Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

این نوشیدنی‌های خوشمزه‌ باعث سرطان کبد می‌شوند

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

این نوشیدنی‌های خوشمزه‌ باعث سرطان کبد می‌شوند


کدخبر:
۴۴۵۳۱۵

//


محققان بیمارستان بریگهام و زنان، در مطالعه جدید خود به بررسی ارتباط بین مصرف نوشیدنی های شیرین شده با شکر و ایجاد بیماری مزمن کبد و سرطان کبد پرداخته اند.
به گزارش فرتاک نیوز،

محققان بیمارستان بریگهام و زنان، در مطالعه جدید خود به بررسی ارتباط بین مصرف نوشیدنی‌های شیرین شده با شکر و ایجاد بیماری مزمن کبد و سرطان کبد پرداخته‌اند. بیماری مزمن کبدی که می‌تواند به سرطان کبد بیانجامد، یکی از علل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می شود.

به گفته محققان، این، اولین مطالعه ای است که ارتباط بین مصرف نوشیدنی های شیرین شده با شکر و مرگ و میر ناشی از بیماری مزمن کبدی را گزارش می کند. نتایج تحقیقات پیشین همچنین نشان داده بود: مصرف زیاد این نوشیدنی ها با خطر بالاتر ابتلا به دیابت، چاقی، بیماری های قلبی و پوسیدگی دندان مرتبط هستند.

بر اساس نتایج این مطالعه که بر روی تقریباً ۱۰۰ هزار زن یائسه انجام شد، احتمال ابتلا به سرطان کبد و مرگ و میر ناشی از بیماری مزمن کبدی، در زنانی که روزانه یک یا چند نوشیدنی شیرین شده با شکر مصرف می کردند، به ترتیب ۸۵ درصد و ۶۸ درصد بیشتر از زنانی بود که کمتر از سه نوشیدنی شیرین در ماه مصرف می کردند.

ادامه مطلب  خداحافظی با لک های صورت با روغن بابونه + طرز تهیه روغن بابونه خانگی

دانشمندان اظهار داشتند: این یافته ‌ها، می توانند راه را برای توسعه و ایجاد یک استراتژی بهداشت عمومی به منظور کاهش خطر ابتلا به بیماری ‌های کبدی هموار کنند. یافته های تحقیقاتی در مجله JAMA منتشر شده است.


برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.آیا این خبر مفید بود؟کدخبر:
۴۴۵۳۱۵

//
منبع: فرتاک نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید