنگ سیدمحمد یوسفی فرمانده انتظامی لارستان اظهار کرد: در پی اعلام خبری مبنی بر وقوع فوت مشکوک مردی ۴۶ ساله در یکی از محله‌های شهرستان لارستان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.

او افزود: با انتقال متوفی به پزشکی قانونی و اعلام خانواده مبنی بر سکته، با اشاره به اقدامات تخصصی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد دارای آثار خفگی روی گردن است.

فرمانده انتظامی لارستان افزود: با پی بردن کارآگاهان به وجود اختلاف خانوادگی فی ما بین متوفی و همسرش، فرضیه قتل توسط همسر او قوت گرفت.

سرهنگ یوسفی تصریح کرد: ماموران ضمن هماهنگی با مرجع قضایی و با پیگیری‌های صورت گرفته متهمه ۴۶ ساله به همراه فرزند (پسر) ۱۶ ساله‌اش را دستگیر و به یگان انتظامی منتقل کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمه در مواجهه با شواهد و مدارک پلیس به قتل همسرش از طریق خفه کردن با همکاری پسر ۱۶ ساله‌اش به انگیزه اختلافات خانوادگی اعتراف کرد، گفت: متهمان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

مصالحه ۷۰ درصدی پرونده‌های قضایی توسط پلیس فارس 

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس از مصالحه بیش از ۷۰ درصدی پرونده‌های قضایی در ۶ ماهه نخست امسال در کلانتری‌ها خبر داد. 

ادامه مطلب  چطور در چند روز مهریه بگیریم؟

سرهنگ کاووس محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست امسال حدود ۳۴ هزار فقره پرونده به مشاوران و مددکاران اجتماعی کلانتری‌های استان فارس ارجاع شده که بیش از ۷۰ درصد از این پرونده‌ها توسط مشاوران کلانتری‌ها به مصالحه منجر شده است.

او افزود: مشاوران کلانتری‌های فرماندهی انتظامی استان فارس با نگرش به تخصص، تجربه و توانمندی بالایی که دارند، همواره پرونده‌های قضایی بخصوص پرونده‌های خانوادگی و اجتماعی را قبل از اینکه به سطوح بالاتری برسد، حل و فصل می‌کنند.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه بسیاری از پرونده‌های قضایی با تلاش و پیگیری مشاوران کلانتری قابل حل است، گفت: همچنین در ۶ ماهه نخست امسال ۴ هزار و ۲۵۰ نفر برای دریافت خدمات مشاوره‌ای به مرکز مشاوره آرامش پلیس فارس مراجعه کرده اند و به صورت تخصصی از خدمات مشاوره فردی در حوزه‌های روانشناسی، خانوادگی، اجتماعی، حقوقی، فردی، شغلی، تربیتی و ازدواج بهره‌مند شده اند.

او ادامه داد: تلاش در جهت سازش پرونده‌های قضایی در دوایر مددکاری اجتماعی کلانتری‌ها و ارائه خدمات مشاوره فردی در مرکز مشاوره آرامش پلیس فارس توسط کارشناسان و مشاوران متخصص، متعهد و مجرب و به صورت کاملاً تخصصی انجام می‌شود.

 معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس با بیان اینکه خدمات مشاوره و مددکاری یکی از بهترین راهکار‌ها در پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی است، گفت: مراکز مشاوره پلیس و دوایر مشاوره و مددکاری در کلانتری‌ها با هدف ارتقای سطح بهداشت روان شهروندان، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کاهش بار انتظامی و قضایی راه اندازی شده و با احساس مسئولیت در قبال شرایط اجتماعی و در جهت ارائه خدمات مشاوره‌ای برای عموم جامعه گام بر می‌دارد.

ادامه مطلب  آژیر قرمز هواشناسی برای وقوع کولاک برف و یخبندان در کشور

سرهنگ محمدی ادامه داد: مرکز مشاوره پلیس فارس در طول هفته به صورت صبح و عصر آماده ارائه خدمات مشاوره در زمینه‌های روانشناسی، خانوادگی، حقوقی، فردی، شغلی، تربیتی و ازدواج است.

 او افزود: شهروندان می‌توانند به «مرکز مشاوره آرامش پلیس فارس» واقع در میدان حر، روبروی کلانتری ۱۱ زند مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۲۲۲۷۰۰۶ در طول روز به صورت تلفنی نوبت بگیرند.

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس با بیان اینکه سامانه هوشمند تلفنی صدای مشاور با شماره ۰۹۶۵۸۰ هم آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به شهروندان است، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در ساعات اداری با این شماره ۰۹۶۵۸۰ تماس بگیرند و با اطمینان خاطر از رعایت اصول و اخلاق حرفه‌ای، توسط کارشناسان و مشاوران فرماندهی انتظامی استان فارس از خدمات مشاوره تلفنی نیز بهره‌مند شوند.

کلاهبرداری از ۲ نفر در فسا

 فرمانده انتظامی فسا گفت: کاربری که ۲ نفر شاکی را قربانی کلاهبرداری خود کرده بود، توسط پلیس فتا شهرستان شناسایی شد.

سرهنگ محمدهاشم قسام فرمانده انتظامی فسا اظهار کرد: در پی ارجاع ۲ فقره پرونده با عنوان کلاهبرداری رایانه ای، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

او افزود: کارشناسان پلیس فتا در تحقیقات اولیه مطلع شدند که متهم با ترفند‌های خاص با شکات تماس گرفته و پس از طرح دوستی و اعتماد آنان مبلغ ۱۵ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

ادامه مطلب  رهبری دستور دادند به آقای خوری درجه بدهند /نگرانی معاونان وزارت اطلاعات از نارضایتی ها در گفتگو با آیت الله 

فرمانده انتظامی فسا با بیان اینکه پس از پیگیری‌های قضایی وجه کلاهبرداری به حساب شاکیان بازگشت، به شهروندان توصیه کرد: حفظ هوشیاری و درایت در زمان مواجهه با موضوعات مشابه، از رسیدن سودجویان به اهداف شوم خود جلوگیری می‌کند.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید