4 خرداد 1403
Tehran 16°C
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

استقبال حماس از به رسمیت شناخته شدن فلسطین توسط ترینیداد و توباگو

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

استقبال حماس از به رسمیت شناخته شدن فلسطین توسط ترینیداد و توباگوبه گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری برنا، جنبش آزادی بخش حماس در بیانیه ای از اعلامیه دولت ترینیداد و توباگو برای به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک کشور مستقل استقبال کرد.

این جنبش در بیانیه خود اعلام کرد: در زمانی که فلسطینی ها توسط ارتش اسرائیلی کشته و آواره می شوند، این رویکرد را حمایت آشکار از حقوق مردم ما در قبال سرزمینشان می داند. 

طبق گزارش الجزیره حماس همچنین اعلام کرد: ما از همه کشورها می‌خواهیم که از حق مردم ما بر سرزمینشان حمایت کنند و کشور مستقل خود را با پایتختی قدس [بیت‌المقدس] تأسیس کنند و اقداماتی انجام دهند که اشغالگران و رهبران آن را مجبور به توقف نسل‌کشی کنند که روزانه مردم ما در جلوی اذهان عمومی متحمل می شوند.

پیشتر وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از اقدام جمهوری «ترینیداد و توباگو» برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین نیز استقبال کرد و آن را گامی مهم منطبق با قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی دانست.

طبق گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، این وزارتخانه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: به رسمیت شناختن کشور فلسطین توسط ترینیداد و توباگو گام مهمی است که به حمایت از تلاش‌های بین‌المللی برای پایان دادن به اشغالگری استعماری اسرائیل و دستیابی به صلح و ثبات در منطقه کمک می‌کند.

هزینه‌های درمان بیماران صعب‌العلاج بالاست/ برای انتقال ارز دارو به اروپا مشکل داریم

این وزارتخانه از بیانیه صادر شده توسط دولت ترینیداد و توباگو که طی آن بر اهمیت به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین در سرزمین خود و زندگی آزادانه در کشور مستقلشان تاکید شده است، استقبال کرد.

این وزارتخانه بار دیگر از همه کشورهای جهان که کشور فلسطین را به رسمیت نشناخته‌اند خواست تا هر چه سریعتر این اقدام را انجام دهند.

این بیانیه پس از آن صادر شد که دولت ترینیداد و توباگو اعلام کرد کشور فلسطین را به شگل رسمی به رسمیت شناخته است.

دولت ترینیداد و توباگو در بیانتیه‌ای در این باره اعلام کرد که این اقدام به صلح پایدار در منطقه کمک می‌کند.

در بیانیه دولت ترینیداد و توباگو همچنین آمده است: به رسمیت شناختن کشور فلسطین یک امر اخلاقی و عادلانه و بیانگر خواسته‌های مشروع ملت فلسطین و حمایت از آنها است.

پیشتر «ریاض منصور» سفیر و نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل متحد از رایزنی‌های جاری در زمینه به رسمیت شناختن کشور فلسطین از سوی چند کشور خبر داده بود.

ترینیداد و توباگو (Trinidad and Tobago) با نام رسمی جمهوری ترینیداد و توباگو کشوری جزیره‌ای در دریای کارائیب واقع در شمال آمریکای جنوبی است. این کشور در فاصله ۱۱ کیلومتری سواحل ونزوئلا و ۱۳۰ کیلومتری سواحل گرانادا واقع شده و به خاطر ذخایر نفت و گاز خود معروف است.

ستاره سرخپوش به دنبال پیوستن به استقلال

انتهای پیام/منبع: خبرگزاری برنا

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
تخفیف 20 درصد اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت