Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

بوی بد دهان را چگونه از بین ببریم؟

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

بوی بد دهان را چگونه از بین ببریم؟در این مقاله به شما 9 مورد که باعث بوی بد دهان تان می شود را معرفی می کنیم:

۹ مورد که می تواند باعث بوی بد دهان شود

بوی بد دهان می تواند شرم آور باشد، اگرچه به خودی خود خطرناک نیست، ممکن است اعتماد به نفس شخص را از بین ببرد و حتی می تواند نشان دهنده یک مشکل جدی برای سلامتی باشد.

بوی بد دهان تان به دلیل استفاده از نوشیدنی های گازدار است

نوشیدنی های گازدار مانند آب گازدار یا نوشابه ها به دلیل داشتن اسید فسفریک یا سیتریک از آب هم اسیدی تر هستند. طبق تحقیقات، آب گازدار می تواند pH دهان را پایین بیاورد و باعث اسیدی تر شدن آن شود. این اسیدیته شدن دهان می تواند دهان را خشک کند و به باکتری ها و ذرات غذایی اجازه دهد که به اطراف بچرخند و باعث بوی بد دهان شوند.

 

برخی از رژیم های غذایی باعث بوی بد دهان می شوند

تلاش برای از دست دادن وزن از طریق رژیم ، در واقع می تواند منجر به بروز بوی بد دهان شود. افرادی که رژیم کم چرب دارند، معمولا نفسشان بوی عجیب می گیرد. این امر به دلیل محدود کردن کربوهیدرات هاست که می تواند بدن را به حالت متابولیکی موسوم به کتوز وارد کند .

 

ادامه مطلب  خودروهای وارداتی در دولت سیزدهم به کام دلالان و رانت خواران شیرین شد؛ حواله فروشی تا 4میلیاردتومان!

دهان خشک و بوی بد دهان

خشکی مزمن دهان، که به عنوان زردوستومی نیز شناخته می شود، هنگامی ایجاد می شود که غدد بزاقی بزاق کافی ایجاد نکنند. این امر به شکوفا شدن باکتری ها منجر می شود و باعث بوی بد دهان و پوسیدگی دندان می شود.

 

قهوه می تواند باعث بوی بد دهان تان شود

کافئین موجود در قهوه می تواند باعث خشکی دهان شود و منجر به رشد بیش از حد باکتریهای دهانی شود. این عدم بزاق همچنین می تواند تاخیر در تجزیه ذرات مواد غذایی بد بو کننده در دهان را ایجاد کند.

 

الکل و بوی بد دهان

الکل دارای یک اثر خشک کنندگی است که می تواند تولید بزاق را محدود کند و به شکوفا شدن باکتری ها منجر شود.

مصرف برخی از داروها باعث بوی بد دهان تان می شود

مصرف داروهای نیترات یا فنوتیازین و همچنین برخی از داروهای شیمی درمانی با فروپاشی در بدن، بوی قابل توجهی ایجاد می کنند. علاوه بر این، داروهایی که باعث خشکی دهان می شوند منجر به تشدید بوی بد دهان می شوند.

 

سنگهای لوزه و بوی بد دهان

سنگ های کوچک ایجاد شده در لوزه ها می توانند در لوزه ها گیر کرده و علائمی مانند بوی بد دهان، درد گلو، طعم دهانی فلزی، فشار گوش یا احساس اینکه چیزی در گلو گیر کرده است را ایجاد کنند.

 

ادامه مطلب  ساخت ۲.۲ میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در کشور

رفلاکس اسید باعث ایجاد بوی بد دهان می شود

رفلاکس معده باعث می شود تا صفرا در معده و غذاهای کم هضم به عقب مری بروند. این بیماری علاوه بر ایجاد درد و احساس سوزش، می تواند به بوی بد دهان منجر شود.

 

قند خون بالا و بوی بد دهان

وقتی قند خون زیاد است، سطح گلوکز در بزاق اغلب بالا می رود که یک محیط مناسب برای رشد باکتری ها ایجاد می کند و ممکن است به بوی بد دهان منجر شود، به خصوص در مبتلایان به دیابت.منبع: خبر فوری

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید