Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

“تعویض پلاک خودرو” در مراکز معاینه فنی هم انجام خواهد شد!

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

"تعویض پلاک خودرو" در مراکز معاینه فنی هم انجام خواهد شد!

“تعویض پلاک خودرو” در مراکز معاینه فنی هم انجام خواهد شد!


به گزارش فرتاک نیوز،

شادی مالکی درباره اهمیت و نقش مراکز معاینه فنی در کاهش آلودگی هوای تهران اظهار کرد: پایش مستمر خودروها پس از دوره معافیت و حصول اطمینان از صحت عملکرد آنان به جهت آلودگی، ایمنی و فنی از جمله اقداماتی است که در این شرکت رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نزدیک به 300 هزار خودرو که در سیستم آلایندگی دچار نقص بودند شناسایی شدند، افزود: از ابتدای امسال تاکنون از 860 هزار خودرویی که برای تست معاینه فنی مراجعه کردند نزدیک به 70 هزار خودرو در سیستم ترمز دچار نقص بودند.

مدیرعامل شرکت معاینه فنی خودروهای تهران خاطرنشان کرد: تعویض پلاک خودرو در مراکز معاینه فنی یکی دیگر از اقدامات در حال بررسی است که در این راستا جلساتی با پلیس راهور داشتیم و در مراحل نهایی است.

مالکی با تاکید بر اینکه شناسایی و رفع نواقص فنی خودروها در کاهش آلودگی هوا و تصادفات درون و برون شهری تهران بسیار تاثیرگذار خواهد بود، ادامه داد: آلودگی هوا در کلانشهرها یکی از دغدغه‌های مهم مدیریت شهری است لذا ستاد معاینه فنی به عنوان رئیس کمیته تخصصی معاینه فنی کلانشهرها پیشنهادی را در قالب یک لایحه به مراجع بالادستی و متولیان امر تحت عنوان بازنگری حدود مجاز آلایندگی در کلانشهر به نسبت سایر شهرستان‌ها ارائه کردیم.

ادامه مطلب  اموال بابک زنجانی به عنوان پشتوانه پولی کشور به خزانه بانک مرکزی باز می‌گردد

وی  با اشاره به اینکه بسیاری از خودروهایی که هنوز مشمول معاینه فنی نیستند( خودروهای صفر به مدت 4 سال بنابر قانون هوای پاک نیازی به معاینه فنی ندارد) برای دریافت معاینه فنی برتر مراجعه می‌کنند، تصریح کرد: بعضاً این خودروها به دلیل نقص در سیستم ایمنی، موفق به دریافت گواهی معاینه فنی برتر نمی‌شوند؛ در سال گذشته 5 درصد خودروهای مراجعه کننده دارای نقص در سیستم ترمز بودند و 21 درصد هم به جهت مشکل در سیستم ایمنی موفق به دریافت معاینه فنی نشدند.

مدیرعامل شرکت معاینه فنی خودروهای تهران با تاکید بر اینکه در سال گذشته توسعه زیرساخت‌های معاینه فنی خودرو بعد از 5 سال مورد توجه قرار گرفت، عنوان کرد: دو خط به خطوط مکانیزه معاینه فنی شهر تهران به صورت ثابت در غرب شهر اضافه شد که با اضافه شدن این مرکز می‌توانیم سالانه 56 هزار خودرو بیشتری را پذیرش کنیم.

مالکی درباره توسعه خدمات در مراکز معاینه فنی گفت: با مشارکت شرکت ساماندهی مشاغل و جلسات متعددی که با آنها داشتیم بناست خرید و فروش خودرو در مراکز معاینه فنی نیز انجام شود. در گام اول برای خرید و فروش خودرو 3 مرکز را در نظر گرفتیم که اگر موفقیت‌آمیز بود به مراکز دیگر هم تعمیم دهیم.

 منبع: فرتاک نیوز

ادامه مطلب  چرا نباید اصلاح‌طلبان را اپوزیسیون نامید؟

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید