Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

بهره برداری از ۷۰ همت پروژه عمرانی در سفر دوم رئیس جمهوری به فارس

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

بهره برداری از ۷۰ همت پروژه عمرانی در سفر دوم رئیس جمهوری به فارس

محمود رضایی یادآور شد که این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف راه و مسکن، آب، صنعت، کشاورزی و منابع طبیعی، بهداشت و درمان، فرهنگ و هنر، برق رسانی، گازرسانی، ورزش و مدیریت شهری است.

او افزود که بهره برداری از طرح آزادراهی شیراز – اصفهان با رقمی افزون بر ۲۵۰ هزار میلیارد ریال بزرگترین و در عین حال اثرگذارترین مورد از این طرح‌های افتتاحی است.

او تصریح کرد که بهره برداری از این طرح فاصله شیراز تا اصفهان را به مدت ۲ ساعت و به طول ۱۳۵ کیلومتر کاهش می‌دهد.

رضایی تصریح کرد: بهره برداری از این طرح فاصله شیراز تا اصفهان را به مدت ۲ ساعت و به طول ۱۳۵ کیلومتر کاهش می‌دهد.

او گفت: که بیش از ۳۶ هزار میلیارد ریال از این میزان پروژه‌های افتتاحی همچنین در حوزه راهداری و آسفالت و بهسازی راه‌های روستایی است.

رضایی تصریح کرد: بالای ۶۰۰ کیلومتر آسفالت و بهسازی راه‌های روستایی با رقمی افزون بر ۱۱ هزار میلیارد ریال و همچنین سه هزار و ۱۰۰ کیلومتر بهسازی، اصلاح و روکش آسفالت در مسیر‌های اصلی و شریانی در سطح استان در این سفر مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

او یادآور شد: افتتاح طرح آبرسانی به شهر شیراز به میزان سالانه ۹۰ میلیون متر مکعب از طریق خط دوم سد درود زن نیز از جمله طرح‌های مهم افتتاحی سفر رئیس جمهور به استان فارس است.

ادامه مطلب  آینده اتریوم ؛ پیش‌بینی قیمت اتریوم Ether از سال ۲۰۲۴ تا سال ۲۰۴۰

رضایی گفت: همچنین آبرسانی به شهر‌های قیر و ارسنجان و ۱۰ روستای مسیر از طریق سد سلمان فارسی پروژه مهم دیگری است که در سفر دوم کابینه سیزدهم به فارس مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

معاون عمرانی استاندر فارس بهره برداری از ۱۰ هزار مسکن شهری و روستایی و واگذاری زمین به سه هزار متقاضی را از دیگر طرح‌های مهم افتتاحی سفر ۲ روزه رئیس جمهور و هیات دولت مرددمی سیزدهم به خطه پهناور و شهرستان‌های ۳۷ گانه آن ذکر کرد.

او همچنین بهره بردری از تصفیه خانه فاضلاب اقلید، افتتاح پست‌های فوق توزیع برق، پردیس‌های سینمایی، بازار پروتئین شیراز با اعتباری افزون بر ۲۰ هزار میلیارد ریال، چند طرح در حوزه پارک علم و فناوری در شهر‌های مختلف از جمله برج فناوری لارستان، پروژه‌های مختلف بیمارستانی و ورزشی را از دیگر طرح‌های مهم و بزرگ قابل افتتاح در این سفر ۲ روزه عنوان کرد.

رضایی همچنین از برخی درخواست‌های کلان وطرح‌های زیربنایی و توسعه‌ای در بخش‌های مختلف و تصویب آن‌ها در سفر دور دوم خبر داد و گفت: بر اساس برآورد اولیه برای این درخواست‌ها رقمی افزون بر ۳۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار یعنی معادل چهار برابر اعتبارات سفر نخست پیش بینی شده است.

او گفت: عملیات اجرایی ۲۰۰ کیلومتر آزادراه همزمن و در فاز دوم با حضور و دستور رئیس جمهور آغاز می‌شود که بتواند مسیر و اتصال شبکه آزادراهی این استان و شیراز از سمت دریا و شمال را به آب‌های جنوبی و شرق و غرب کشور تسهیل کند.

ادامه مطلب  هزینه تخمک اهدایی چقدر است؟منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید